Seimo rinkimų rezultatai patvirtinti: 68 apygardose įvyks antras turas

Publikuota: 2016-10-16

Trijose vienmandatėse apygardose Seimo nariai išrinkti jau per pirmąjį parlamento rinkimų turą praėjusį sekmadienį, spalio 9 d., o likusiose 68-iose apygardose kitą sekmadienį, spalio 23-ąją, įvyks antrasis Seimo rinkimų turas. Jame dalyvaus du daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai.

Tokį galutinį oficialų sprendimą sekmadienio posėdyje priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Ji vienbalsiai patvirtino, kad spalio 9-ąją Antakalnio apygardoje Vilniuje į Seimą buvo išrinkta su Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionimis demokratais kandidatavusi Ingrida Šimonytė, surinkusi 51,54% rinkėjų balsų, Šalčininkų-Vilniaus apygardoje išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) atstovas Leonardas Talmontas, gavęs 64,43% balsų, o Medininkų apygardoje LLRA–KŠS atstovas Česlavas Olševskis laimėjo su 53,31% balsų.

VRK posėdyje taip pat paskelbtas pakartotinis balsavimas 68 vienmandatėse apygardose, kuriose Seimo nariai nebuvo išrinkti per pirmąjį turą. Antrasis rinkimų ratas vyks spalio 23 d., išankstinis balsavimas prasidės šį trečiadienį, spalio 19 d.

Kandidatas į Seimą vienmandatėje apygardoje išrenkamas jau per pirmąjį turą, jei už jį balsuoja daugiau kaip pusė rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jei Seimo narys vienmandatėje apygardoje pirmajame ture neišrenkamas, po dviejų savaičių rengiamas antras turas, kuriame dalyvauja du daugiausiai balsų gavę kandidatai.

Į antrąjį turą iš viso išėjo 136 kandidatai. Po 42 kandidatus turi Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 21 – Lietuvos socialdemokratų partija, 12 – Liberalų sąjūdis, po 5 – Tvarkos ir teisingumo partija bei Darbo partija, po 2 – Lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), be to, dar 2 į antrąjį turą patekę kandidatai yra save išsikėlę. Po vieną likusį kandidatą yra iš Antikorupcinės koalicijos, partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Žaliųjų partijos.

Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, pranešė, kad devyniose vienmandatėse apygardose teko perskaičiuoti balsus, nes buvo pernelyg nedidelis jų skirtumas tarp antrąją ir trečiąją vietą užėmusių kandidatų. Tačiau nei vienoje apygardoje galutinis rezultatas nepasikeitė – į antrąjį turą išėjo tie patys kandidatai, kurie ir buvo preliminariai paskelbti iškart po rinkimų, t.y. praėjusį pirmadienį.

VRK posėdyje sekmadienį apsvarstyti ir dėl vienmandatėse apygardose vykusio balsavimo gauti skundai. Nemažai dėmesio posėdyje buvo skirta Šilutės apygardai, kurioje teisėsauga yra pradėjusi kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimo sisteminio balsų pirkimo Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatų naudai. Bet VRK konstatavo, kad šie tyrimai neturi įtakos vienmandatės apygardos balsavimo rezultatui, nes į antrąjį turą Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatas Kęstas Komskis nepateko. Todėl ir Šilutėje po savaitės įvyks antrasis turas.

VRK nustatė, kad pirmajame ture dalyvavo 1,271 mln. arba 50,58% iš visų užregistruotų rinkėjų, kurių iš viso Lietuvoje yra 2,514 mln. Negaliojančių biuletenių – 72.811 (5,72%).

Daugiamandatės apygardos rezultatų VRK šįkart nesvarstė. Tai ji darys tik pasibaigus antrajam turui, kai galima bus nustatyti galutinį išrinktų naujojo Seimo narių sąrašą. Preliminariais duomenimis, iš 70 mandatų, kurie dalijami daugiamandatėje apygardoje, 20 atitenka konservatoriams, 19 – valstiečiams-žaliesiems, 13 – socialdemokratams, 8 – liberalams, po 5 – LLRA–KŠS bei „tvarkiečiams“.

Tačiau neatmetama, kad VRK dėl ikiteisminių tyrimų Šilutėje gali svarstyti Tvarkos ir teisingumo partijos pašalinimą iš Seimo rinkimų. Tokiu atveju jos iškovoti 5 mandatai būtų padalinti po vieną konservatoriams, valstiečiams-žaliesiems, socialdemokratams, liberalams bei LLRA–KŠS.

Galutinius Seimo rinkimų rezultatus tiek daugiamandatėje, tiek ir vienmandatėse apygardose VRK turėtų patvirtinti vėliausiai spalio 30 d.

Naujasis Seimas į pirmąjį posėdį susirinks iki lapkričio vidurio.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
VŽ paaiškina: kada bus aiškus galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas

Sulig šią savaitę paskelbtu premjero pareiškimu, kad jis dalyvaus gegužės mėnesį vyksiančiuose prezidento...

Verslo aplinka
2019.01.20
Savivaldos rinkimų biuletenyje pirmieji bus „tvarkiečiai“ 3

Penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizavo savivaldos rinkimuose dalyvaujančių partijų numerių...

Verslo aplinka
2019.01.18
Politikų pasirinktos vietos prezidentinėms ambicijoms paskelbti – įvaizdžio dalis 1

„Tai yra viena iš dalių, kuri paskui pasikartos kituose komunikaciniuose veiksmuose. Simboliai politikoje...

Rinkodara
2019.01.17
S. Skvernelis paskelbė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose 76

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Verslo aplinka
2019.01.17
Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus išeina atostogų, nušalinamas nuo dalies sprendimų 6

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis nušalino Klaipėdos mero posto sieksiantį  Klaipėdos valstybinio jūrų...

Transportas
2019.01.17
Merų postų savivaldybėse sieks iki 14 Seimo narių

Kovą vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose savivaldybių vadovų kėdžių sieks 14 Seimo narių, daugiausia...

Verslo aplinka
2019.01.14
Žvalgyba: per rinkimus galimos kibernetinės atakos 2

Grėsmių lygis per metus reikšmingai nepakito ir nėra pagrindo teigti, kad trečiosios šalys kištųsi į...

Verslo aplinka
2019.01.08
I. Šimonytės rinkimų štabą vairuos buvęs „Verslios Lietuvos“ vadovas 17

Pretendentės į prezidentus Seimo narės Ingridos Šimonytės rinkimų štabo vadovu tapo Paulius Lukauskas, derybų...

Verslo aplinka
2019.01.08
R. Šimašius ir jo visuomeninis komitetas surinko parašus savivaldos rinkimams 3

Kandidatas į Vilniaus merus Remigijus Šimašius bei jo vedamas visuomeninis rinkimų komitetas „Už Vilnių,...

Rinkimai 2019
2019.01.06
Dėl kandidatavimo į prezidentus V. P. Andriukaitis žada pranešti vasarį 3

Vytenis Povilas Andriukaitis, už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys,...

Verslo aplinka
2019.01.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau