„Metų CEO“ rinkimai: verslo lyderiai jau išsirikiavo prie starto linijos

Publikuota: 2017-04-12
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Verslui kasdien vis svarbesnis tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pradedamas „Verslo žinių“ kartu su banku „Nordea“ septintus metus rengiamas projektas „Lietuvos verslo lyderiai“. Jo metu bus įvertintos ne tik stabiliai ir sėkmingai veikiančios įmonės, bet ir išrinktas Metų CEO – vadovas, sukūręs daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei.

Šiemet projektas yra atnaujintas: keleto nominacijų neliko, atsirado naujų, taip pat pakito atrankos kriterijai ir vertinimo metodika.

Šiuolaikinis verslas keičiasi, evoliucionuoja – tai, kas buvo aktualu vakar, šiandien jau beviltiškai pasenę. Maža to, kinta ne tik verslo aplinka, bet ir visuomenės lūkesčiai bei požiūris į verslą apskritai. Įmonėms, norinčioms išsilaikyti verslo olimpe, jau nebeužtenka dirbti finansiškai stabiliai, jos turi greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie šiandienos aktualijų. Verslui kasdien vis svarbesniu aspektu tampa darnos su aplinka ir visuomene elementas, atsakomybė darbuotojams ir kuriama pridėtinė vertė. Šios priežastys ir paskatino iš naujo peržvelgti projekto kriterijus, kurie atitiktų šiandienos aktualijas ir padėtų išrinkti šiuolaikinius, pažangius ir sėkmingus verslo flagmanus.

„Verslas transformuojasi, pastaraisiais metais pakito ir įmonių vadovų vaidmuo. Šiuolaikiniai vadovai iš nurodinėjančių tampa moderatoriais, kurie padeda darbuotojams siekti tikslų. Suprantama, bendrovės turi uždirbti pelną akcininkams, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad tai neturi būti daroma visuomenės ar darbuotojų sąskaita. Todėl šiemet „Metų CEO“ atrankos parametrus papildėme. Be įprastų kriterijų, vertinsime, ar bendrovės kasdien taiko tvaraus ir darnaus verslo principus“, – kalba Ugnius Jankauskas, „Verslo žinių“ generalinis direktorius.

Nauji principai

Verslo lyderiai kasmet rungiasi dėl svarbiausios nominacijos – Metų CEO. Šiemet kiek pakoreguota kandidatų atranka. Tradiciškai bus vertinami vadovai, sukūrę daugiausia vertės akcininkams, darbuotojams ir visuomenei. Kartu bus gilinamasi, ar įmonė kasdienėje veikloje taiko tvaraus ir darnaus verslo principus, ar darbuotojams mokamas vidutinis darbo užmokestis atitinka konkretaus sektoriaus vidurkį.

„Įmonės veiklos rezultatai – tik viena vadovo vertinimo kriterijų sudedamoji dalis. Ne mažiau svarbios sritys yra tvaraus verslo užtikrinimas, socialinė atsakomybė, darbo aplinkos formavimas ir ilgalaikė strategija bei sprendimų priėmimas kritinėse situacijose. Vadovui reikia turėti daug skirtingų įgūdžių. Be lyderystės ir vadovavimo, labai svarbūs yra analitinio ir loginio mąstymo, komunikabilumo ir kūrybiškumo įgūdžiai. Beje, juos vadovas turi nuolatos tobulinti, nes geras ir pažangus vadovas turi pats nuolat tobulėti ir plėsti savo kompetencijų sritis – kitaip neįmanoma laimėti konkurencinės kovos rinkose. Vadovo stiprybę atspindi ir komanda, nes vienam vadovui pasiekti rezultatų tiesiog neįmanoma. Norint sėkmingai įgyvendinti įmonės strategiją, reikia turėti vieningą bendro tikslo siekiančią komandą, nes ir pačios geriausios strategijos be tinkamų žmonių virsta beprasmėmis ir paprastai būna neįgyvendintos“, – sako Inga Skisaker, „Nordeos“ bankininkystės vadovė Baltijos šalyse.

Metų CEO bus renkamas etapais. Pirmiausia iš kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2015 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus, t. y. nuo 2015 m. pradžios.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Ūkio ministerija, „Nasdaq“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Žinių ekonomikos forumas (ŽEF), VŽ, Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (BICG), Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) iš tūkstantuko sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus. Sąrašas dar papildomas įmonėmis, kurios Sektorių lyderių rinkimuose pirmavo pagal pajamas, pajamų augimą, pelną, pelno augimą ir pelningumą.

Trečiajame etape atrinktosios įmonės bus kviečiamos pateikti naujausius (2016 m.) finansinius veiklos rodiklius. Taip pat šiame etape bus vertinamas bendrovių vidutinis darbuotojų atlyginimas, palyginti su sektoriaus vidurkiu. Įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Redakcija vertins pateiktus kandidatus, jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei ir tuomet balsuos. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų bus paskelbti portale vz.lt, kad skaitytojai galėtų išrinkti labiausiai imponuojantį vadovą (-ę), o aukščiausiai redakcijos įvertinti 5 vadovai pateks į paskutinį rinkimų etapą.

Galiausiai atrinktuosius 5 vadovus kviesime užpildyti atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Birželio pradžioje VŽ redakcija susirinks paskutinį kartą ir nuspręs, kas šiais metais taps Metų CEO bei kitų nominacijų nugalėtojais.

Bus įvertinti

Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti specialiame šiam projektui skirtame šventiniame renginyje birželio mėnesį.

Įmonės varžysis dėl 6 nominacijų. Metų eksportuotojas – tai stabili į tūkstantuko sąrašą patenkanti eksportuojanti įmonė, kurios eksportas bent trejus pastaruosius metus augo, o pastaraisiais metais buvo didesnis už šalies eksporto vidurkį. Taip pat vertinamas įmonės tarptautiškumas ir gebėjimas paslaugą ar produktą pritaikyti ir parduoti skirtingose rinkose. Duomenis Metų eksportuotojo nominacijai teikia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kandidatus išrinkti padeda nominacijos partneris „Versli Lietuva“.

Metų darbdavys – įmonė, sukūrusi daugiausia darbo vietų 2016 m. Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ.

„Atsakingas verslas“ – tai finansiškai sėkminga į tūkstantuko sąrašą patenkanti įmonė, besilaikanti ilgalaikės atsakingo verslo strategijos, sistemiškai integruojanti atsakingo verslo principus, aktyviai plėtojanti atsakingo verslo praktiką, skatinanti partnerių ir tiekėjų atsakomybę, viešai komunikuojanti atsakingo verslo laimėjimus, pozityviai daranti įtaką verslo aplinkai ir siekianti realaus pokyčio. Nominacijos metodiką rengia darnaus vystymosi ekspertės Valda Chošnau ir Lina Šleinotaitė-Budrienė. Nominacijos partnerė – UAB koncernas „Achemos grupė“.

„Metų verslas“ – tai pelninga į tūkstantuko sąrašą patenkanti bendrovė, sukūrusi didžiausią pridėtinę vertę vienam darbuotojui.

Nominacijos metodiką rengia profesinių paslaugų bendrovė EY, nominacijos partnerė – advokatų kontora „Ellex Valiunas“.

Jaunasis metų CEO – jaunas vadovas, bent dvejus metus vadovaujantis pelningai į tūkstantuko sąrašą patenkančiai įmonei.

Remdamasi surinktais duomenimis, nominacijos nugalėtoją išrenka VŽ. Nominacijos partnerė – UAB „Energijos tiekimas“.

Vz.lt skaitytojų CEO – portale vz.lt skaitytojai balsuoja už patinkamus kandidatus. Nominacijos partnerė – „Turkish Airlines“.

Metų CEO titulą jau pelnė šie lyderiai

2016 m. – Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2015 m. – Algimantas Markauskas, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius, viceprezidentas Baltijos regionui

2014 m. – Raimundas Petrauskas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius

2013 m. – Kęstutis Šerpytis, AB „Lietuvos draudimas“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas

2012 m. – prof. Vladas Algirdas Bumelis, tuometinis įmonės „Sicor Biotech“ generalinis direktorius, dabartinis biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas

2011 m. – Arūnas Šikšta, tuometinis telekomunikacijų AB „Teo LT“ vadovas

FOTOGALERIJA Renginys „Lietuvos verslo lyderiai“ (76 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kodėl žmonės susidomi galimybe pakeisti darbdavį

Darbo rinkai kaistant tampa sunkiau išlaikyti savo darbuotojus ir rasti kitų. Tad vis dažniau geri...

Vadyba
16:01
Darbuotojų mokymosi madas diktuoja „Netflix“ Premium

Šiandienos darbo aplinką turbūt geriausiai apibūdina pasakymas, jog įprasta tapo tai, kad nebeliko nieko...

Vadyba
10:21
Į JAV išvykęs D. Songaila „Hooters“ barą perleido R. Javtokui 9

Krepšinio aikštelėje praeityje vienas kitą ne kartą keitę Darius Songaila ir Robertas Javtokas tokį patį...

Laisvalaikis
2018.10.19
Išsiskyrė pareigūnų profsąjungų susivienijimo ir Policijos profesinės sąjungos keliai

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga...

Vadyba
2018.10.19
Koks turi būti vadovas, kad darbuotojai, gavę konkurento pasiūlymą, ateitų pasitarti Premium 6

Išlaikyti darbuotojus – vis svarbesnis uždavinys mažoms ir labai mažoms įmonėms, kuriose darbuotojų kaita yra...

Vadyba
2018.10.19
Daugiau nei 40 darbo pozicijų – užsienyje studijas baigusiems lietuviams

25-ios Lietuvoje veikiančios įmonės siūlo daugiau nei 40 darbo pozicijų, skirtų pritraukti užsienyje studijas...

Vadyba
2018.10.19
Kaip pradėti motyvuoti savo darbuotojus: 3 esminiai žingsniai Premium 1

Į darbą įsitraukę darbuotojai lemia geresnius finansinius rezultatus, tad kiekvieną dieną internetai mirga...

Vadyba
2018.10.19
Kuo geidžiamiausi darbdaviai motyvuoja savo darbuotojus Premium 1

Nuo kelionių į užsienį iki medicinos kabinetų – geidžiamiausi darbdaviai siūlo aibę naudų, kurios vilioja...

Vadyba
2018.10.18
„Workation“: komandą cementuoja bendros su darbu derinamos atostogos Premium 11

Įmonės nuolat ieško būdų, kaip motyvuoti darbuotojus ir paskatinti jų kūrybiškumą. Sumaišius kasdienį darbą...

Vadyba
2018.10.17
„Klaipėdos nafta“ dalį premijų darbuotojams mokės akcijomis 2

AB „Klaipėdos nafta“ nusprendė dalį metinių premijų išmokėti darbuotojams bendrovės akcijų pavidalu. Šiam...

Vadyba
2018.10.17
„Achemos grupė“ pakeitė vadovą 20

Trečiadienį koncerno „Achemos grupė“ generaliniu direktoriumi paskirtas Gintautas Kanapeckas, nuo 2014 metų...

Vadyba
2018.10.17
Planas, kaip pasiruošti mokesčių reformai 4

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiantiems Valstybinio socialinio draudimo įstatymo ir Gyventojų pajamų...

Finansai
2018.10.17
„Danpower Baltic“ turi naują vadovę 11

Atsinaujinančios energetikos UAB „Danpower Baltic“ generaline direktore paskirta Aušra Ignotaitė.

Vadyba
2018.10.17
SAP konferencijoje - apie pokyčius, kurie laukia Lietuvos verslo Rėmėjo turinys 4

SAP išmaniojo verslo dienoje  bus  kalbama apie tai, kodėl sėkmingai veikiančios bendrovės tampa vis labiau...

Technologijos
2018.10.17
Naujuoju Futbolo federacijos generaliniu sekretoriumi tapo Stankevičius

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas naujuoju federacijos generaliniu sekretoriumi išrinko...

Laisvalaikis
2018.10.16
Į Lietuvos paštą atėjo dar vienas vadovas iš „Telia Lietuvos“ 11

Lietuvos pašto Verslo klientų departamentui vadovaus Robertas Žudys. Tai jau trečias vadovas, kurį Lietuvos...

Vadyba
2018.10.16
„Luminor“ turi naują personalo vadovę 8

„Luminor“ banke personalo skyriaus vadovės pareigas pradeda eiti Agnė Ignotienė.

Vadyba
2018.10.16
Suaugusiųjų karjeros pokyčiams startą duoda programavimo mokykla Rėmėjo turinys 4

Tobulėjant technologijoms ir vyraujant jaunumo kultui vyresnio amžiaus žmonės, šiandieninei darbo rinkai...

Technologijos
2018.10.16
„ACME grupė“ keičia vadovybę: akcininkai traukiasi Premium 4

UAB „ACME grupė“ generaliniu direktoriumi nuo 2019 m. sausio 1 d. dirbs Sergejus Artemiukas, dabartinis...

Vadyba
2018.10.15
Vadovo darbo sutartis: į ką svarbu atkreipti dėmesį Premium 2

Pagal pareigų prigimtį vadovas veikia įmonės naudai. Tačiau kad būtų išvengta galimų nesusipratimų ir...

Vadyba
2018.10.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau