Sektorių lyderių reitingai: vadovų burtažodžiai – investicijos ir naujovės

Publikuota: 2018-03-01

Investicijos, žinios ir jas pasitelkus kuriamos inovacijos – tokius pagrindinius sėkmės veiksnius įvardija stipriausių Lietuvos bendrovių, tapusių „Verslo žinių“ sektorių lyderėmis, vadovai.

Pirmą kartą skelbiamame tokiame „Sektorių lyderių“ reitinge išrinkta 10 bendrovių, pirmaujančių pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose. Reitingas sudarytas VŽ analitikų, naudojant tik objektyvius finansinius duomenis ir statistinius metodus.

Laimėtojai trečiadienį buvo apdovanoti VŽ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“.

VŽ analitikai sudarydami bendrovių reitingą vertino 6 rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Vertintos tik tos įmonės, kurios patenka į VŽ sudaromą bendrovių tūkstantuko sąrašą, vertinamais metais uždirba pelno, turi daugiau nei 10 darbuotojų ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį. Šįkart kriterijus atitiko 788 bendrovės.

Akcentuoja inovacijas

„Inovacijos, inovacijos, inovacijos. Toks yra mūsų tikslas“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Petras Masiulis, telekomunikacijų UAB „Tele2“ direktorius.

nuotrauka::1 left

Bendrovė technologijų sektoriaus lydere tapo aplenkusi beveik visas konkurentes pagal pardavimo pajamas, pelną, pelningumą ir darbuotojų atlyginimus. Nors finansinių rezultatų augimo rodikliai nebuvo išskirtiniai, tai nesutrukdė „Tele2“ reitinge aplenkti kitas technologijų bendroves.

„Labai daug investuojame į naujoves, kuriame naujus produktus, technologinę pažangą. Konkurencija šiame sektoriuje aštri jau šešiolika metų, kai „Tele2“ atėjo į rinką. Konkurencinė aplinka tokia, kad tikrai neliūdna. Manau, kad ateityje šios sektoriaus bendrovės veiklą plėtos trimis kryptimis: mobilusis namų internetas, išmanieji įrenginiai (angl. internet of things) ir sprendimai verslo sektoriui“, – telekomunikacijų tendencijas VŽ vardija p. Masiulis.

[infogram id="11161aa6-d91e-4e5a-8c71-bdbf502961f4" prefix="FzB" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Technologijos"]

Reikia turėti žinių

Transporto sektoriaus lydere tapo „Girtekos“ grupei priklausanti UAB „ME Trailers“, valdanti prekės ženklą „Girteka Trucks & Trailers“. Bendrovė valdo visos grupės krovininių automobilių, puspriekabių ir kitos technikos parką, rūpinasi įsigijimais, eksploatacija ir pardavimu.

„Stipri komanda, intensyvus darbas, derybos – labai svarbūs efektyvios veiklos veiksniai. Ypač svarbu – nuoseklus planavimas. Nes padaręs vieną klaidą metų pradžioje, vėliau ją gali taisyti kitus penkerius metus. Be abejo, įmonės vertybės. Kai žmonės tiki bendrovės vertybėmis, jomis vadovaujasi, tuomet lengviau siekti kasdienių tikslų“, – tai, kas lemia sėkmę, apibūdina Kristis Avižinis, bendrovės komercijos direktorius.

„ME Trailers“ VŽ reitinge surinko aukštus balus ties visais rodikliais – tiek pajamomis ir pelnu, tiek jų augimu, pelningumu ir vidutiniu darbo užmokesčiu.

Anot jo, transporto sektorius – gana uždaras, todėl reikia daug žinoti.

„Paprasta nupirkti vilkiką, tačiau jį prižiūrėti, eksploatuoti ir vėliau parduoti reikia turėti vadinamąjį „know how“. Kalbant apie įmonių darbuotojų ir klientų santykį, mes keičiamės patirtimi. Naudojame vilkikus, žinome, kas su jais vyksta, ir parduodami juos antrinėje rinkoje galime pasidalyti patirtimi“, – VŽ kalba p. Avižinis.

Žiūrėdamas į ateitį, jis sektoriui prognozuoja permainas, susijusias su technologijomis.

„Verslo aplinka keičiasi. Daugelis pereina prie hibridinių automobilių ar elektromobilių. Tai galioja ir vilkikams. Taigi šiame sektoriuje ateityje inovacijų, technologijų tik daugės“, – teigia „ME Trailers“ komercijos direktorius.

[infogram id="13e582d0-68d1-449a-9d69-e566628351cb" prefix="nGX" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Transportas"]

Gaminti sau, o ne kitiems

Biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ tarp daugelio gamybos bendrovių išsiskiria ne tik itin ryškiu augimu, bet ir 50% viršijančia ikimokestinio pelno marža.

Algimantas Markauskas, įmonės vadovas, teigia, kad tai yra investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatas.

Pavyzdys – bendrovės gaminamas baltymas „SuperScript IV“, naudojamas DNR tyrimuose. Pasak p. Markausko, jam pagaminti iš esmės reikia tik druskos ir vandens, tačiau 1 g grynos medžiagos kainuoja 15 mln. USD.

„Pramonės sektorius Lietuvoje vis dar yra tame etape, kai gamina produktus, kuriuos parduoda kiti. Ir daugelis gaminių bei technologijų yra iš tiesų kuriami kitur, – dėsto bendrovės vadovas. – Tai reiškia, kad didžiausios maržos lieka tiems, kuriems priklauso produktas. „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ yra išimtis – čia kuriame produktus, čia juos gaminame ir jie priklauso mums.“

Anot jo, Lietuvos pramonės įmonės turėtų daugiau investuoti į tyrimus ir bandyti pačios parduoti gaminius.

nuotrauka::2 right

Lietuvoje šiuo metu viešintis Gianluca Pettiti, „Thermo Fisher Scientific“ Bioproduktų diviziono prezidentas, atkreipė dėmesį, kad Vilniaus gamykla išsiskiria ne tik tarp Lietuvos įmonių, bet ir visoje tarptautinėje biotechnologijų grupėje.

„Turime 65.000 darbuotojų visame pasaulyje ir šimtus gamyklų. Vilniaus gamykla yra viena iš geriausių pagal efektyvumą, produktyvumą, lyderystę ir darbo etiką“, – kalba p. Pettiti.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad didelę pridėtinę vertę „Thermo Fisher Sceintific Baltics“ sukuria nepaisant to, kad daugiau nei 100 iš beveik 800 darbuotojų dirba tik prie tyrimų ir plėtros.

„Vilnius yra „Thermo Fisher Scientific“ karūnos brangakmenis“, – sako p. Pettiti.

[infogram id="dbbc688d-e5bd-42ec-8305-4202b7b8f569" prefix="iCr" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Pramonė"]

[infogram id="7e2f6c90-3ce3-4076-98da-0b0971f4ee23" prefix="YK5" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Mažmeninė prekyba"]

[infogram id="a0efd6f9-5fb5-4e3b-b50f-a6e41424a48e" prefix="lZY" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Didmeninė prekyba"]

[infogram id="2733e318-ea36-444f-8d52-1a81a6f4dadb" prefix="fgv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Paslaugos"]

[infogram id="215c70f9-2209-4ada-8c10-6806ba99ecaa" prefix="PVs" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Maisto pramonė"] 

[infogram id="7e18d329-7f83-4bd6-9aa3-2a70007bfcf3" prefix="IJv" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Statyba"]

[infogram id="d257044f-b8e1-4036-8e52-9b7d65c6ae61" prefix="jkL" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Energetika"]

[infogram id="d4eda14e-e08c-4eeb-b978-08e229e22887" prefix="IZu" format="interactive" title="Projektas „Lietuvos verslo lyderiai 2017“. Agroverslas"]

Statistiniai metodai

Kad galėtų sumuoti visų 6 rodiklių rezultatus, „Verslo žinių“ analitikai kiekvienam iš jų sudarė statistinį modelį. Tai reiškia, kad reitinge lyginamos ne įmonių pajamos eurais ar pozicija lentelėje, bet balas, atspindintis bendrovės pirmavimą prieš kitas sektoriaus įmones, aiškina Arūnas Janeliūnas, „Verslo žinių“ Duomenų analizės skyriaus vadovas.

„Sudarydami kiekvieno reitingavimo kriterijaus statistinius modelius, stengėmės, kad pagal tą rodiklį panašius rezultatus pasiekusios įmonės gautų ir kuo vienodesnius įvertinimus“, – dėsto p. Janeliūnas.

Jis prideda, kad buvo sumažinta kai kurių įmonių ypač išsiskiriančių rodiklių įtaka bendram vertinimui.

„Siekėme, kad jie neiškreiptų bendro statistinio vaizdo ir leistų likusias įmones įvertinti objektyviai pagal tam sektoriui būdingus rezultatus“, – teigia p. Janeliūnas.

Kalbant apie augimo duomenis, atsižvelgta į tai, kad didesnes pajamas ar pelną turinčioms bendrovėms didinti savo rodiklius yra daug sunkiau, todėl šie kriterijai yra pasverti pagal įmonės dydį.

[infogram id="ca01da82-70f4-4861-9597-8e81ef55a4e6" prefix="wzs" format="interactive" title="Sektorių lyderiųmetodika"]

Bus skelbiamas rudenį

„Sektorių lyderių“ reitingas – viena sudedamųjų „Lietuvos verslo lyderių“ projekto dalių. Šis pradėtas 2011 m. kartu su „Metų CEO“ ir įvairių kitų verslo nominacijų rinkimais. Pernai apdovanojimų sąraše, be „Metų CEO“, buvo „Metų verslas“, „Metų eksportuotojas“, „Metų darbdavys“, „Atsakingas verslas“, „Jaunasis metų CEO“ ir „Verslo žinių“ skaitytojų CEO“.

„Sektorių lyderiai 2017“ buvo sudarytas pagal 2016 m. finansinius rezultatus. Pagal 2017 m. duomenis sudarytas reitingas „Sektorių lyderiai 2018“ taip pat pasirodys dar šiemet.

„Sektorių lyderių“ reitingas sudaromas pagal „Creditinfo“ ir „Verslo žinių“ surenkamus bei viešai prieinamus įmonių duomenis. Metų laiko pasirinkimą jie ir lemia: įmonės finansines savo ataskaitas už praėjusius metus pateikia iki vasaros, tačiau nemaža dalis jų vėluoja.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Didžiausios algos kovą: farmacijos įmonės užvaldė TOP 20-uką

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kuriose Lietuvos įmonėse kovo mėnesį buvo didžiausios atlyginimų medianos.

Vadyba
09:55
„Philip Morris“ kuria draudimo bendrovę, teiks nuolaidas metusiems cigaretes 1

Tabako gamybos milžinė „Philip Morris International“ steigia gyvybės draudimo bendrovę, kurios klientai gaus...

Vadyba
2019.04.24
Didžiausios darbdavio reputacijos kūrimo klaidos Premium 2

Lietuvoje darbdavio įvaizdžio kūrimas vis dar yra suprantamas klaidingai. Pradėjus kurti įvaizdį ne nuo to...

Vadyba
2019.04.24
Kaip išlaikyti darbuotojus: neišnaudota galimybė – pensijų kaupimas Verslo tribūna

Naujus specialistus pritraukti ir esamus išlaikyti siekiančios įmonės konkuruoja ne tik atlyginimais, bet ir...

Finansai
2019.04.24
Ar darbdaviui privalu reikalauti darbuotojo pasiaiškinimo dėl darbo pareigų pažeidimo? Verslo tribūna 1

Atsakymas į šį klausimą visuomet būdavo: taip. Ar tikrai visais atvejais?

Verslo aplinka
2019.04.23
„Gelsauga“ turi naują vadovę 1

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ antrinei įmonei „Gelsauga“ vadovauja Daiva Pivoriūnienė, dirbanti...

Vadyba
2019.04.23
Registrų centras turi naują finansų vadovą 3

Nuo antradienio Registrų centro finansų ir administravimo direktoriaus pareigas pradėjo eiti Sergejus...

Vadyba
2019.04.23
Darbdavio įvaizdis: „Lidl“, „Lietuvos geležinkelių“ ir „Mars Lietuvos“ pamokos Premium

Šiais laikais žmonėms svarbu ne tik algos dydis, bet ir ją mokančio darbdavio reputacija. Kokių klaidų...

Vadyba
2019.04.23
Darbuotojai nori prasmingo darbo, bet retas darbdavys gali tokį pasiūlyti

Darbuotojai nori dirbti prasmingą darbą, tačiau tik nedaugelis darbdavių moka paaiškinti komandai, kokia jų...

Vadyba
2019.04.22
Darbuotojų stebėjimas: nuo klaviatūros paspaudimo iki nėštumo Premium

Vaizdo stebėjimo kameros įmonėje nėra jokia naujiena, tačiau besivystant technologijoms darbdaviai žengia...

Vadyba
2019.04.22
Verslo įkūrėjų patirtis: net ir nedidelė klaida kainuoja 

Verslo pradžioje klaidų pridaroma daugiausia – pirmaisiais metais uždaroma kone pusė pradėjusių dirbti...

Gazelė
2019.04.21
Pasitenkinimas darbu ima mažėti jau po vienų metų įmonėje

Pirmieji metai darbe – laimingiausi, vėliau entuziazmas, įsitraukimas bei motyvacija blėsta, rodo tyrimas.

Vadyba
2019.04.21
Ar jau esame pasirengę atvirai ir skaidriai kalbėti apie darbo užmokestį? 9

Lietuviams kalbėti apie atlygį dar tikrai nedrąsu. Tačiau poreikis gerinti darbuotojų patirtį – motyvuoti bei...

Vadyba
2019.04.20
Stresas darbe: pagrindiniai kaltininkai

Beveik pusė darbuotojų šiuo metu jaučia stresą savo darbe, rodo „LinkedIn“ tyrimas, kuris taip pat...

Vadyba
2019.04.20
Bankrutavo įmonė: ką daryti su savo karjera Premium

Darbo praradimas sukelia didelį stresą ir įtampą. Praktika rodo, kad nemalonų laikotarpį greičiau įveikia tie...

Vadyba
2019.04.19
Kalbėti reikia daryti – būtina spręsti socialines problemas pasitelkiant socialines inovacijas ir socialinį verslą Verslo tribūna

Balandžio 17d. Rise Vilnius, kasmetinio Socialinio verslo forumo išvakarėse aptarti socialinių inovacijų,...

2019.04.19
Fintech įmonės „Bankera“ ir „SpectroCoin“ plečiasi: įdarbins per 50 specialistų Lietuvoje Verslo tribūna

Lietuvių įkurtos finansinių technologijų įmonės — kriptovaliutų keitykla „SpectroCoin“ ir technologijų...

FinTech sprendimai
2019.04.19
Susirgusių lietuvių pajamos nukenčia mažiausiai Baltijos šalyse  5

Susirgę ir savaitę negalėdami dirbti Lietuvos gyventojai patirtų mažiausių finansinių praradimų, lyginant su...

Vadyba
2019.04.18
„Auga group“ dovana darbuotojams – akcijos 11

Lietuvos ekologiškų produktų gamintoja „Auga group“ savo valdomų įmonių darbuotojams paskirstys 2,55 mln.

Rinkos
2019.04.18
„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 15

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
2019.04.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau