Butkevičius iš LSDP vadovų nesitrauks iki kitų metų kovo

Publikuota: 2016-10-24
Algirdas Butkevičius, LSDP pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Algirdas Butkevičius, LSDP pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Ligšiolinės valdančiosios, bet tik trečią vietą Seimo rinkimuose užėmusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius nemato reikalo jau dabar trauktis iš partijos vadovų. Bet, anot jo, kitų metų kovą įvyks neeilinis partijos suvažiavimas, kuriame bus išrinktas naujas socialdemokratų vedlys.

„Šįryt pasveikinau savo apygardoje Vilkaviškyje laimėjusį Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Kęstutį Smirnovą. Tikiuosi, ir jis, ir visa jo partija, laimėjusi Seimo rinkimus, pateisins žmonių išreikštą pasitikėjimą. Manau, kad aiškiai suveikė politinės švytuoklės principas. Žmonės balsavo prieš buvusius valdžioje. O mes nesugebėjome kaip valdančioji partija pateikti žmonėms savo darbų ir tikslų pasiekimo. Dalies tikslų neįgyvendinom“, – pripažino p. Butkevičius.

Jis tikino prisiimąs atsakomybę už prastą LSDP pasirodymą šiuose rinkimuose, kur ši partija gavo vos 17 mandatų. „Noriu pabrėžti, kad prisiimu ir savo, ir savo komandos už prastus partijos rezultatus rinkimuose. Nesugebėjome įtikinti rinkėjų patikėti mūsų darbais. Partijai stipriai pakenkė ir dirbtinai eskaluojami skandalai“, – sakė LSDP vadovas.

„Noriu užtikrinti, kad ministras pirmininkas ir Vyriausybė stabiliai dirbs iki kadencijos pabaigos, matyt, iki gruodžio, atliks visus numatytus darbus. O kaip partijos pirmininkas turiu užtikrinti partijoje stabilumą. Todėl noriu, kad partijos suvažiavimas įvyktų ne kitų metų gegužę, bet kovą, kad skyriai jau dabar pradėtų diskusijas dėl naujo partijos pirmininko ir jo pavaduotojų“, – pastebėjo p. Butkevičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Jis pakartojo nematąs reikalo jau dabar būtinai pasitraukti iš socialdemokratų lyderio pareigų.

Ponas Butkevičius taip pat pabrėžė, kad jeigu LSDP taps naujos valdančiosios koalicijos partnere, jis nepretenduos į jokius postus. „Mano nuomone, mums geriau liki opozicijoje, bet šį klausimą dar svarstysime partijos vadovybėje. Bet jeigu eisime į valdžią, aš asmeniškai nesirengiu joje užimti jokių atsakingų pareigų“, – kalbėjo premjeras.

Kaip galimus savo įpėdinius LSDP pirmininko poste p. Butkevičius įvardijo visą eilę jaunų socialdemokratų – Gintautą Palucką, Mindaugą Sinkevičių, Justą Pankauską, Ramūną Buroką. „Bet šioje rinkimų kampanijoje, žinoma, gali dalyvauti ir kiti politikai, kurie yra žinomi visuomenėje“, – sakė jis.

Ponas Butkevičius pabrėžė neketinąs dalyvauti 2019 m. vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

LSDP vadovybė dar pirmadienį vakare žada svarstyti po Seimo rinkimų susidariusią situaciją ir galbūt sudarys specialią grupę galimoms deryboms su rinkimus laimėjusiais valstiečiais-žaliaisiais dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs LSDP rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas tikino manąs, kad „rinkimus laimėjo prezidentė, tad dabar ji formuos koaliciją ir Vyriausybę, o mes, matyt, lauksim“.

infogr.am::a3704337-496c-4013-85e8-42e6286f57ab

FOTOGALERIJA Lietuvos socialdemokratų partijos spaudos konferencija (8 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku