Politikai tikisi gerų rezultatų sau, balsuoja už pokyčius

Publikuota: 2019-03-03
Žygimanto Gedvilos („15min“) nuotr.
Žygimanto Gedvilos („15min“) nuotr.

Sekmadienį prie savivaldos rinkimų balsadėžių sutikti buvę ir esami politikai dėlioja savo prognozes rinkimams ir dalinasi mintimis, kokia kryptimi savivaldybėms derėtų eiti toliau.

Valdas Adamkus

nuotrauka::1 left

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad Lietuvos savivaldoje reikalingi pokyčiai, o žmonių pasitikėjimo siekiantys kandidatai turi reaguoti į naujai iškylančias problemas.

„Aš galvoju, kad tam tikrų pasikeitimų vis tik reikia ir Lietuvos žmonės visose savivaldybėse tikisi tam tikro pagerėjimo. Kaip ten bebūtų, gyvenimas eina į priekį, iškyla naujos problemos ir kandidatai turi į tai atkreipti dėmesį“, — sekmadienį žurnalistams sakė p. Adamkus, atidavęs balsą Saulėtekio rinkimų apylinkėje.

Jis sakė sostinės mero rinkimuose balsavęs už žmogų, galinti užsitarnauti tiek vilniečių, tiek visos Lietuvos gyventojų pasitikėjimą.

„Aš pasirinkau žmogų, kuris turi planą, viziją, kaip miestą tvarkyti. Be to, aišku, patirtis ir lyderystė svarbiausia, kad, mano supratimu, užsitarnautų Lietuvos žmonių ir Vilniaus gyventojų pasitikėjimą“, — tvirtino V. Adamkus.

Premjeras Saulius Skvernelis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad jį delegavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga po savivaldos rinkimų turės daugiau merų ir mandatų savivaldybių tarybose nei šiuo metu.

„Manau, kad bus tikrai ir mandatų daugiau, ir merų daugiau“,– žurnalistams sekmadienį sakė premjeras.

Anot jo, savivaldos ir tiesioginiai merų rinkimai pirmiausia yra pasitikrinimas prieš rinkėjus vietiniams politikams, tačiau „yra ryšys ir su centrine valdžia“.

Gabrielius Landsbergis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai

nuotrauka::2 right

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad savivaldos rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai tikisi iškovoti daugiausia mandatų, tačiau apie merų postus kalba atsargiau.

„Mūsų preliminarūs skaičiavimai rodo, kad yra tikimybė, kad Tėvynės sąjunga pagal laimėtų mandatų skaičių turėtų būti pirmoji partija Lietuvoje. Tai reiškia, nuo 2015 metų būtų pokytis toks, kad tuomet buvo pirmieji socialdemokratai, mes buvome antrieji. Dabar aplenktume juos ar kas tai bebūtų“, – žurnalistams sekmadienį sakė Švyturio apylinkėje Vilniuje balsavęs p. Landsbergis.

Jis pridūrė, kad laimėtų balsų ir mandatų skaičius gali dėliotis labai skirtingai, svarbu tai, kad šiuose savivaldos rinkimuose dalyvauja daug naujai įsikūrusių rinkimų komitetų.

Dar sunkiau, anot konservatorių lyderio, prognozuoti tiesioginių merų rinkimų rezultatus.

„Merų mes nusprendę nesvarstyti, nes gali būti daug visokių netikėtų siurprizų, kaip 2015 metais, kai sau prognozavome mažiau merų, buvo daugiau. Esame nuosaikiai atsargūs. Tikimės gero rezultato“, – sakė G. Landsbergis.

Gediminas Kirkilas, Socialdemokratų darbo partija

Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas tikisi, kad partijos kandidatai jau pirmajame savivaldos rinkimų ture iškovos kelis merų postus, o tarybose gaus nuo 60 iki 80 mandatų.

„Mes galvojame, kad vieną arba du turėsime pirmajame ture, o šiaip galvojame apie keturis penkis (merų postus -BNS). Mandatų skaičius – tikimės tarp 60 ir 80. Tai būtų geras skaičius debiutuojančiai partijai“, – žurnalistams sakė sekmadienį p. Kirkilas.

Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdis

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas pripažįsta, kad jo partija šiemet savivaldos rinkimuose iškovos mažiau mandatų nei prieš ketverius metus, tačiau viliasi, kad liberalai išliks populiariausiųjų ketvertuke. 

„Mūsų lūkesčiai – labai racionalūs ir labai realistiški. Mūsų mandatų skaičius truputį sumažės“, – BNS telefonu iš Klaipėdos, kur atidavė savo balsą rinkimuose, sakė E. Gentvilas.

„Atsirado ir praradimų, ir visuomenės pasitikėjimo sumažėjimas. Tačiau aš esu įsitikinęs, kad mes užimsime ketvirtą vietą partijų rikiuotėje pagal mandatų ir merų skaičių“, – sakė liberalų lyderis.

Pasak jo, Liberalų sąjūdis tikisi gauti 150-170 mandatų ir mažiausiai aštuonis merų postus visoje Lietuvoje.

Praėjusiuose rinkimuose 2015-aisiais Liberalų sąjūdis sulaukė apie 13 proc. rinkėjų paramos ir tapo lyderiais devyniose savivaldybėse, įskaitant Klaipėdą ir Vilnių. Nuo to laiko iš partijos pasitraukė tiek Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tiek Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Remigijus Žemaitaitis, „Tvarka ir teisingumas“

nuotrauka::3 left

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tikisi, kad po sekmadienį vykstančių rinkimų savivaldybių tarybose liks panašus kiekis partiečių. Šiuo metu partija turi 70 narių savivaldybių tarybose, „tvarkiečių“ atstovai dirba merais Kalvarijoje ir Šilutėje.

„Tikiuosi panašiai tiek ir turėti, apie 70. Dar trys, du merai man asmeniškai būtų tikrai geras dalykas“, – žurnalistams sakė Vilniaus miesto pakraštyje, Antaviliuose, balsavęs p. Žemaitaitis.

Jis pats kandidatuoja į merus Vilniuje, bet savo galimybes rinkimuose vertina kukliai.

„Prizinės vietos būtų nuostabu, (...) bet penkta – šešta vieta man asmeniškai būtų labai geras dalykas“, – kalbėjo politikas, atėjęs balsuoti su dviem vaikais.

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybės taryboje „tvarkiečiai“ tikisi turėti trijų – penkių žmonių frakciją.

Partija geriausiai savo galimybes Žemaitijoje.

Naglis Puteikis, Centro partija

Centro partijos vadovas parlamentaras Naglis Puteikis tikisi, kad jo partija gerokai padidins mandatų skaičių savivaldybėse.

„Būsime labiausiai mandatų skaičių išauginusi partija, nes prieš ketverius metus mes turėjome tris mandatus, dabar turėsime keliasdešimt, ir, manau, kad turėsime du merus“, – savo balsą sekmadienį atidavęs Vilniaus senamiestyje esančioje apylinkėje BNS sakė N. Puteikis.

2015 metais per savivaldybių tarybų rinkimus Centro partija buvo gavusi tris mandatus. N. Puteikis tuomet dar nebuvo jos vadovas ir kandidatavo Vilniuje su partija „Lietuvos sąrašas“.

FOTOGALERIJA Savivaldos rinkimai (71 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau