Antrajame ture balsuojama panašiai kaip prieš ketverius metus

Publikuota: 2016-10-23

Sekmadienio rytą į balsavimo apylinkes antrajame Seimo rinkimų ture atėjo 3,44% rinkėjų. Skelbiama, kad kartu su dalyvavusiais išankstiniame balsavime iki sekmadienio 10 val. balsavo jau 9,42% visų antrajame ture įregistruotų rinkėjų.

Tai panašus, nors ir kiek mažesnis balsavimo aktyvumas, nei buvo antrajame ture per 2012 m. Seimo rinkimus – tuomet balsavime iš anksto ir pagrindinę balsavimo dieną iki 10 val. dalyvavo iš viso 9,96% įregistruotų rinkėjų.

Prieš ketverius metus Seimo rinkimų antrajame ture iš viso dalyvavo 35,91% rinkėjų.

Per keturias šios savaitės dienas iš anksto savivaldybių pastatuose, specialiuose paštuose ir namuose balsavo 5,95% rinkėjų. Tai kiek mažiau, nei per išankstinį balsavimą pirmajame Seimo rinkimų ture, kai rinkėjų aktyvumo rezultatas siekė 6,65%. Per pirmąjį turą bendras aktyvumas buvo 50,64%.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bet šįkart rinkėjai iš anksto balsavo aktyviau, nei prieš ketverius metus per antrąjį Seimo rinkimų turą. Tuomet per išankstinį balsavimą prie balsadėžių atėjo 4,65% rinkėjų.

Antrasis Seimo rinkimų turas surengtas 68 vienmandatėse apygardose, kuriose per pirmąjį turą spalio 9-ąją nei vienas kandidatas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus. Tik trijų apygardų rinkėjai jau pirmame ture išsirinko savo atstovus į Seimą.

Į antrojo Seimo rinkimų turo rinkėjų sąrašus iš viso įrašyta 2,385 mln. asmenų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku