VŽ prognozė: Seime bus 42 konservatoriai ir 40 valstiečių-žaliųjų

Publikuota: 2016-10-11
Iš kairės: Gabrielius Landsbergis, TS-LKD partijos pirmininkas, Saulius Skvernelis, VŽS kandidatas į premjero postą, ir Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas. VŽ montažas  ir nuotr.
svg svg
Iš kairės: Gabrielius Landsbergis, TS-LKD partijos pirmininkas, Saulius Skvernelis, VŽS kandidatas į premjero postą, ir Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas. VŽ montažas ir nuotr.

Jeigu antrajame Seimo rinkimų ture laimėtų daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai, būsimame parlamente daugiausiai mandatų priklausytų konservatoriams. Antroje vietoje liktų labai nedaug nuo jų atsilikę valstiečiai-žalieji. Tretieji būtų socialdemokratai.

Šį sekmadienį vykusiame pirmajame Seimo rinkimų ture Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) iš viso gavo 21 parlamentaro mandatą – iš jų 20 daugiamandatėje apygardoje, dar vieną konservatoriams jau pirmajame ture iškovojo Ingrida Šimonytė, laimėjusi Antakalnio vienmandatėje apygardoje.

Į antrąjį turą iš viso išėjo 42 konservatoriai. Iš jų 21 pirmauja savo apygardoje.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) kandidatų sąrašas užėmė antrąją vietą daugiamandatėje apygardoje, užsitikrinęs 19 mandatų. Dar 42 valstiečiai-žalieji išėjo į antrąjį Seimo rinkimų turą. Iš jų 21 pirmauja savo vienmandatėje apygardoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) daugiamandatėje apygardoje užsitikrino 13 mandatų. 21 socialdemokratas kovos antrajame ture. Tik 10 iš jų savo apygardose surinko daugiausiai balsų pirmajame ture.

Liberalų sąjūdis (LS) jau turi 8 mandatus būsimame Seime, dar 12 šios partijos atstovų išėjo į antrąjį turą. Bet tik 4 iš jų pirmauja savo apygardoje.

Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP) pirmajame ture gavo 5 mandatus, į antrąjį turą išėjo dar 5 „tvarkiečiai“, bet net 4 iš jų pirmauja.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pirmajame ture gavo iš viso 7 mandatus – 5 buvo išrinkti daugiamandatėje apygardoje, dar 2 šios partijos kandidatai laimėjo jau pirmajame ture. Tai Leonardas Talmontas Šalčininkų-Vilniaus apygardoje ir Česlavas Olševskis Medininkų apygardoje. Dar 2 LLRA kandidatai kovos antrajame ture, vienas jų pirmauja.

Iš 5-ių į antrąjį turą išėjusių Darbo partijos atstovų pirmauja 3. Kaip žinoma, ši partija negavo mandatų daugiamandatėje apygardoje, nes neperžengė 5% balsų barjero.

Antrajame ture taip pat kovos po 2 Laisvės sąjungos bei save išsikėlusius kandidatus, po vieną „Lietuvos sąrašo“, Antikorupcijos koalicijos bei Žaliųjų partijos pretendentus. Pirmojo rinkimų turo rezultatai parodė, kad jame pirmauja abu save išsikėlę kandidatai bei po vieną Antikorupcijos koalicijos bei „Lietuvos sąrašo“ kandidatą.

Darant prielaidą, kad antrajame ture laimės visi tie kandidatai, kurie pirmauja savo apygardoje po pirmojo turo, naujajame Seime konservatoriai turėtų didžiausią – iš viso 42 narių – frakciją, tai yra 9 nariais daugiau nei dabartiniame Seime.

Valstiečiai-žalieji nuo TS–LKD atsiliktų labai nedaug – turėtų 40 mandatų. Dabartiniame, kadenciją baigiančiame Seime tėra vos vienas VŽS atstovas.

Socialdemokratams būsimame parlamente tokiu atveju priklausytų 23 mandatai, t.y. 16 mandatų mažiau nei dabartiniame Seime.

Liberalų naujame Seime iš viso būtų 12 – tiek pat, kiek ir dabartiniame.

„Tvarkiečių“ frakcija būtų iš 9 narių (dabar – irgi 9), LLRA frakcija – iš 8 narių (dabartinėje irgi 8).

Labiausiai „nukraujuotų“ DP, kadenciją baigiančiame Seime turinti 29 narius. Naujame Seime būtų tik 3 „darbiečiai“, kurių neužtektų suformuoti atskirą frakciją.

Tačiau toli gražu ne visada pirmojo turo lyderis laimi ir antrajame ture. Vyriausiosios rinkimų komisijos suvestiniais statistiniais duomenimis, 2008 ir 2012 m. Seimo rinkimuose antrajame ture laimėdavo apie tris ketvirtadalius pirmojo turo nugalėtojų. Likusiame ketvirtadalyje apygardų rinkimų lyderis per antrąjį turą pasikeisdavo.

Galimos koalicijos:

  • TS–LKD+VŽS=42+40=82
  • TS–LKD+VŽS+LS=42+40+12=94
  • TS–LKD+LSDP+LS=42+23+12=77
  • VŽS+LSDP+LS=40+23+12=75
  • VŽS+LSDP+LLRA=40+23+8=71

infogr.am::097c2d0c-31bf-4c65-a138-c45a3d9cfb45

infogr.am::033ffd1a-4d6f-46cb-9111-07cb798e5093

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku