Ženklai, rodantys, kad „išaugote“ savo darbą

Nors darbuotojo lojalumą ir vertina darbdaviai, tačiau būna atvejų, kai pernelyg uolus atsidavimas darbovietei, gali turėti neigiamos įtakos pačiam specialistui.
Apryl Zarate Schlueter knygos Finding Success in Balance: My Journey to The Cheerful Mind autorė sako, kad dažnai žmonės tiesiog linkę ignoruoti tą vidinį jausmą, kuris kužda, kad esamame darbe jau padaryta viskas, kas įmanoma, jog reikia, o ir turima tam potencialo, siekti daugiau. Darbuotojai nesiryžta karjeros pokyčiams, pirmiausia, dėl baimės: baugina neaiškumas ir neapibrėžtumas, nauja veikla, kita įmonė ir darbo kultūra.
Svetainės Businessinsider.com išskiria keletą aspektų, rodančių, kad darbuotojas jau išaugo bendrovės marškinius ir jam tikrai vertėtų pasidairyti naujų karjeros galimybių.
Be iššūkių
Kai darbuotojas jaučia, kad visa, ko buvo galima išmokti įmonėje, jau išmokta, kad visi įdomiausi projektai jau įgyvendinti metas ieškoti naujų galimybių.
Kiekvienas bent kartkartėmis nuobodžiauja darbe, bet jei tokia vangumo būsena tęsiasi nuolatos, tikėtina, kad darbuotojui trūksta iššūkių.
Darbuotojas ima jaustis taip, tarsi jį galėtų pakeisti koks nors robotas. Mat jam kasdieniai darbai biure jau tapo tokia rutina, kad, rodos, tam nebereikia net ypatingų įgūdžių, kalba Lynn Taylor, vadybos specialistė.
Ji pabrėžia, kad darbuotojo paaukštinimas, paskirta premija ar atnaujinta darbo vieta, tik laikinai gali sušvelninti situaciją.
Dažniausiai, žmonės dar kurį laiką pasilieka patogioje ir pažįstamoje aplinkoje, bet vėliau to pasigaili. Išdrįsę ieškoti naujų galimybių, jie pripažįsta, kad pokyčių imtis reikėjo gerokai anksčiau, apibendrina p. Taylor.
Svajonės
Kai žmonės tiek pripranta prie esamo darbo, jie tiesiog pamiršta, ko iš tiesų nori. Robertas Dickie III knygos Love Your Work autorius pabrėžia, kad jei žmogus su užsidegimu nuolatos pasakoja apie kokią nors veiklą, visiškai nesusijusią su jo kasdieniniu darbu, ko gero, vertėtų jam keisti karjeros kryptį.
Kad ir kaip banaliai beskambėtų, tačiau dirbant iš tiesų tai, kas patinka, suteikia žmogui ne tik daugiau pasitikėjimo, bet ir stumteli nuveikti daugiau. Toks žmogus lengviau įveikia iššūkius, greičiau randa sprendimus nei tas, kuris tiesiog stumia valandas biure, laukdamas darbo dienos pabaigos, sako knygos autorius.
Geresni pasiūlymai
Jeigu darbuotojas periodiškai sulaukia darbo pasiūlymų iš kitų įmonių, vadinasi, rinkos žaidėjai šio žmogaus kompetenciją vertina ir yra pasirengę už jo žinias bei įdirbį mokėti.
Anksčiau ar vėliau visi išaugame savo darbą. Aišku, galite laukti paaukštinimo, kurio, beje, galite ir nesulaukti, tik dėl įmonėje susiklosčiusių aplinkybių, kalba p. Taylor.
Vis dėlto jei sulaukiate kitų įmonių pasiūlymų, nevertėtų jų iš karto atmesti išklausykite, ką jums siūlo, kalba knygos autorė.
Visada atsiras pozicijų, kuriose galėsite augti kaip specialistas. Svarbiausia pagaliau ryžtis išlįsti iš jaukios, patikimos bei saugios aplinkos. Tuomet ir prasidės tikrasis jūsų, kaip specialisto, augimas, sako p. Taylor.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti