Butkevičius: gali įvykti ir neeilinis suvažiavimas dėl partijos lyderio

Publikuota: 2016-10-10

Trečiąją vietą Seimo rinkimuose užėmusių socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad balsavimo rezultatai nei jo, nei partijos netenkina. Jis neatmetė, kad netrukus po rinkimų gali įvykti neeilinis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas, kuriame bus kritiškai įvertinta partijos vadovybės veikla ir galbūt pakeistas partijos vadovas.

Pirmadienio rytą įvykusioje spaudos konferencijoje p. Butkevičius, apibendrindamas Seimo rinkimų rezultatus, pareiškė: „Turėsime daryti išvadas. Neslėpsiu, kad socialdemokratai tikėjosi didesnio rinkėjų palaikymo, bet galiu suprasti ir tuos, kurie už mus nebalsavo – matyt, po krizės žmonės tikėjosi greitesnių teigiamų permainų.“

Kadenciją baigiančiai Vyriausybei vadovaujantis p. Butkevičius kurį laiką gyrėsi savo ketverių metų darbais, taip pat išsakė savo nuomonę, kokia politika Lietuvoje privalo būti vykdoma vardan valstybės gerovės. „Mes ir šiandien esame įsitikinę, kad valstybės gerovę galima sukurti tik atsakingu darbu.Į priekį veda ne vienadieniai populistiniai sprendimai. O mes dirbome sudėtingomis sąlygomis, buvo įtempta tarptautinė padėtis. Mums kenkė ir išpūsti skandalai. Nenorėčiau į tai gilintis, nes dar laukia antrasis turas. Pabrėžti noriu, kad šiandien baigėsi tik pirmasis rinkimų turas. Turime pasirengti antrajam“, – kalbėjo premjeras.

„Sunku pasakyti, ar priešprieša su prezidente galėjo mums pakenkti, bet, matyt, tam tikrą įtaką turėjo, nors ir nedidelę“, – pridūrė jis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atsakydamas į VŽ klausimą, p. Butkevičius neatmetė, kad dar iki kitų metų gegužės mėnesio, kai turėtų įvykti eilinis LSDP suvažiavimas, socialdemokratai svarstys situaciją ir galbūt spręs dėl pirmininko bei kitų vadovų atsakomybės.

„Partijos suvažiavimas eilinis numatytas lyg ir gegužės mėnesį, bet gali įvykti ir anksčiau. Jokio įpėdinio neįvardinsiu, nes tokius klausimus spręs partija“, – kalbėjo jis.

Anot socialdemokratų lyderio, derybas dėl naujos Vyriausybės formavimo turi organizuoti tie, kurie laimėjo Seimo rinkimus – valstiečiai-žalieji ir konservatoriai. „Pokalbiai vyks, bet juos turi organizuoti tie, kurie laimėjo rinkimus. O mes pasirengę kalbėtis su visomis partijomis, jeigu būsim pakviesti“, – teigė p. Butkevičius.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs LSDP rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas informavo, kad į antrąjį rinkimų turą pateko 21 socialdemokratas, 10 iš jų pirmauja savo apygardose.

„Sveikinu šių rinkimų pirmojo turo nugalėtojus. Labai noriu tikėtis, kad rinkėjai jau po kelių savaičių nenusivils savo pasirinkimu“, – pastebėjo p. Sysas, neatmetęs, kad LSDP gali tekti bent kurį laiką padirbėti opozicijoje.

Paskelbti LSDP kandidatų sąrašo reitingavimo rezultatai rodo, kad p. Butkevičius išliko pirmoje sąrašo vietoje, bet į antrąją iš šeštosios pakilo Gediminas Kirkilas, o p. Sysas nukrito iš antrosios į ketvirtąją. Iš 4 į 5 vietą „nuslydo“ Juozas Olekas, iš 10 į 6 pakilo Julius Sabatauskas, iš 16 į 8 – Algimantas Salamakinas, iš 34 į 9 – Linas Linkevičius, o didžiausią šuolį – iš 141 į 20 padarė Antanas Sireika.

LSDP Seimo rinkimų daugiamandatėje apygardoje surinko 14,4% balsų ir pretenduoja į 13 mandatų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku