Skvernelis: jeigu socialdemokratai pasakys „taip“, derėsimės su jais

Publikuota: 2016-10-28
Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Jeigu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybė nuspręs pradėti derybas su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, tokios derybos ir vyks. Su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) tokiu atveju bent kol kas deramasi nebus.

Apie tai penktadienį po susitikimo su Gabrieliumi Landsbergiu, TS-LKD pirmininku, pareiškė Seimo rinkimus laimėjusios VŽS kandidatų sąrašo vedlys, realiausias kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis.

„Situacija tokia, kad lyg ir palikta galimybė bendram darbui, pokalbiams dėl sąlyčio taškų. Bet konservatorių nesikeičiantis požiūris yra tas, kad su dviem partijomis vienu metu mes neturėtume derėtis. Tad laukiame socialdemokratų sprendimo. Jeigu jie pasakys, kad nori derėtis, tada, mes suprantame, kad TS-LKD bent kol kas nemato galimybės tęsti pokalbius“, – sakė p. Skvernelis po daugiau kaip pusvalandį užtrukusio pokalbio su p. Landsbergiu.

„Buvo konservatorių pageidavimas, ir jis gana logiškas, jei vyksta derybos su vienu iš partnerių, kol nepasibaigusios derybos su tuo partneriu, tai nenorėtų derėtis ir antras partneris“, – pridūrė jis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Taigi, jeigu socialdemokratai pasakys „taip“, mes turbūt su jais ir pradėsime derybas“, – pabrėžė p. Skvernelis.

„Bet durys konservatoriams, be abejo, lieka atviros. Perduosiu mūsų derybininkams ir partijos pirmininkui tai, ką aptarėm su p. Landsbergiu ir tada bus priimti abipusiai sprendimai“, – kalbėjo VŽS atstovas.

LSDP prezidiumas dėl galimų derybų su VŽS spręs penktadienį popiet. Tai bus patariamojo pobūdžio sprendimas, nes galutinai socialdemokratai šiuo klausimu apsispręs tik kitą penktadienį rengiamame tarybos posėdyje.

Jeigu socialdemokratai nuspręstų pradėti derybas, bet jos baigtųsi nesėkmingai, VŽS neatmeta galimybės grįžti derėtis su TS-LKD.

Ponas Landsbergis pareiškė, kad konservatoriai nusiteikę tęsti pokalbius su VŽS, tačiau „kamuoliukas dabar yra jų pusėje, nes derybos turi vykti tik su viena puse, o ne su dviem partijomis vienu metu“.

„Kiekvienas dialogas ar pokalbis tam tikra prasme yra sąlyčio taškas. Po šio pokalbio pastebime, kad yra noras kalbėti apie bendrus darbus. Ir tai yra pakankamai racionalu“, – teigė p. Skvernelis.

„Manau, kad dėl valstybės interesų mes turime ieškoti diplomatinės kalbos“, – pridūrė jis.

Pasak p. Skvernelio, VŽS vadovybės galutinis apsisprendimas, ką pakviesti derybų dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, bus priimtas pirmadienį, sulaukus penktadienio popietę vyksiančio LSDP prezidiumo rezultatų.

Tuo metu p. Landsbergis informavo, kad TS-LKD vadovybė neketina rinktis nei penktadienį, nei pirmadienį.

Bet jis teigė, kad konservatoriai „visada buvo nusiteikę“ kalbėtis dėl galimos koalicijos formavimo. „Niekada kitaip nesakėme. Pokalbiai turi tęstis, tik dabar laukiame valstiečių-žaliųjų apsisprendimo“, – sakė TS-LKD lyderis.

Komentuodamas anksčiau išsakytą konservatorių pageidavimą, kad būsimos koalicijos sutarties signatarai būtų patikrinti specialiųjų tarnybų, p. Skvernelis atsakė: „Čia nėra jokios problemos – visi mūsų 56 atstovai naujajame Seime privalės gauti leidimą dirbti su slapta informacija, taigi, visi bus patikrinti specialiųjų tarnybų.“

Tai, kad VŽS labiau linksta į socialdemokratų pusę, paaiškėjo dar antradienį per pirmines VŽS atstovų konsultacijas atskirai su konservatoriais ir LSDP.

Tuo metu penktadienio derybas lydėjo sumaištis. Iš pradžių buvo numatyta viena susitikimo vieta ir laikas, bet paskutiniu momentu p. Landsbergio aplinkos iniciatyva ir viena, ir kita buvo staiga pakeista – perkelta į kitą Vilniaus senamiesčio viešbutį ir numatytas valanda anksčiau, siekiant išvengti žurnalistų dėmesio. Bet to nepavyko padaryti.

Ponas Landsbergis teisinosi, kad „kitas viešbutis buvo pasirinktas tiesiog dėl to, kad jis patogesnis“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku