Diena su „Eikos“ vadovu: suskaičiuota kiekviena minutė
FOTOGALERIJA Diena su Eikos vadovu Domu Dargiu (13 nuotr.)
Ne tik planuoti, bet ir plano laikytis, kalbėtis trumpai ir konkrečiai, darbuotis laikantis smagaus tempo, tačiau dienos darbus baigti laiku taip būtų galima apibūdinti Domo Dargio, nekilnojamojo turto vystymo ir statybų UAB Eika generalinio direktoriaus kasdienį darbo stilių.
Verslo žinios tęsia projektą Diena su vadovu, kurio metu bendrauja su šalies įmonių vadovais, domisi jų darbo specifika, bendrovės valdymo bei strateginiais sprendimais.
Ponas Dargis bendrovėje nuo 2008 m. dirbo kaip Plėtros departamento direktorius. Nuo 2014 m. jis eina generalinio direktoriaus pareigas, kuriose pakeitė savo tėtį, Robertą Dargį.
Tądien, kai susitikome, p. Dargio dienotvarkė buvo užpildyta susitikimais nuo pat ryto. Beje, visa darbo diena taip ir pralėkė einant iš vienos posėdžių salės viename biuro gale į kitą.
Su šalmu nevaikštau, - nusijuokia p. Dargis. Dirbu biure, statybose praleidžiu kelias valandas per savaitę.
Pašnekovas detalizuoja, kad darbą pradeda 9 val. ir baigia 18 val. Kai nustebus pasiteirauju, kaip pavyksta biuro duris užverti tokiu tradiciniu laiku, p. Dargis pasirinkimą argumentuoja paprastai: Turiu mažą vaiką, noriu su juo praleisti daugiau laiko, kaip ir kiti darbuotojai nori laiko skirti šeimai.
Darbotvarkę susidėlioju pats. Kadangi dienos metus ne visada turiu laiko prisėsti prie kompiuterio, todėl mėgstu rytais, išsiviręs arbatos, parašyti elektroninių laiškų, dar prieš vykdamas į darbą. Tokiu būdu gaunu atsakymus į juos dienos metu. Mėginau laiškus rašyti vakare, tačiau tuomet operatyvumo dėl suprantamų priežasčių, sunku tikėtis, pasakoja p. Dargis.
Dėmesys detalėms
VŽ žurnalistė dalyvavo keliuose tos dienos vadovo susitikimuose, kiti konfidencialesni vyko už uždarų durų.
Susirinkime, skirtame bendrovės komunikacijos strategijai, p. Dargis kartu su kolegomis mėgino išgryninti įmonės veiklos sritis, kurios labiausiai vertos viešinimo. Vadovas atkreipė dėmesį į prioritetines komunikacijos sritis, pro akis taip pat nepraslydo ir smulkios detalės, pavyzdžiui, kokia forma pateikiamas komunikacijos planas. O Martynui Žibūdai, įmonės plėtros direktoriui, norėjosi plane matyti metų komunikacijos strategiją.
Po intensyvių diskusijų, trukusių bemaž valandą, nuspręsta apsistoti ties keliomis strateginėmis sritimis, kurioms komunikacijos skyriaus darbuotojai skirs daugiausia dėmesio, taip pat skirtos užduotys ir jų atlikimo terminai kitiems darbuotojams.
Po pietų p. Dargis susitiko su Ronaldu Nagrockiu, UAB Kinkanas, valdančios kulinarijos ir renginių studiją Čiop Čiop vadovu. Įmonė nuomojasi patalpas sostinės Žalgirio gatvėje esančiame komplekse 135, kurį valdo Eika. Šiame komplekse veikia renginių studija bei konferencijų centras. Ponas Nagrockis susirinkime pristatė kelių pastarųjų mėnesių veiklos rezultatus bei pasidalijo planais šiltajam sezonui. Pavyzdžiui, planuojama ant pastato stogo įrengti, vadinamąjį miestietišką sodą, kuriame žvelgiant į miesto stogus bus galima maloniai vakaroti.
Vėliau p. Dargis dalyvavo kiekvieną mėnesį vykstančiame susirinkime su statybų vadovais, kur aptarė, kaip vystomi įmonės statybų projektai. Susirinkimas išsiskyrė savo forma. Kiekvieno objekto vadovas pristatė, kas nuveikta, kokias problemas reikia dar išspręsti. Trumpi pristatymai buvo iliustruojami nuotraukomis iš statybų objekto, kurios visiems susirinkimo dalyviams buvo rodomos projektoriuje, jas statybų vadovai trumpai pakomentuodavo.
Telefonu fotografavai ir dar prieš saulę. Turbūt nori kažką nuslėpti, per dantį linksmai darbuotoją patraukia p. Dargis.
Kai dirbau plėtros direktoriumi, tokių reguliarių susirinkimų nebūdavo. Man pradėjus vadovauti, su darbuotojais sutarėme, kokie rodikliai mums svarbūs, ką turime aptarti kiekviename susirinkime. O rodyti statybų objektų nuotraukas, turbūt buvo darbuotojų iniciatyva, nes komanda tiesiog norėjo pasidžiaugti rezultatais, susirinkimų formatą komentuoja p. Dargis.
Pašnekovas priduria, kad šiuose, kartą per mėnesį vykstančiuose susirinkimuose, ne tik aptariami vykdomi projektai, bet kolegos, apsilankę mokymuose ar komandiruotėse, dalijasi įgyta patirtimi ar sektoriaus naujienomis.
Darbinga atmosfera
Pono Dargio diena sudėliota minučių tikslumu: susirinkimas veja susirinkimą, numatyti susitikimai prasideda ir baigiasi laiku. Net ir darbuotojai kalbėdamiesi su vadovu mintis dėlioja aiškiai, vengia nereikalingų detalių.
Ko gero, darbuotojams teko prie manęs prisitaikyti, VŽ sako p. Dargis apie itin tikslų bendravimą su darbuotojais. Kita vertus, darbų apimtys išaugo, todėl jei norime greičiau susitarti, priimti sprendimus ir vykdyti projektus, turime dirbti sparčiau.
Visoje įmonėje darbuotojai vieni kitus vadina vardais, bendrauja neformaliai. Tokia tradicija, kalba pašnekovas, susiklostė jau seniai. Taigi susirinkimų metu ar šiaip bendraujant biure visi darbuotojai į vadovą kreipiasi vardu.
Visuose lygmenyse darbuotojai vienas į kitą kreipiasi tu. Tiesa, yra keli vyresni žmonės, dirbantys bendrovėje, į kuriuos aš pats kreipiuosi jūs. Įmonės kultūra tokia - bendraujame betarpiškai, sako p. Dargis ir laisvą atmosferą biure iliustruoja pavyzdžiu. Pašnekovo elektroninio pašto adresas yra tik vardas ir įmonės pavadinimas.
Bendrovėje dirba apie 80 žmonių. Darbuotojai yra įvairaus amžiaus: ir jaunimas, ir gerokai daugiau patirties sukaupę specialistai. Pasak p. Dargio, laviruoti ar kitaip prisitaikyti skirtingų amžiaus grupių darbuotojų norų netenka. Bendrovėje vyraujanti darbo kultūra skatina keistis informacija, bendradarbiauti, o prireikus, padėti vienas kitam.
Darbuotojai mokosi vieni iš kitų. Jei vyresniems kyla problemų dirbant su tam tikromis programomis, tai jaunesni kolegos pamoko. O turintys daugiau patirties padeda jaunesniems darbuotojams. Sakyčiau, vyksta nuolatinis keitimasis žiniomis, šneka p. Dargis.
Nors jam teko dalyvauti susirinkimuose, kurių temų amplitudė itin plati nuo komunikacijos iki statybų, vis dėlto jis kas kartą stengėsi įsigilinti į svarstomus klausimus, dalijosi savo nuomone ir siūlė sprendimus.
Mano didžiausias noras būtų, kad žmonės viską išnagrinėję, išklausę kritiką, padiskutavę patys priimtų sprendimus. Aišku, būna atvejų, kad pats priimu sprendimą, bet tik todėl, kad turiu patirties konkrečioje situacijoje. Beje, kasmet darbuotojams suteikiu daugiau įgaliojimų ir jie gali sprendimus priimti patys ir su manimi nesitarti, apie vadybos principus, kuriais vadovaujasi darbe, kalba p. Dargis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti