Verslo sprendimų priėmėjai masiškai pasuko į dešinę

Publikuota: 2016-10-09
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Jeigu Seimo rinkimuose balsuotų tik verslo sprendimų priėmėjai – „Verslo žinių“ skaitytojai, naujajame parlamente turėtume labai aiškią dviejų dešiniojo centro partijų – konservatorių ir liberalų – daugumą.

Be jų į Seimą dar patektų socialdemokratai ir valstiečiai-žalieji, netoli patekimo ribos būtų ir Naglio Puteikio koalicija. Tuo metu nei Darbo partija, nei Tvarkos ir teisingumo partija, nei Lenkų rinkimų akcija naujame Seime nebūtų atstovaujamos.

Tokius kiek netikėtus rezultatus parodė kelias pastarąsias dienas „Verslo žinių“ portale vykusi skaitytojų apklausa.

Ji prasidėjo trečiadienio rytą, kartu su balsavimo iš anksto procesu, ir baigėsi sekmadienį – pagrindinę balsavimo dieną – 18 val., likus vos porai valandų iki balsavimo apylinkių uždarymo.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iš viso per šias penkias paras „Verslo žinių“ portalo apklausoje, kurią pavadinome tam tikru žaidimu ir šiemet Lietuvoje nerengiamų „exit poll‘ų“ (balsavusiųjų rinkėjų reprezentatyvios apklausos) imitacija, dalyvavo 7.225 portalo skaitytojai.

Balsuoti iš vieno kompiuterio buvo galima tik vieną kartą.

Iš dalyvavusių apklausoje 3.327 arba 46% pasisakė už opozicinę Tėvynės sąjungą–Lietuvos krikščionis demokratus. Liberalams savo balsą atidavė 1.424 arba beveik 20% apklaustųjų.

Likusios partijos „Verslo žinių“ rinkiminėje apklausoje nesurinko nė 1.000 balsų.

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija gavo 602 balsus arba kiek daugiau kaip 8% visų balsų. Dar viena partija – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – „peržengė“ 5% balsų barjerą. Už šią partiją balsavo 527 arba kiek daugiau nei 7% apklausos dalyvių.

Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija liko penktoje vietoje ir taip pat surinko daugiau kaip 5% apklausos balsų. Bet koalicijoms taikomas didesnis balsų slenkstis – 7%, todėl ši koalicija, surinkusi 389 balsus arba kiek daugiau kaip 5%, „Verslo žinių“ portalo apklausos duomenimis nepatenka į Seimą.

Šeštoje vietoje pagal apklausą yra Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), septintoje – Dariaus Kuolio „Lietuvos sąrašas“, toliau seka Žaliųjų partija, Liaudies partija ir tik tada Lenkų rinkimų akcija, už kurią balsavo tik kiek daugiau kaip 1% apklaustųjų.

Dar prasčiau sekėsi valdančiosioms Darbo partijai bei Tvarkos ir teisingumo partijai, kurios surinko tik po 0,8% balsų apklausoje.

„Verslo žinios“ dėkoja visiems dalyvavusiems šioje apklausoje-žaidime. Ir dar kartą atkreipia dėmesį, kad ši apklausa tikrai nepretenduoja į bent kiek reprezentatyvią rinkimų rezultatų prognozę.

Nes tai tik žaidimas...:)

infogr.am::eff58f31-70a9-4839-9e5c-08262f304f69

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku