Skvernelis nenori prognozuoti būsimos koalicijos
FOTOGALERIJA Saulius Skvernelis balsuoja (14 nuotr.)
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) kandidatų sąrašą į Seimo rinkimus vedantis buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis tikina nenorįs jau dabar prognozuoti, kas galėtų formuoti naują valdančiąją koaliciją. Politikas neatmeta, kad tai paaiškės tik po antrojo Seimo rinkimų turo.
Sekmadienį popiet į balsavimo apylinkę sostinės pakraštyje kartu su dukra Egle atėjęs p. Skvernelis, kaip, beje, ir kiti balsavusieji politikai, žurnalistams sakė tikįs, kad jo atstovaujama partija gerai pasirodys Seimo rinkimuose. Bet paprašytas pateikti prognozes, kiek mandatų parlamente turės VŽS, atsisakė tai padaryti, pabrėždamas, kad viskas nuo rinkėjų priklauso.
Ponas Skvernelis taip pat nepanoro spėlioti, ar valstiečiai-žalieji tikrai prisijungs prie naujos valdančiosios koalicijos formuotojų ir ar pateks į naująją Vyriausybę: Tikiu, kad rezultatai bus geri bet kokiu atveju. O kas kiek balsų surinks ir kas formuos valdžią pakomentuosime po rinkimų, turbūt, kitos dienos paryčiais, kai matysime rezultatus.
Siekiu užimti Seimo nario pareigas. Čia yra Seimo rinkimai, todėl kalbėkime apie tai, kas dabar yra svarbiausia tapti Seimo nariu, pridūrė jis, atsakydamas į klausimą, kokių pareigų tikisi po rinkimų.
VŽS veiklos koordinatoriaus pareigas šiuo metu turintis p. Skvernelis neatmetė, kad tik po antrojo Seimo rinkimų turo, kuris vyks po poros savaičių, paaiškės galutinis mandatų išsidėstymas ir bus aiškiau, kas formuos koaliciją. Nors jau po pirmojo turo bus galima kiek detaliau kalbėti šiuo klausimu, galutinai bus aišku, matyt, tik po to. Mūsų partija kalbasi šiuo klausimu su visais, nes esame centrinė politinė jėga, sakė p. Skvernelis.
Antruoju numeriu VŽS kandidatų sąraše įrašytas šios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis Seimo rinkimuose balsavo iš anksto. Jis po balsavimo pareiškė, kad tik po antrojo turo prasidės konkrečios derybos dėl naujos valdžios formavimo, nors ir neslepė ambicijų prisidėti prie jos.
Seimo rinkimuose iš viso varžosi 14 politinių jėgų, 12 partijų dalyvauja savarankiškai, keturios sudarė dvi koalicijas. Tam, kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5% rinkėjų balsų, koalicijai prireiks 7%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti