Nauja Pulitzerio laureato knyga krečia Baltuosius rūmus

Publikuota: 2018-09-05
Donaldas Trumpas. „Sipa" / „Scanpix" nuotr.
Donaldas Trumpas. „Sipa" / „Scanpix" nuotr.

Kitą savaitę pasirodysiančioje garsaus JAV žurnalisto Bobo Woodwardo knygoje atskleidžiama, kad Baltųjų rūmų administracijos darbuotojai Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą už akių vadina idiotu ir melagiu bei slepia nuo jo svarbius dokumentus, kad „apsaugotų šalį“.

Pats prezidentas Trumpas jau pareiškė, kad knyga yra patetiška ir išgalvota.

Ponas Woodwardas yra vienas garsiausių žurnalistų JAV, jis buvo vienas „Washington Post“ autorių, atskleidusių Watergate‘o skandalą. Naujoje 448 puslapių knygoje „Fear: Trump in the White House“ p. Woodwardas, remdamasis esamų ir buvusių Baltųjų rūmų darbuotojų liudijimais, pasakoja apie JAV prezidento administracijoje tvyrančią baimės ir nesusikalbėjimo atmosferą.

„Mes esame beprotnamyje“

Naujoji knyga prekyboje pasirodys rugsėjo 11 d. Tačiau kopiją anksčiau gavęs „Washington Post“ skelbia, kad joje atskleidžiami ne patys geriausi p. Trumpo ir jo administracijos darbuotojų santykiai. Anot leidinio, knygoje Trumpo administracijos vadovui Johnui Kelly priskiriami žodžiai, kad prezidentas yra „idiotas“ ir „iš vėžių išmuštas žmogus“, o gynybos sekretorius Jamesas Mattisas prezidentą esą yra lyginęs su „penktos ar šeštos klasės moksleiviu“.

„Mes esame beprotnamyje. Tai baisiausias darbas, kokį kada nors esu turėjęs“, – tokius žodžius, esą pasakytus per Baltųjų rūmų darbuotojų susirinkimą, p. Woodwardas priskiria p. Kelly.

Pats p. Kelly jau suskubo paneigti knygoje dėstomus faktus: „Teiginys, kad prezidentą esu pavadinęs idiotu, yra netiesa. Ši knyga tai apgailėtinas bandymas nuteikti prieš prezidentą Trumpą jo aplinkos žmones.“

Pats p. Trumpas taip pat tviteryje rašė, jog knyga yra išgalvota. JAV vadovas tikina, kad p. Woodwardas yra Demokratų partijai palankus žurnalistas ir tyčia skelbia melagingas istorijas artėjant lapkritį vyksiantiems Kongreso rinkimams, kuriuose p. Trumpo atstovaujamiems respublikonams gresia prarasti įstatymų leidybos kontrolę.

Ragino nužudyti Assadą

Anot „Washington Post“, Baltųjų rūmų darbuotojai ne tik už akių apkalba p. Trumpą ir baisisi jo vadovavimo metodais, bet ir slepia nuo jo svarbius dokumentus.

Knyga pradedama scena, kurioje buvęs prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Gary Cohnas pamato ant savo viršininko stalo dokumento juodraštį, kuriame planuojamas JAV ir Pietų Korėjos prekybos susitarimo nutraukimas. Išsigandęs, kad p. Trumpas šį dokumentą gali pasirašyti, patarėjas jį tiesiog paima nuo stalo ir paslepia. Taip Baltųjų rūmų administracijos darbuotojai esą elgėsi ne kartą.

Dar viena skandalinga knygoje atskleidžiama istorija – p. Trumpo reakcija į 2017 m. Sirijos prezidento Basharo al Assado surengtą cheminio ginklo ataką prieš savo šalies piliečius.

„Nužudykite jį. Pirmyn. Nužudykite daugybę jų“, – tuomet savo pavaldiniams esą nurodė JAV prezidentas.

Šią knygoje pasakojamą istoriją Baltųjų rūmų darbuotojai taip pat paneigė.

Pats Pulitzerio premijos laureatas p. Woodwardas sako esąs visiškai įsitikinęs savo knygoje išdėstytų teiginių tiesa. Rašydamas knygą jis rėmėsi šimtais valandų pokalbių su buvusiais ir esamais Baltųjų rūmų darbuotojais.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau