Dėl Skripalių apnuodijimo oficialiai pateikti kaltinimai dviem Rusijos piliečiams

Publikuota: 2018-09-05
„Reuters" / „Scanpix" nuotr.
„Reuters" / „Scanpix" nuotr.

Didžioji Britanija dviem Rusijos piliečiams oficialiai pareiškė kaltinimus dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kaip paskelbė Didžiosios Britanijos prokurorai, Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui pateikiami kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti ir „Novičiok“ panaudojimo, informuoja BBC.

Policija praneša, kad šiedu vyrai į Jungtinę Karalystę atskrido pasinaudoję tikrais Rusijos pasais dvi dienos prieš pasikėsinimą į Skripalius. Pareigūnai sako surinkę pakankamai įrodymų, kad galėtų pagrįstai įtarti Petrovą ir Boširovą. Tačiau jie nėra įtariami dėl birželį įvykusio dar vieno „Novičiok“ panaudojimo atvejo.

Policija praneša, kad abu įtariamuosius vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo netoli Skripalio namų, iškart po pasikėsinimo vyrai išskrido atgal į Maskvą.

Tiesa, pareigūnai nurodė, kad į Rusiją dėl šių jos piliečių išdavimo nesikreips, nes Rusijos įstatymai draudžia piliečius išduoti kitų šalių teisėsaugai, be to, Rusija yra aiškiai pasakiusi, kad jokie prašymai dėl įtariamųjų ekstradicijos nebus svarstomi.

Tiesa, dėl abiejų įtariamųjų bus prašoma išduoti Europos arešto orderį, kuris reiškia, kad jie bus sulaikyti, jei atvyktų į bet kurią ES šalį.

Kovo 4-ąją prieš p. Skripalį ir jo dukrą įvykdyta cheminė ataka sukėlė diplomatinę krizę tarp Rusijos ir Vakarų valstybių. JAV, Jungtinė Karalystė ir ES valstybės, iš viso daugiau nei 20 valstybių, išprašė apie 150 Rusijos diplomatinių pareigūnų, kurie, kaip teigiama, buvo po priedanga dirbę Rusijos žvalgybininkai. Rusija atsakė analogiško skaičiaus Vakarų diplomatų išsiuntimu.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau