Sektorių lyderių reitingai: vadovų burtažodžiai – investicijos ir naujovės

Publikuota: 2018-03-01

Investicijos, žinios ir jas pasitelkus kuriamos inovacijos – tokius pagrindinius sėkmės veiksnius įvardija stipriausių Lietuvos bendrovių, tapusių „Verslo žinių“ sektorių lyderėmis, vadovai.

Pirmą kartą skelbiamame tokiame „Sektorių lyderių“ reitinge išrinkta 10 bendrovių, pirmaujančių pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose. Reitingas sudarytas VŽ analitikų, naudojant tik objektyvius finansinius duomenis ir statistinius metodus.

Laimėtojai trečiadienį buvo apdovanoti VŽ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“.

VŽ analitikai sudarydami bendrovių reitingą vertino 6 rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Vertintos tik tos įmonės, kurios patenka į VŽ sudaromą bendrovių tūkstantuko sąrašą, vertinamais metais uždirba pelno, turi daugiau nei 10 darbuotojų ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį. Šįkart kriterijus atitiko 788 bendrovės.

Akcentuoja inovacijas

„Inovacijos, inovacijos, inovacijos. Toks yra mūsų tikslas“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Petras Masiulis, telekomunikacijų UAB „Tele2“ direktorius.

nuotrauka::1 left

Bendrovė technologijų sektoriaus lydere tapo aplenkusi beveik visas konkurentes pagal pardavimo pajamas, pelną, pelningumą ir darbuotojų atlyginimus. Nors finansinių rezultatų augimo rodikliai nebuvo išskirtiniai, tai nesutrukdė „Tele2“ reitinge aplenkti kitas technologijų bendroves.

„Labai daug investuojame į naujoves, kuriame naujus produktus, technologinę pažangą. Konkurencija šiame sektoriuje aštri jau šešiolika metų, kai „Tele2“ atėjo į rinką. Konkurencinė aplinka tokia, kad tikrai neliūdna. Manau, kad ateityje šios sektoriaus bendrovės veiklą plėtos trimis kryptimis: mobilusis namų internetas, išmanieji įrenginiai (angl. internet of things) ir sprendimai verslo sektoriui“, – telekomunikacijų tendencijas VŽ vardija p. Masiulis.

[infogram id="11161aa6-d91e-4e5a-8c71-bdbf502961f4" prefix="FzB" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Technologijos"]

Reikia turėti žinių

Transporto sektoriaus lydere tapo „Girtekos“ grupei priklausanti UAB „ME Trailers“, valdanti prekės ženklą „Girteka Trucks & Trailers“. Bendrovė valdo visos grupės krovininių automobilių, puspriekabių ir kitos technikos parką, rūpinasi įsigijimais, eksploatacija ir pardavimu.

„Stipri komanda, intensyvus darbas, derybos – labai svarbūs efektyvios veiklos veiksniai. Ypač svarbu – nuoseklus planavimas. Nes padaręs vieną klaidą metų pradžioje, vėliau ją gali taisyti kitus penkerius metus. Be abejo, įmonės vertybės. Kai žmonės tiki bendrovės vertybėmis, jomis vadovaujasi, tuomet lengviau siekti kasdienių tikslų“, – tai, kas lemia sėkmę, apibūdina Kristis Avižinis, bendrovės komercijos direktorius.

„ME Trailers“ VŽ reitinge surinko aukštus balus ties visais rodikliais – tiek pajamomis ir pelnu, tiek jų augimu, pelningumu ir vidutiniu darbo užmokesčiu.

Anot jo, transporto sektorius – gana uždaras, todėl reikia daug žinoti.

„Paprasta nupirkti vilkiką, tačiau jį prižiūrėti, eksploatuoti ir vėliau parduoti reikia turėti vadinamąjį „know how“. Kalbant apie įmonių darbuotojų ir klientų santykį, mes keičiamės patirtimi. Naudojame vilkikus, žinome, kas su jais vyksta, ir parduodami juos antrinėje rinkoje galime pasidalyti patirtimi“, – VŽ kalba p. Avižinis.

Žiūrėdamas į ateitį, jis sektoriui prognozuoja permainas, susijusias su technologijomis.

„Verslo aplinka keičiasi. Daugelis pereina prie hibridinių automobilių ar elektromobilių. Tai galioja ir vilkikams. Taigi šiame sektoriuje ateityje inovacijų, technologijų tik daugės“, – teigia „ME Trailers“ komercijos direktorius.

[infogram id="13e582d0-68d1-449a-9d69-e566628351cb" prefix="nGX" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Transportas"]

Gaminti sau, o ne kitiems

Biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ tarp daugelio gamybos bendrovių išsiskiria ne tik itin ryškiu augimu, bet ir 50% viršijančia ikimokestinio pelno marža.

Algimantas Markauskas, įmonės vadovas, teigia, kad tai yra investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatas.

Pavyzdys – bendrovės gaminamas baltymas „SuperScript IV“, naudojamas DNR tyrimuose. Pasak p. Markausko, jam pagaminti iš esmės reikia tik druskos ir vandens, tačiau 1 g grynos medžiagos kainuoja 15 mln. USD.

„Pramonės sektorius Lietuvoje vis dar yra tame etape, kai gamina produktus, kuriuos parduoda kiti. Ir daugelis gaminių bei technologijų yra iš tiesų kuriami kitur, – dėsto bendrovės vadovas. – Tai reiškia, kad didžiausios maržos lieka tiems, kuriems priklauso produktas. „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ yra išimtis – čia kuriame produktus, čia juos gaminame ir jie priklauso mums.“

Anot jo, Lietuvos pramonės įmonės turėtų daugiau investuoti į tyrimus ir bandyti pačios parduoti gaminius.

nuotrauka::2 right

Lietuvoje šiuo metu viešintis Gianluca Pettiti, „Thermo Fisher Scientific“ Bioproduktų diviziono prezidentas, atkreipė dėmesį, kad Vilniaus gamykla išsiskiria ne tik tarp Lietuvos įmonių, bet ir visoje tarptautinėje biotechnologijų grupėje.

„Turime 65.000 darbuotojų visame pasaulyje ir šimtus gamyklų. Vilniaus gamykla yra viena iš geriausių pagal efektyvumą, produktyvumą, lyderystę ir darbo etiką“, – kalba p. Pettiti.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad didelę pridėtinę vertę „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ sukuria nepaisant to, kad daugiau nei 100 iš beveik 800 darbuotojų dirba tik prie tyrimų ir plėtros.

„Vilnius yra „Thermo Fisher Scientific“ karūnos brangakmenis“, – sako p. Pettiti.

[infogram id="dbbc688d-e5bd-42ec-8305-4202b7b8f569" prefix="iCr" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Pramonė"]

[infogram id="7e2f6c90-3ce3-4076-98da-0b0971f4ee23" prefix="YK5" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Mažmeninė prekyba"]

[infogram id="a0efd6f9-5fb5-4e3b-b50f-a6e41424a48e" prefix="lZY" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Didmeninė prekyba"]

[infogram id="2733e318-ea36-444f-8d52-1a81a6f4dadb" prefix="fgv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Paslaugos"]

[infogram id="215c70f9-2209-4ada-8c10-6806ba99ecaa" prefix="PVs" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Maisto pramonė"] 

[infogram id="7e18d329-7f83-4bd6-9aa3-2a70007bfcf3" prefix="IJv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Statyba"]

[infogram id="d257044f-b8e1-4036-8e52-9b7d65c6ae61" prefix="jkL" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Energetika"]

[infogram id="d4eda14e-e08c-4eeb-b978-08e229e22887" prefix="IZu" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Agroverslas"]

Statistiniai metodai

Kad galėtų sumuoti visų 6 rodiklių rezultatus, „Verslo žinių“ analitikai kiekvienam iš jų sudarė statistinį modelį. Tai reiškia, kad reitinge lyginamos ne įmonių pajamos eurais ar pozicija lentelėje, bet balas, atspindintis bendrovės pirmavimą prieš kitas sektoriaus įmones, aiškina Arūnas Janeliūnas, „Verslo žinių“ Duomenų analizės skyriaus vadovas.

„Sudarydami kiekvieno reitingavimo kriterijaus statistinius modelius, stengėmės, kad pagal tą rodiklį panašius rezultatus pasiekusios įmonės gautų ir kuo vienodesnius įvertinimus“, – dėsto p. Janeliūnas.

Jis prideda, kad buvo sumažinta kai kurių įmonių ypač išsiskiriančių rodiklių įtaka bendram vertinimui.

„Siekėme, kad jie neiškreiptų bendro statistinio vaizdo ir leistų likusias įmones įvertinti objektyviai pagal tam sektoriui būdingus rezultatus“, – teigia p. Janeliūnas.

Kalbant apie augimo duomenis, atsižvelgta į tai, kad didesnes pajamas ar pelną turinčioms bendrovėms didinti savo rodiklius yra daug sunkiau, todėl šie kriterijai yra pasverti pagal įmonės dydį.

[infogram id="ca01da82-70f4-4861-9597-8e81ef55a4e6" prefix="wzs" format="interactive" title="Sektorių lyderiųmetodika"]

Bus skelbiamas rudenį

„Sektorių lyderių“ reitingas – viena sudedamųjų „Lietuvos verslo lyderių“ projekto dalių. Šis pradėtas 2011 m. kartu su „Metų CEO“ ir įvairių kitų verslo nominacijų rinkimais. Pernai apdovanojimų sąraše, be „Metų CEO“, buvo „Metų verslas“, „Metų eksportuotojas“, „Metų darbdavys“, „Atsakingas verslas“, „Jaunasis metų CEO“ ir „Verslo žinių“ skaitytojų CEO“.

„Sektorių lyderiai 2017“ buvo sudarytas pagal 2016 m. finansinius rezultatus. Pagal 2017 m. duomenis sudarytas reitingas „Sektorių lyderiai 2018“ taip pat pasirodys dar šiemet.

„Sektorių lyderių“ reitingas sudaromas pagal „Creditinfo“ ir „Verslo žinių“ surenkamus bei viešai prieinamus įmonių duomenis. Metų laiko pasirinkimą jie ir lemia: įmonės finansines savo ataskaitas už praėjusius metus pateikia iki vasaros, tačiau nemaža dalis jų vėluoja.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Atnaujino Registrų centro vadovo paieškas

Susisiekimo ministerija pradėjo dar vieną naujo Registrų centro vadovo paiešką.

Vadyba
16:25
VŽ šaltinis apie „Barclays“ centro likimą: HR komanda Vilniuje vienintelė, jos „išjungti“ neišeina Premium 8

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ oficialiai kol kas nėra patvirtinęs jokios naujos grupės aptarnavimo...

Vadyba
14:45
„Barclays“ darbuotojus greitai išgraibstys, bet reikia galvoti apie ateities investicijas Premium 25

Jungtinės Karalystės banko „Barclays“ svarstymai mažinti darbuotojų skaičių – ne problema, nes 350 žmonių...

Vadovų algos valstybės įmonėse: kiek uždirbs VMU direktorius Premium 2

Mariui Pulkauninkui, VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktoriui, mokamas 6.319 Eur mėnesinis atlyginimas.

Agroverslas
12:51
„Civinity“ paskyrė naują vadovą

Pastatų administravimo įmonių grupė „Civinity“ naujuoju vadovu paskyrė Rimvydą Ramanauską bei atnaujino...

Vadyba
11:36
Kodėl įmonei verta įdarbinti senjorus Premium 2

Žilstant visuomenei ir dramatiškai trūkstant darbuotojų, galbūt vertėtų atsigręžti į pensininkus ir pamėginti...

Vadyba
06:00
Atlygio sistema: į ką įmonėms reikia atkreipti dėmesį

Kokia turėtų būti darbo užmokesčio sistema, kad darbuotojai būtų patenkinti, o organizacija justų naudą?...

Vadyba
2018.04.22
„Barclays“ svarsto atleisti arba perkelti apie 350 darbuotojų Premium 60

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ planuoja panaikinti arba perkelti apie 350 Lietuvoje esančių darbo...

Technologijos
2018.04.21
Kazino operatorius taiso reputaciją: valdybą papildė 3 moterimis

„Wynn Resorts“, kazino operatoriaus, valdybą papildė trys moterys. Toks sprendimas priimtas, kai ankstesnis...

Vadyba
2018.04.21
Kas yra prastas ir kas yra geras vadovas, pagal „Google“ 2

Technologijų milžinė „Google“ atliko vieną išsamiausių vadovų tyrimų, kuris atskleidė, kuo pasižymi...

Vadyba
2018.04.21
Konkurencinėje kovoje gali išgelbėti tvaraus verslo korta Premium

Vadovautis atsakingo verslo principais kasdienėje veikloje pravartu ne tik galvojant apie verslo tvarumą...

Vadyba
2018.04.20
Dėl verslo metė puikų darbą IT įmonėse – dabar lyg atostogose Premium 4

Atsisakyti puikaus samdomo darbo ir imtis verslo – ne tik rizikingas, bet ir sunkus sprendimas. Vis dėlto...

Ministerijoje apdovanoti metų mokytojai

Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) Vilniuje įteiktos metų mokytojų premijos. Jas gavo šeši...

Vadyba
2018.04.19
Septyni Elono Musko produktyvumo patarimai darbuotojams 2

Šią savaitę nutekintas elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovo Elono Musko laiškas darbuotojams atskleidė,...

Vadyba
2018.04.19
Sugriežtinti reikalavimai vienus sužlugdė, kitiems atvėrė akis Premium

Nauja tvarka, kurią įveda institucijos, jei ir apsunkina kasdieninę veiklą, kartais priverčia į verslą...

Pageidaujama pirmoji alga Baltijos šalyse ir Rytų Europoje 29

Lietuvos darbdaviai neretai užsimena, kad į darbo rinką žengiantys jaunuoliai pasižymi nerealistiškais...

Vadyba
2018.04.18
Moteris vilioja į sritį, kur algų nelygybė – viena didžiausių Premium 5

Lietuvoje moterys aktyviai traukiamos į specialistų trūkumu pasižymintį IT sektorių. Tačiau algų nelygybė čia...

Vadyba
2018.04.18
Kokias klaidas daro įmonės, kurdamos darbo užmokesčio sistemas Premium

Kokia turėtų būti darbo užmokesčio sistema, kad darbuotojai būtų patenkinti, o organizacija justų naudą?...

Vadyba
2018.04.17
Kaip „Tesla“ atsirenka darbuotojus 1

JAV automobilių gamintoja „Tesla“ darbuotojus renkasi itin preciziškai. Personalo skyrius kandidatams iš...

Vadyba
2018.04.17
Ar vadovas privalo būti lojalus savo vadovaujamai bendrovei? Rėmėjo turinys 1

Ar vadovas privalo būti lojalus savo vadovaujamai bendrovei nesant nekonkuravimo susitarimo? Ir kas laukia...

Vadyba
2018.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau