Sektorių lyderių reitingai: vadovų burtažodžiai – investicijos ir naujovės

Publikuota: 2018-03-01

Investicijos, žinios ir jas pasitelkus kuriamos inovacijos – tokius pagrindinius sėkmės veiksnius įvardija stipriausių Lietuvos bendrovių, tapusių „Verslo žinių“ sektorių lyderėmis, vadovai.

Pirmą kartą skelbiamame tokiame „Sektorių lyderių“ reitinge išrinkta 10 bendrovių, pirmaujančių pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose. Reitingas sudarytas VŽ analitikų, naudojant tik objektyvius finansinius duomenis ir statistinius metodus.

Laimėtojai trečiadienį buvo apdovanoti VŽ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“.

VŽ analitikai sudarydami bendrovių reitingą vertino 6 rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Vertintos tik tos įmonės, kurios patenka į VŽ sudaromą bendrovių tūkstantuko sąrašą, vertinamais metais uždirba pelno, turi daugiau nei 10 darbuotojų ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį. Šįkart kriterijus atitiko 788 bendrovės.

Akcentuoja inovacijas

„Inovacijos, inovacijos, inovacijos. Toks yra mūsų tikslas“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Petras Masiulis, telekomunikacijų UAB „Tele2“ direktorius.

nuotrauka::1 left

Bendrovė technologijų sektoriaus lydere tapo aplenkusi beveik visas konkurentes pagal pardavimo pajamas, pelną, pelningumą ir darbuotojų atlyginimus. Nors finansinių rezultatų augimo rodikliai nebuvo išskirtiniai, tai nesutrukdė „Tele2“ reitinge aplenkti kitas technologijų bendroves.

„Labai daug investuojame į naujoves, kuriame naujus produktus, technologinę pažangą. Konkurencija šiame sektoriuje aštri jau šešiolika metų, kai „Tele2“ atėjo į rinką. Konkurencinė aplinka tokia, kad tikrai neliūdna. Manau, kad ateityje šios sektoriaus bendrovės veiklą plėtos trimis kryptimis: mobilusis namų internetas, išmanieji įrenginiai (angl. internet of things) ir sprendimai verslo sektoriui“, – telekomunikacijų tendencijas VŽ vardija p. Masiulis.

[infogram id="11161aa6-d91e-4e5a-8c71-bdbf502961f4" prefix="FzB" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Technologijos"]

Reikia turėti žinių

Transporto sektoriaus lydere tapo „Girtekos“ grupei priklausanti UAB „ME Trailers“, valdanti prekės ženklą „Girteka Trucks & Trailers“. Bendrovė valdo visos grupės krovininių automobilių, puspriekabių ir kitos technikos parką, rūpinasi įsigijimais, eksploatacija ir pardavimu.

„Stipri komanda, intensyvus darbas, derybos – labai svarbūs efektyvios veiklos veiksniai. Ypač svarbu – nuoseklus planavimas. Nes padaręs vieną klaidą metų pradžioje, vėliau ją gali taisyti kitus penkerius metus. Be abejo, įmonės vertybės. Kai žmonės tiki bendrovės vertybėmis, jomis vadovaujasi, tuomet lengviau siekti kasdienių tikslų“, – tai, kas lemia sėkmę, apibūdina Kristis Avižinis, bendrovės komercijos direktorius.

„ME Trailers“ VŽ reitinge surinko aukštus balus ties visais rodikliais – tiek pajamomis ir pelnu, tiek jų augimu, pelningumu ir vidutiniu darbo užmokesčiu.

Anot jo, transporto sektorius – gana uždaras, todėl reikia daug žinoti.

„Paprasta nupirkti vilkiką, tačiau jį prižiūrėti, eksploatuoti ir vėliau parduoti reikia turėti vadinamąjį „know how“. Kalbant apie įmonių darbuotojų ir klientų santykį, mes keičiamės patirtimi. Naudojame vilkikus, žinome, kas su jais vyksta, ir parduodami juos antrinėje rinkoje galime pasidalyti patirtimi“, – VŽ kalba p. Avižinis.

Žiūrėdamas į ateitį, jis sektoriui prognozuoja permainas, susijusias su technologijomis.

„Verslo aplinka keičiasi. Daugelis pereina prie hibridinių automobilių ar elektromobilių. Tai galioja ir vilkikams. Taigi šiame sektoriuje ateityje inovacijų, technologijų tik daugės“, – teigia „ME Trailers“ komercijos direktorius.

[infogram id="13e582d0-68d1-449a-9d69-e566628351cb" prefix="nGX" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Transportas"]

Gaminti sau, o ne kitiems

Biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ tarp daugelio gamybos bendrovių išsiskiria ne tik itin ryškiu augimu, bet ir 50% viršijančia ikimokestinio pelno marža.

Algimantas Markauskas, įmonės vadovas, teigia, kad tai yra investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatas.

Pavyzdys – bendrovės gaminamas baltymas „SuperScript IV“, naudojamas DNR tyrimuose. Pasak p. Markausko, jam pagaminti iš esmės reikia tik druskos ir vandens, tačiau 1 g grynos medžiagos kainuoja 15 mln. USD.

„Pramonės sektorius Lietuvoje vis dar yra tame etape, kai gamina produktus, kuriuos parduoda kiti. Ir daugelis gaminių bei technologijų yra iš tiesų kuriami kitur, – dėsto bendrovės vadovas. – Tai reiškia, kad didžiausios maržos lieka tiems, kuriems priklauso produktas. „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ yra išimtis – čia kuriame produktus, čia juos gaminame ir jie priklauso mums.“

Anot jo, Lietuvos pramonės įmonės turėtų daugiau investuoti į tyrimus ir bandyti pačios parduoti gaminius.

nuotrauka::2 right

Lietuvoje šiuo metu viešintis Gianluca Pettiti, „Thermo Fisher Scientific“ Bioproduktų diviziono prezidentas, atkreipė dėmesį, kad Vilniaus gamykla išsiskiria ne tik tarp Lietuvos įmonių, bet ir visoje tarptautinėje biotechnologijų grupėje.

„Turime 65.000 darbuotojų visame pasaulyje ir šimtus gamyklų. Vilniaus gamykla yra viena iš geriausių pagal efektyvumą, produktyvumą, lyderystę ir darbo etiką“, – kalba p. Pettiti.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad didelę pridėtinę vertę „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ sukuria nepaisant to, kad daugiau nei 100 iš beveik 800 darbuotojų dirba tik prie tyrimų ir plėtros.

„Vilnius yra „Thermo Fisher Scientific“ karūnos brangakmenis“, – sako p. Pettiti.

[infogram id="dbbc688d-e5bd-42ec-8305-4202b7b8f569" prefix="iCr" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Pramonė"]

[infogram id="7e2f6c90-3ce3-4076-98da-0b0971f4ee23" prefix="YK5" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Mažmeninė prekyba"]

[infogram id="a0efd6f9-5fb5-4e3b-b50f-a6e41424a48e" prefix="lZY" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Didmeninė prekyba"]

[infogram id="2733e318-ea36-444f-8d52-1a81a6f4dadb" prefix="fgv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Paslaugos"]

[infogram id="215c70f9-2209-4ada-8c10-6806ba99ecaa" prefix="PVs" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Maisto pramonė"] 

[infogram id="7e18d329-7f83-4bd6-9aa3-2a70007bfcf3" prefix="IJv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Statyba"]

[infogram id="d257044f-b8e1-4036-8e52-9b7d65c6ae61" prefix="jkL" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Energetika"]

[infogram id="d4eda14e-e08c-4eeb-b978-08e229e22887" prefix="IZu" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Agroverslas"]

Statistiniai metodai

Kad galėtų sumuoti visų 6 rodiklių rezultatus, „Verslo žinių“ analitikai kiekvienam iš jų sudarė statistinį modelį. Tai reiškia, kad reitinge lyginamos ne įmonių pajamos eurais ar pozicija lentelėje, bet balas, atspindintis bendrovės pirmavimą prieš kitas sektoriaus įmones, aiškina Arūnas Janeliūnas, „Verslo žinių“ Duomenų analizės skyriaus vadovas.

„Sudarydami kiekvieno reitingavimo kriterijaus statistinius modelius, stengėmės, kad pagal tą rodiklį panašius rezultatus pasiekusios įmonės gautų ir kuo vienodesnius įvertinimus“, – dėsto p. Janeliūnas.

Jis prideda, kad buvo sumažinta kai kurių įmonių ypač išsiskiriančių rodiklių įtaka bendram vertinimui.

„Siekėme, kad jie neiškreiptų bendro statistinio vaizdo ir leistų likusias įmones įvertinti objektyviai pagal tam sektoriui būdingus rezultatus“, – teigia p. Janeliūnas.

Kalbant apie augimo duomenis, atsižvelgta į tai, kad didesnes pajamas ar pelną turinčioms bendrovėms didinti savo rodiklius yra daug sunkiau, todėl šie kriterijai yra pasverti pagal įmonės dydį.

[infogram id="ca01da82-70f4-4861-9597-8e81ef55a4e6" prefix="wzs" format="interactive" title="Sektorių lyderiųmetodika"]

Bus skelbiamas rudenį

„Sektorių lyderių“ reitingas – viena sudedamųjų „Lietuvos verslo lyderių“ projekto dalių. Šis pradėtas 2011 m. kartu su „Metų CEO“ ir įvairių kitų verslo nominacijų rinkimais. Pernai apdovanojimų sąraše, be „Metų CEO“, buvo „Metų verslas“, „Metų eksportuotojas“, „Metų darbdavys“, „Atsakingas verslas“, „Jaunasis metų CEO“ ir „Verslo žinių“ skaitytojų CEO“.

„Sektorių lyderiai 2017“ buvo sudarytas pagal 2016 m. finansinius rezultatus. Pagal 2017 m. duomenis sudarytas reitingas „Sektorių lyderiai 2018“ taip pat pasirodys dar šiemet.

„Sektorių lyderių“ reitingas sudaromas pagal „Creditinfo“ ir „Verslo žinių“ surenkamus bei viešai prieinamus įmonių duomenis. Metų laiko pasirinkimą jie ir lemia: įmonės finansines savo ataskaitas už praėjusius metus pateikia iki vasaros, tačiau nemaža dalis jų vėluoja.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Baltijos Amerikos klinika turi naują vadovę 12

Nuo šios savaitės privačiai Baltijos Amerikos klinikai pradėjo vadovauti Vilma Bružienė, buvusi teisininkų...

Vadyba
12:28
Vokietijoje dramatiškai trūksta meistrų 7

Didžiausiai ES ekonomikai gresia spausti stabdį. Vokietijoje auga statybos darbų apimtys, tačiau labai...

Vadyba
08:31
Geriausi anglų kalbos kursai pradedantiesiems per vieną mėnesį Rėmėjo turinys

Dorota Dovda parašė knygas „Kova su Kalba “, „Mąstymo Metodika“ , „Mokymosi Strategijos“ Tai pirmos trys jos...

Vadyba
06:00
Mokslininkai: robotai sukurs 133 mln. darbo vietų 1

Iki 2022 m. robotai sukurs 133 mln. darbo vietų, o panaikins – 75 mln. pozicijų, prognozuoja Pasaulio...

Vadyba
2018.09.17
Organizacijos keičiamos dėl 3 pagrindinių priežasčių Premium

Kokį atsakymą išgirstate pažįstamų klustelėję, kaip sekasi darbe? Aš pastaruoju metu sulaukiu kone to paties...

Verslo klasė
2018.09.16
Tyrimas: moterims, ieškant darbo, rekomendaciniai laiškai gali net pakenkti 2

Rekomendacinis laiškas tarsi turėtų padėti lengviau praverti naujos darbovietės duris. Tyrimai rodo, kad...

Vadyba
2018.09.15
Eurostatas: metinis darbo jėgos kainos augimas Lietuvoje – vienas spartesnių ES 2

Darbo jėgos kainos augimas Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pat laiku 2017 metais, buvo...

Vadyba
2018.09.14
Su „Luminor“ dirbs po skandalų pasitraukęs „Swedbank“ vadovas 7

Buvęs Švedijos banko „Swedbank“ vykdomasis direktorius Michaelas Wolfas, darbą Švedijos „Swedbanke“ palikęs...

Rinkos
2018.09.14
Šveicarijos kaimelio eksperimentas: gyventojams mokės po 2.200 Eur 2

Šveicarijos miestelio Rheinau gyventojai balsavimu nutarė, kad verta įsivesti mėnesinių bazinių pajamų...

Vadyba
2018.09.14
Mokykla be klasių ir vadovėlių ugdo pasaulio piliečius Rėmėjo turinys 7

Mokykla be klasių, be skambučio. Be vadovėlių. Tokia, kurios vaikai pasiilgsta jau vasaros viduryje. Skamba...

Vadyba
2018.09.14
Kaip „Žalgiris“ įveikė krizę ir toliau kuria krepšinio spektaklį Premium 7

Kai krepšinio komanda veikia kaip laikrodis ir skina pergales, susižavėjimo žvilgsniai kreipiami trenerio...

Vadyba
2018.09.13
Ką daryti, kai darbuotojui nesiseka Premium 3

Kai darbuotojas nepasiekia jam iškeltų tikslų, gali susidaryti užburtas ratas – praradus motyvaciją,...

Vadyba
2018.09.13
„Šviesos konversija“ darbuotojų pensijai kaupti pasirinko INVL fondus Rėmėjo turinys 3

Lazerius, jų sistemas, priedus bei optinius parametrinius stiprintuvus kurianti ir gaminanti...

Vadyba
2018.09.13
Bendradarbystės erdvės – ir darbui, ir naudingoms pažintims Rėmėjo turinys

Vis populiarėjančios bendradarbystės erdvės (angl. co-working spaces) ima keisti įprastus biurus ar darbą iš...

Kaip efektyviai sekti teisės aktų pakeitimus, aktualius jūsų verslui? Rėmėjo turinys 1

Šią savaitę prasidėjusi eilinė Seimo rudens sesija žada ne tik daug politinio triukšmo. Skelbiama, kad Seimas...

Vadyba
2018.09.12
Kaip vadovui rasti balansą: racionalūs rodikliai vs žmonės Premium

Žmogus iš prigimties labiau linkęs reikalauti negu duoti. Vis dėlto vadovui, norinčiam pasiekti organizacijos...

Vadyba
2018.09.12
„Lietuvos geležinkelių“ IT centras liko be vadovės 38

„Lietuvos geležinkelių“ informacinių technologijų centro vadovė Eglė Radvilė nusprendė tęsti karjerą ne...

Vadyba
2018.09.11
„Verslas 2019“: galimi ekonominiai ir politiniai scenarijai

Kokie iššūkiai verslo laukia kitais metais. Į kokias geopolitines rizikas bei augančias įtampas reikėtų...

Vadyba
2018.09.11
Darbuotojai mieliau dirbtų už mažiau, bet pas geresnį vadovą 11

Dažnai kartojama mintis, kad žmonės ateina dirbti dėl įmonės, o išeina dėl vadovo, turi realų pagrindą, rodo...

Vadyba
2018.09.11
Ieškoma naujo „RB Rail“ vadovo

Europinio geležinkelio statybos projektą „Rail Baltica“ įgyvendinanti bendrovė „RB Rail“ ieško naujo vadovo,...

Vadyba
2018.09.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau