Kas tai? Prekės ženklas

„Straumann“ kelias iki pasaulio geriausiųjų pakylos

Reklama publikuota: 2017-12-11
svg svg

Dantų implantacija – dirbtinio danties suformavimas ant varžtelį primenančio danties šaknies pakaitalo, vadinamo implantu – jau tapusi neatsiejama kokybiško gyvenimo dalimi. Vis dėlto medicinos ir odontologijos istorijoje tai – sąlyginai jauna sritis.

Jos pradžia galima laikyti 1967 metus, kai pacientui Švedijoje buvo įsuktas pirmasis dantų implantas, o į oficialų odontologijos paslaugų sąrašą implantacija įtraukta tik 1978 m. Nuo to laiko žmonijos poreikis dantų implantams tik auga, o patys gaminiai mokslinių tyrimų dėka tobulėja septynmyliais žingsniais.

Šiandien implantacija laikoma pažangiausiu būdu atstatyti prarastus dantis, smarkiai pranokstančiu tiltinius dantų protezus arba plokšteles. Kasmet pasaulyje žmonėms įsukama 23 mln. dantų implantų, o bendra jų rinkos vertė siekia apie 4 mlrd. eurų. Ir toliau auga, nes rinkos potencialas – milžiniškas. Dantų implantų kiekis tenkantis 10 tūkstančių gyventojų įvairiose šalyse skiriasi dešimtimis kartų: pavyzdžiui, Vokietijoje jis siekia 158, Ispanijoje – 271, JAV – 74, o Indijoje ar Kinijoje – tik keletą vienetų,

Lietuva pagal šį rodiklį gali didžiuotis esanti pirmajame dešimtuke: 10 tūkstančių gyventojų tenka 175 dantų implantai. Tokią aukštą poziciją pasauliniame reitinge lėmė kvalifikuoti, aukšto lygio specialistai, aukštas medicinos lygis bei implantacijos paslaugų įperkamumas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kiekvienais metais odontologų kabinetuose Lietuvoje pacientams įsriegiama apie 50 tūkstančių implantų. Ir beveik kas antras jų yra pagamintas šveicarų kompanijoje „Straumann“. Kompanijos, kurios gaminiai jau daug metų neužleidžia populiariausių dantų implantų pasaulyje pozicijų: kas dešimt sekundžių kurioje nors pasaulio dalyje įdedamas „Straumann“ implantas. Šiandien sunku patikėti, kad globalios dantų implantų lyderės, už savo gaminius laiduojančios viso gyvenimo garantija, verslo ašis toli gražu ne visada buvo implantai. Jos istorija prieš daugiau nei šešis dešimtmečius prasidėjo nuo... laikrodžių.

Lemtingi sprendimai

Praeito amžiaus viduryje Šveicarijoje, savo kompanijos laboratorijoje eksperimentuodamas su įvairiomis medžiagomis, išradingas inžinierius atrado naują lydinį, kuris gaminant mechaninių laikrodžių spyruokles naudojamas iki šiol – lydinys nepraranda savo savybių laikui bėgant ir padeda išlaikyti precizišką mechanizmo tikslumą. Išradėjas įsikūrė greta žinomiausių šveicariškų laikrodžių gamyklų ir pavadino kompaniją savo vardu – „Straumann“.

Ponas Straumannas buvo ne tik gabus mokslininkas, bet ir labai sportiškas žmogus, tačiau kartą po nenusisekusio šuolio nuo tramplino jis susilaužė dubens kaulą. Gulėdamas ligoninėje Straumannas iš gydytojo išgirdo lemtingą frazę, pakreipusią jau dešimtmetį klestintį laikrodžių verslą nauja linkme.

„Jei egzistuotų tokia medžiaga, kuri galėtų sukabinti tavo lūžusį kaulą, sugytum žymiai greičiau“, – tąkart verslininkui ištarė medikas ir, pats neįtardamas, pamėtėjo naujo išradimo idėją. Reinhardas Straumannas išsyk ėmėsi naujo mokslinio galvosūkio ir netrukus prie laikrodžių verslo prijungė medicininės krypties lydinių padalinį.

Šis ilgainiui peraugo į odontologijos galimybių tyrinėjimus ir atnešė lauktų vaisių: 1974 m. Šveicarijoje buvo įsuktas pirmasis dantų implantas, pagamintas ir išbandytas „Straumann“ laboratorijoje. Netrukus šis dantų atstatymo būdas buvo oficialiai pripažintas pasaulyje ir tai buvo implantologijos eros pradžia.

Prie dantų implanotologijos ištakų stovėjusi „Straumann“ į šią sritį ėmė gilintis vis labiau. Ji buvo viena iš dviejų pagrindinių industriją formavusių lyderių, bet pasirinko kitokį kelią, nei didžiausi konkurentai. Ne reklaminiai šūkiai ir įspūdingai augantis pardavimų skaičius labiausiai rūpėjo konservatyviesiems šveicarams. Straumanno kompanija vadovavosi principu „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“.

Mokslininkų komandai buvo keliama užduotis jei ne savo galva, tai bent reputacija garantuoti už gydytojams odonotologams atiduodamo produkto patikimumą, o tyrimams ir bandymams negailėta nei laiko, nei pinigų. Pamažėle susiformavo ir dvi skirtingas pasaulėžiūras atstovaujančios odontologų bendruomenės stovyklos. „Straumann“ klientais tapo gydytojai, teikę prioritetą ne skambioms ir ne visada iki galo pamatuotoms deklaracijoms ar į pacientus orientuotam marketingui, o daugybę kartų patikrintam ir išties veiksmingam produktui.

Toks skubos nepripažįstantis kelias turėjo ir savo kainą – 1996 m., kai netikėtai mirus tėvui verslą perėmė dabartinis kompanijos vadovas Thomas Straumannas (verslo įkūrėjo anūkas), dantų implantų pardavimai buvo bendrame pajamų pyrage sudarė visai nereikšmingą dalį.

Todėl jaunojo vadovo netrukus priimtas sprendimas pribloškė darbuotojus ir visą industriją: T. Straumannas pareiškė parduodantis biomedicinos bei laikrodžių mechanizmų verslą ir pasiliekantis tik dantų implantų gamybą. Dalį, kuri kompanijai tuo metu atnešdavo viso labo 2 proc. metinių pajamų.

Oficialiai patikimiausi implantai

Thomo Straumanno, sugebėjusio įžvelgti milžinišką implantologijos potencialą ir nepabijojusio visų verslo kiaušinių sudėti į vieną, bet itin perspektyvią pintinę, drąsa atsipirko su kaupu, o jam pačiam pelnė Šveicarijos metų verslininko titulą. Skaičiuojama, kad „Straumann“ metinė apyvarta šiuo metu yra 1 mlrd. eurų arba 25 proc. pasaulinės dantų implantų rinkos, o dantų implantai jau du dešimtmečius yra kompanijos verslo ašis.

Kas užaugino vietinę laikrodžių mechanizmų kompaniją iki globalaus industrijos lyderio? Skeptikai sakys, jog į šlovę nešė vis labiau auganti rinkos banga, ir bus iš dalies teisūs: kompanija buvo viena iš dantų implantologijos pradininkių, tad startines pozicijas turėjo išties geras. Vis dėlto išlaikyti lyderio vardą industrijoje, kurioje iš 2000 gamintojų kasmet keli šimtai bankrutuoja ir jų vietą tuoj pat užima nauji, yra dėmesio vertas iššūkis.

Susidoroti su juo šveicarams padeda išsaugota inovacijų ir mokslinių tyrimų kultūra. „Straumann“ iki šiol tvirtai tiki, kad inovacijos nėra savitikslės – jos geros ne dėl to, kad naujos, o dėl to, kad išties pranoksta buvusias prieš tai. Dešimtys patentuotų kompanijos išradimų ne kartą mušė implantų prigijimo ir kokybės rekordus.

Šveicarai vieni iš pirmųjų lygaus paviršiaus implantą pakeitė mikroskopiškai porėtu, kuris šiandien jau tapęs auksiniu implantologijos standartu. Vėliau pralenkė patys save – sukūrė chemiškai aktyvų paviršių SLActive ir pakėlė implanto prigijimo kartelę į iki šiol neregėtas aukštumas – prigijimo tikimybė padidėjo kone iki 100 proc., be to dvigubai (iki mėnesio) sutrumpėjo gijimo laikas. Prie stulbinančiai gerų rezultatų prisidėjo ir patentuotas kompanijos titano ir cirkonio lydinys Roxolid, leidžiantis daugeliu atvejų išvengti žandikaulio kaulo priauginimo operacijos ir turintis didesnį bio-suderinamumą su žmogaus organizmu.

Galiausiai 2013 m. vienas didžiausių nepriklausomų tyrimų odontologijos istorijoje patvirtino tai, apie ką neoficialiai buvo šnekama visoje gydytojų bendruomenėje: „Straumann“ implantai geriausiai prigyja, o tikimybė, kad jie bus prarasti, yra mažiausia – net 6-60 kartų mažesnė už kitų gamintojų produktus. Be to, Švedijos socialinio draudimo agentūros siekusios išsiaiškinti, ar skirtingų gamintojų implantai turi įtakos gydymo sėkmei, inicijuotas tyrimas atskleidė, kad vienas iš veiksnių, labiausiai lemiančių ilgalaikę implantacijos sėkmę yra ne kas kita, o paties dantų implanto kokybė.

Šveicarų kompanijai šis objektyvus tyrimas tapo dar vienu sėkmės katalizatoriumi, padidinusiu jos gaminių populiarumą. Šiuo metu daugiau nei 70 šalių veikianti kompanija daug dėmesio skiria ir dantų tiesinimui bei skaitmeninėms technologijoms, leisiančioms gydymo laiką sutrumpinti vos iki kelių dienų. Ir, žinoma, toliau tobulina savo gaminius – planuojama, kad 2019 m. pasirodysiantis naujos formos „Straumann“ implantas ir vėl taps dideliu žingsniu į priekį dantų implantų industrijoje.

UAB „MED grupė“ informacija

FOTOGALERIJA „Straumann“ kelias iki pasaulio geriausiųjų pakylos (4 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Kaip darbuotojus pakeitė pandemija: 6 dažniausiai pasitaikantys tipai Premium

Dveji metai darbo namuose pakeitė darbuotojus negrįžtamai. Dėl to vadovams reikia su jais susipažinti iš...

Vadyba
12:58
Nuo šiol bus taikoma skaidresnė dienpinigių mokėjimo tvarka

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2021 metais darbo ginčų komisijos gavo beveik 5.400 prašymų...

Vadyba
12:13
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
Prognozuojama, kad darbuotojų kaita šiemet augs pusantro karto: kaip reikia keistis vadovams Premium 4

Daugelis, prasidėjus karui, manė, kad darbuotojų migracija bus kur kas mažesnė ar sustos. Visgi, anot...

Vadyba
2022.04.01
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
„Sodra“: ligos išmoką už dvi pirmas nedarbingumo dienas gaus visi darbuotojai 4

Darbuotojui susirgus, nuo balandžio 1 d. kiekvienas darbdavys mokės jam ligos išmoką už dvi pirmąsias...

Vadyba
2022.04.01
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
2022.04.01
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
2022.04.01
Euro zonoje nedarbas vasarį siekė 6,8%, Lietuvoje – 7%

Vasarį euro zonoje darbo neturėjo 6,8% darbo ieškančių asmenų – 0,1 proc. punkto mažiau nei sausio mėnesį.

Vadyba
2022.03.31
Tarp TOP 20 įtakingiausiųjų – nauji vardai

Šių metų potencialios įtakos indekso TOP 20 kone pusė pernai čia nebuvusių vardų. Tarp naujai patekusių yra...

Rinkodara
2022.03.31
Viliasi, kad naujas bandymas perkrauti valstybės tarnybą nemeluos Premium 5

Ingridos Šimonytės Vyriausybė puoselėja planus padėti viešojo administravimo sistemos pertvarkos pagrindus,...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių 1

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių, sako Jurgita Šiugždinienė, Švietimo,...

Vadyba
2022.03.30
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos pasitraukė J. Garbaravičius ir R. Davidovičius 2

Verslininkas Jonas Garbaravičius pasitraukė iš Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ netiesiogiai...

Pramonė
2022.03.29
Geidžiamiausių darbdavių vasario atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų antrąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.29
V. Vasiliauskas: geras, kompetentingas biurokratas yra vertybė Premium 16

Vyriausybė tikisi pradėti viešojo administravimo reformos įgyvendinimą. Pasak premjerės patarėjo Vito...

Verslo aplinka
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28
Kokias algų medianas vasarį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų vasarį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.03.28
Ukrainiečių įdarbinimas: procesas palengvintas, tačiau dar yra likę daug nežinomųjų Premium

Kalbinti verslų atstovai, nors ir giria pagreitėjusį procesą, kartu pripažįsta, kad dar yra daug tobulintinų...

Vadyba
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku