Galimo balsų pirkimo Šilutėje skandalą VRK vertins savaitgalį

Publikuota: 2016-10-27
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Galimas balsų pirkimo Šilutėje skandalas, galintis turėti įtakos Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP) rezultatui Seimo rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) bus narstomas savaitgalį, kai bus tvirtinami visi balsavimo rezultatai.

Apie tai Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, pranešė ketvirtadienį prasidėjus komisijos posėdžiui, kuriame, kaip tikėtasi, turėjo būti narstomas „tvarkiečius“ skandinantis skandalas.

Pasak p. Vaigausko, iki savaitgalio visiems VRK nariams bus leista susipažinti su teisėsaugos surinkta medžiaga apie ikiteisminį tyrimą dėl galimo sisteminio balsų pirkimo Šilutėje. Be to, su prokurorais iki to laiko tikimasi suderinti, kokią informaciją apie šį tyrimą galima viešinti bei atvirai svarstyti VRK posėdyje.

Iki šiol prokuratūra draudė skelbti bet kokią bylos medžiagą, su kuria susipažino specialiai suburta VRK darbo grupė, nes tai esą galėtų pakenkti ikiteisminiam tyrimui.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Šį šeštadienį arba sekmadienį, kai posėdyje imsimės visų rinkimų rezultatų, atskirai panagrinėsim ir šį atvejį“, – teigė p. Vaigauskas, paraginęs VRK narius „skirti dėmesio teisėsaugos surinktai medžiagai, kad būtų galima priimti objektyvius sprendimus“.

VRK privalo vėliausiai sekmadienį tvirtinti galutinius šių metų Seimo rinkimų rezultatus. Savaitgalį surengtame posėdyje VRK bus tvirtinami spalio 9 ir 23 d. įvykusių rinkimų tiek daugiamandatėje apygardoje, tiek ir vienmandatėse apygardose rezultatai, taip pat gauta informacija apie rezultatams įtakos galinčius turėti rinkimų pažeidimus.

Atskiro svarstymo laukia TTP likimas. Po pirmojo rinkimų turo iš teisėsaugos buvo gauta informacija, kad Šilutėje galėjo vykti sistemingas ir masinis balsų pirkimas šios partijos kandidatų naudai.

VRK atstovai konfidencialiai susipažino su bylos medžiaga. Tikėtasi, kad ketvirtadienį bus ne tik paskelbta dalis surinktų duomenų, bet ir pateiktas galimas klausimo sprendimo būdas.

Neatmetama, kad „tvarkiečiai“ bus išvis pašalinti iš rinkimų. Tokiu atveju daugiamandatėje apygardoje 5 jų iškovoti mandatai bus paskirstyti kitoms į Seimą patekusioms partijoms.

Tiesa, toks VRK sprendimas dar neabejotinai būtų skubos tvarka, jau kitą savaitę patikrintas teisme.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku