Sektorių lyderių reitingai: vadovų burtažodžiai – investicijos ir naujovės

Publikuota: 2018-03-01

Investicijos, žinios ir jas pasitelkus kuriamos inovacijos – tokius pagrindinius sėkmės veiksnius įvardija stipriausių Lietuvos bendrovių, tapusių „Verslo žinių“ sektorių lyderėmis, vadovai.

Pirmą kartą skelbiamame tokiame „Sektorių lyderių“ reitinge išrinkta 10 bendrovių, pirmaujančių pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose. Reitingas sudarytas VŽ analitikų, naudojant tik objektyvius finansinius duomenis ir statistinius metodus.

Laimėtojai trečiadienį buvo apdovanoti VŽ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“.

VŽ analitikai sudarydami bendrovių reitingą vertino 6 rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Vertintos tik tos įmonės, kurios patenka į VŽ sudaromą bendrovių tūkstantuko sąrašą, vertinamais metais uždirba pelno, turi daugiau nei 10 darbuotojų ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį. Šįkart kriterijus atitiko 788 bendrovės.

Akcentuoja inovacijas

„Inovacijos, inovacijos, inovacijos. Toks yra mūsų tikslas“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Petras Masiulis, telekomunikacijų UAB „Tele2“ direktorius.

nuotrauka::1 left

Bendrovė technologijų sektoriaus lydere tapo aplenkusi beveik visas konkurentes pagal pardavimo pajamas, pelną, pelningumą ir darbuotojų atlyginimus. Nors finansinių rezultatų augimo rodikliai nebuvo išskirtiniai, tai nesutrukdė „Tele2“ reitinge aplenkti kitas technologijų bendroves.

„Labai daug investuojame į naujoves, kuriame naujus produktus, technologinę pažangą. Konkurencija šiame sektoriuje aštri jau šešiolika metų, kai „Tele2“ atėjo į rinką. Konkurencinė aplinka tokia, kad tikrai neliūdna. Manau, kad ateityje šios sektoriaus bendrovės veiklą plėtos trimis kryptimis: mobilusis namų internetas, išmanieji įrenginiai (angl. internet of things) ir sprendimai verslo sektoriui“, – telekomunikacijų tendencijas VŽ vardija p. Masiulis.

[infogram id="11161aa6-d91e-4e5a-8c71-bdbf502961f4" prefix="FzB" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Technologijos"]

Reikia turėti žinių

Transporto sektoriaus lydere tapo „Girtekos“ grupei priklausanti UAB „ME Trailers“, valdanti prekės ženklą „Girteka Trucks & Trailers“. Bendrovė valdo visos grupės krovininių automobilių, puspriekabių ir kitos technikos parką, rūpinasi įsigijimais, eksploatacija ir pardavimu.

„Stipri komanda, intensyvus darbas, derybos – labai svarbūs efektyvios veiklos veiksniai. Ypač svarbu – nuoseklus planavimas. Nes padaręs vieną klaidą metų pradžioje, vėliau ją gali taisyti kitus penkerius metus. Be abejo, įmonės vertybės. Kai žmonės tiki bendrovės vertybėmis, jomis vadovaujasi, tuomet lengviau siekti kasdienių tikslų“, – tai, kas lemia sėkmę, apibūdina Kristis Avižinis, bendrovės komercijos direktorius.

„ME Trailers“ VŽ reitinge surinko aukštus balus ties visais rodikliais – tiek pajamomis ir pelnu, tiek jų augimu, pelningumu ir vidutiniu darbo užmokesčiu.

Anot jo, transporto sektorius – gana uždaras, todėl reikia daug žinoti.

„Paprasta nupirkti vilkiką, tačiau jį prižiūrėti, eksploatuoti ir vėliau parduoti reikia turėti vadinamąjį „know how“. Kalbant apie įmonių darbuotojų ir klientų santykį, mes keičiamės patirtimi. Naudojame vilkikus, žinome, kas su jais vyksta, ir parduodami juos antrinėje rinkoje galime pasidalyti patirtimi“, – VŽ kalba p. Avižinis.

Žiūrėdamas į ateitį, jis sektoriui prognozuoja permainas, susijusias su technologijomis.

„Verslo aplinka keičiasi. Daugelis pereina prie hibridinių automobilių ar elektromobilių. Tai galioja ir vilkikams. Taigi šiame sektoriuje ateityje inovacijų, technologijų tik daugės“, – teigia „ME Trailers“ komercijos direktorius.

[infogram id="13e582d0-68d1-449a-9d69-e566628351cb" prefix="nGX" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Transportas"]

Gaminti sau, o ne kitiems

Biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ tarp daugelio gamybos bendrovių išsiskiria ne tik itin ryškiu augimu, bet ir 50% viršijančia ikimokestinio pelno marža.

Algimantas Markauskas, įmonės vadovas, teigia, kad tai yra investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatas.

Pavyzdys – bendrovės gaminamas baltymas „SuperScript IV“, naudojamas DNR tyrimuose. Pasak p. Markausko, jam pagaminti iš esmės reikia tik druskos ir vandens, tačiau 1 g grynos medžiagos kainuoja 15 mln. USD.

„Pramonės sektorius Lietuvoje vis dar yra tame etape, kai gamina produktus, kuriuos parduoda kiti. Ir daugelis gaminių bei technologijų yra iš tiesų kuriami kitur, – dėsto bendrovės vadovas. – Tai reiškia, kad didžiausios maržos lieka tiems, kuriems priklauso produktas. „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ yra išimtis – čia kuriame produktus, čia juos gaminame ir jie priklauso mums.“

Anot jo, Lietuvos pramonės įmonės turėtų daugiau investuoti į tyrimus ir bandyti pačios parduoti gaminius.

nuotrauka::2 right

Lietuvoje šiuo metu viešintis Gianluca Pettiti, „Thermo Fisher Scientific“ Bioproduktų diviziono prezidentas, atkreipė dėmesį, kad Vilniaus gamykla išsiskiria ne tik tarp Lietuvos įmonių, bet ir visoje tarptautinėje biotechnologijų grupėje.

„Turime 65.000 darbuotojų visame pasaulyje ir šimtus gamyklų. Vilniaus gamykla yra viena iš geriausių pagal efektyvumą, produktyvumą, lyderystę ir darbo etiką“, – kalba p. Pettiti.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad didelę pridėtinę vertę „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ sukuria nepaisant to, kad daugiau nei 100 iš beveik 800 darbuotojų dirba tik prie tyrimų ir plėtros.

„Vilnius yra „Thermo Fisher Scientific“ karūnos brangakmenis“, – sako p. Pettiti.

[infogram id="dbbc688d-e5bd-42ec-8305-4202b7b8f569" prefix="iCr" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Pramonė"]

[infogram id="7e2f6c90-3ce3-4076-98da-0b0971f4ee23" prefix="YK5" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Mažmeninė prekyba"]

[infogram id="a0efd6f9-5fb5-4e3b-b50f-a6e41424a48e" prefix="lZY" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Didmeninė prekyba"]

[infogram id="2733e318-ea36-444f-8d52-1a81a6f4dadb" prefix="fgv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Paslaugos"]

[infogram id="215c70f9-2209-4ada-8c10-6806ba99ecaa" prefix="PVs" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Maisto pramonė"] 

[infogram id="7e18d329-7f83-4bd6-9aa3-2a70007bfcf3" prefix="IJv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Statyba"]

[infogram id="d257044f-b8e1-4036-8e52-9b7d65c6ae61" prefix="jkL" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Energetika"]

[infogram id="d4eda14e-e08c-4eeb-b978-08e229e22887" prefix="IZu" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Agroverslas"]

Statistiniai metodai

Kad galėtų sumuoti visų 6 rodiklių rezultatus, „Verslo žinių“ analitikai kiekvienam iš jų sudarė statistinį modelį. Tai reiškia, kad reitinge lyginamos ne įmonių pajamos eurais ar pozicija lentelėje, bet balas, atspindintis bendrovės pirmavimą prieš kitas sektoriaus įmones, aiškina Arūnas Janeliūnas, „Verslo žinių“ Duomenų analizės skyriaus vadovas.

„Sudarydami kiekvieno reitingavimo kriterijaus statistinius modelius, stengėmės, kad pagal tą rodiklį panašius rezultatus pasiekusios įmonės gautų ir kuo vienodesnius įvertinimus“, – dėsto p. Janeliūnas.

Jis prideda, kad buvo sumažinta kai kurių įmonių ypač išsiskiriančių rodiklių įtaka bendram vertinimui.

„Siekėme, kad jie neiškreiptų bendro statistinio vaizdo ir leistų likusias įmones įvertinti objektyviai pagal tam sektoriui būdingus rezultatus“, – teigia p. Janeliūnas.

Kalbant apie augimo duomenis, atsižvelgta į tai, kad didesnes pajamas ar pelną turinčioms bendrovėms didinti savo rodiklius yra daug sunkiau, todėl šie kriterijai yra pasverti pagal įmonės dydį.

[infogram id="ca01da82-70f4-4861-9597-8e81ef55a4e6" prefix="wzs" format="interactive" title="Sektorių lyderiųmetodika"]

Bus skelbiamas rudenį

„Sektorių lyderių“ reitingas – viena sudedamųjų „Lietuvos verslo lyderių“ projekto dalių. Šis pradėtas 2011 m. kartu su „Metų CEO“ ir įvairių kitų verslo nominacijų rinkimais. Pernai apdovanojimų sąraše, be „Metų CEO“, buvo „Metų verslas“, „Metų eksportuotojas“, „Metų darbdavys“, „Atsakingas verslas“, „Jaunasis metų CEO“ ir „Verslo žinių“ skaitytojų CEO“.

„Sektorių lyderiai 2017“ buvo sudarytas pagal 2016 m. finansinius rezultatus. Pagal 2017 m. duomenis sudarytas reitingas „Sektorių lyderiai 2018“ taip pat pasirodys dar šiemet.

„Sektorių lyderių“ reitingas sudaromas pagal „Creditinfo“ ir „Verslo žinių“ surenkamus bei viešai prieinamus įmonių duomenis. Metų laiko pasirinkimą jie ir lemia: įmonės finansines savo ataskaitas už praėjusius metus pateikia iki vasaros, tačiau nemaža dalis jų vėluoja.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darius Počebutas: jei eini teisingu keliu, sėkmė pati tave susiranda Rėmėjo turinys

Viena pirmųjų Lietuvos odontologijos klinikų prieš dešimtmetį tapo Tarptautinio implantacijos instituto...

Vadyba
06:00
Kalėdiniai vakarėliai darbe: intelektualiau, blaiviau ir šiek tiek taupiau Premium

Nors kalėdiniai vakarėliai neatsiejamas metų pabaigos akcentas įmonėse, atrodo, kad tradicijos kinta.

Vadyba
2018.12.09
Privatus verslas pedagogo profesiją supranta kitaip 9

Kol valdžia ieško būdų, kaip patenkinti pedagogų reikalavimus, verslininkai, kurių veikla susijusi su...

Vadyba
2018.12.08
Stovimųjų stalų nauda – abejotina 7

Nuolatinio sėdėjimo žalos sveikatai mastas mėgstamas prilyginti rūkymo negandoms. Tad biuruose išplitę...

Vadyba
2018.12.08
Registruotų bedarbių padaugėjo 5,2% 3

Gruodžio 1 dieną šalyje buvo 142.000 registruotų bedarbių. Tai yra 5,2% daugiau nei tuo pačiu metu prieš...

Vadyba
2018.12.07
Valandos darbo sąnaudos per metus išaugo 10,7%

Valandiniai darbo kaštai Lietuvoje per metus paaugo daugiau už vidutinį atlygį, rodo Lietuvos statistikos...

Vadyba
2018.12.07
Kaip kurti žmogišką ryšį, kai viskas aplink skaitmenizuojasi? Rėmėjo turinys

Viskas aplink skaitmenizuojasi, pasaulis daug diskutuoja, kuriuos specialistus pakeis dirbtinis intelektas –...

Išmani Lietuva
2018.12.07
Geidžiamiausi darbdaviai apie algų politiką: svarbu ne tik pinigai Premium 23

Apie darbuotojų pasitenkinimą gaunamu uždarbiu, algų didinimą kitąmet ir atlyginimų duomenų viešinimą...

Vadyba
2018.12.06
Prisirišimas prie telefono apsaugos jūsų pinigus? Rėmėjo turinys 5

Ko pirmiau pasigestumėte – išmaniojo telefono ar piniginės? Taigi. Mūsų prisirišimas prie išmaniųjų įrenginių...

Technologijos
2018.12.06
Naujos kartos teisininko portretas: tik teisės nebepakanka Rėmėjo turinys 8

Auganti konkurencija, technologinė pažanga, individualizuotų sprendimų poreikis, orientacija į kliento...

Verslo aplinka
2018.12.06
Įmonės pelną augina ir užkandžiai darbuotojams Rėmėjo turinys 6

Vis dažniau darbuotojus bendrovės vilioja ne vien konkurencingu atlygiu, bet ir papildomomis naudomis – vieni...

Vadyba
2018.12.05
Šimtametis milijardierius kasdien eina į darbą 9

Šimtametis milijardierius galėtų mėgautis turtingo gyvenimo malonumais, tačiau garbaus amžiaus verslininkas...

Vadyba
2018.12.05
Geriausi JAV darbdaviai 2019: „Facebook“ rieda žemyn 1

Pernai pirmą vietą tarp 100 geriausių JAV darboviečių užėmęs „Facebook“ nukrito septyniomis pozicijomis žemyn...

Vadyba
2018.12.05
„Facebook“ vadovavimo krizė: vykstant karui, reikia elgtis agresyviai Premium 2

Socialiniam tinklui „Facebook“ ieškant būdų, kaip nutraukti nesibaigiančių skandalų virtinę, atrodo, kad...

Vadyba
2018.12.05
„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija Rėmėjo turinys 5

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos...

Agroverslas
2018.12.04
Studentai padavė į teismą Harvardo universitetą 2

Studentai padavė Harvardo universitetą (JAV) į teismą, nes švietimo įstaiga ėmėsi sankcijų prieš draugijas,...

Vadyba
2018.12.04
Gėlininkių istorijos: kodėl metė gerus darbus ir ėmėsi verslo 1

Gėlės moteris kartais pavilioja taip, kad dėl jų atsisako gerai apmokamo darbo ir karjeros. Nors verslininkių...

Vadyba
2018.12.03
Patvirtintose gairėse asmens duomenų tvarkytojams ir valdytojams – minimalūs reikalavimai Rėmėjo turinys 1

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija praėjus pusei metų po Bendrojo duomenų apsaugos reglamento...

Vadyba
2018.12.03
Algų augimo čempionas – Kaunas 8

Trečiąjį ketvirtį metinis algų augimas didžiausias buvo Kaune, tačiau šio miesto apskrityje vyraujantis...

Vadyba
2018.12.03
Verslo procesų valdymas: atsakymai į šiandienos iššūkius Rėmėjo turinys

Vilma Nasteckienė, ISM Vadovų magistrantūros valdymo Verslo procesų modulio vadovė, holistinės „LEAN“ vadybos...

Vadyba
2018.12.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau