VŽS žada įtraukti prezidentę į koalicines derybas, bet ne per daug

Publikuota: 2016-10-24
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos spaudos konferencija. Luko Balandžio (15min.lt“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos spaudos konferencija. Luko Balandžio (15min.lt“ / „Scanpix“) nuotr.

Seimo rinkimus laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) žada, kad jos inicijuotose derybose dėl naujos valdančiosios koalicijos formavimo tam tikra forma galės dalyvauti ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesa, valstiečiai-žalieji nepažada jai lemiamo balso kai kuriais klausimais, tarp jų – ir dėl to, su kuria politine jėga VŽS bandys sudaryti naują valdžią.

Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas, pirmadienį spaudos konferencijoje priminė, kad ši partija nusiteikusi iš pradžių bandyti dėl Vyriausybės sudarymo konsultuotis tiek su antroje vietoje po rinkimų likusiais konservatoriais, tiek ir su trečioje esančiais socialdemokratais.

„Mes pirmiausia kalbėsime apie programinius dalykus, apie mūsų suderinamumą. Pirmiausia turi būti suderinti vertybiniai dalykai, tada bus galima kalbėti ir apie konkretesnius postus, ir konkretesnes pozicijas, ir konkrečias koalicijas. Todėl man atrodo kiek keistas paviešintas konservatorių reikalavimas jokiu būdu nebandyti derėtis su dviem pusėmis vienu metu. Ši konservatorių pozicija, sakyčiau, vertintina kaip derybinė. Ir yra neteisinga. Ji, matyt, padiktuota tam tikrų nuoskaudų dėl pralaimėtų rinkimų. Bet, tikiuosi, bus atvėsta, šaltakraujiškai pagalvota ir priimti sprendimai. Luktelėkim. Nes būti visus ketverius metus opozicijoje irgi nėra gerai“, – kalbėjo p. Karbauskis.

Jis pakartojo tebeturįs vilties, kad pavyktų suformuoti didžiąją VŽS, konservatorių ir socialdemokratų koaliciją.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Valstiečių-žaliųjų vadovas, atsakydamas į VŽ klausimą apie prezidentės vaidmenį formuojant valdžią, teigė: „Galvojame apie profesionalų Vyriausybės sudarymą. Todėl prezidentės pozicija bus svarbi, ypač krašto apsaugos ministro paskyrimo klausimu. Ji dalyvaus derybose kaip koalicijos partneris. Bet daugiau prezidentūros vaidmens šiame procese dabar nenorėčiau plėtoti. Nes turime ir Konstituciją, yra atitinkami įstatymai, tvarkos, tradicijos, kurios nulemia valstybės vadovo vaidmenį koalicijos sudarymo ir pareigūnų paskyrimo procesuose. Bet nemanau, kad iš prezidentūros būtų įtakojama, su kuo mums sudaryti koaliciją, nes esame gavę daugumos žmonių pasitikėjimą, vadinasi, turime iniciatyvos teisę pradėti formavimo darbus. Dabar svarbu sudaryti stabilią ir tvirtą koaliciją, kuri sudarytų tvarią Vyriausybę.“

Ponas Karbauskis tikino, kad svarbiausiais kandidatais į premjerus išlieka VŽS atstovai Saulius Skvernelis ir Bronis Ropė. „Pastarasis yra patyręs politikas ir galėtų užimti bet kokias atsakingas pareigas“, – teigė VŽS vadovas.

Apie kitus kandidatus į aukštus postus jis nebuvo linkęs kalbėti, nors ir pripažino, kad Stasys Jakeliūnas yra bene realiausias šios partijos kandidatas į finansų ministrus. Toje pačioje spaudos konferencijoje dalyvavęs p. Skvernelis dar priminė, kad VŽS šešėliniu kandidatu į užsienio reikalų ministrus yra įvardintas diplomatas Petras Vaitiekūnas.

Ponas Karbauskis faktiškai neatmetė galimybės, kad dėl koalicijos galėtų būti tariamasi ir su į Seimą patekusiais „tvarkiečiais“, Lenkų rinkimų akcijos atstovais bei „tvarkiečiais“, bet šis klausimas esą kol kas nėra aktualus, kol nesibaigė konsultacijos ir derybos su konservatoriais ir socialdemokratais.

Ponas Karbauskis taip pat tvirtino, kad VŽS nariai, nors ir laikosi skirtingų pozicijų kai kuriais klausimais, yra pakankamai vieningi.

infogr.am::a3704337-496c-4013-85e8-42e6286f57ab

FOTOGALERIJA Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos spaudos konferencija (5 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku