Prezidentė su Seimu sieks, kad ES parama Lietuvai išliktų pakankama

Publikuota: 2018-03-02
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų vadovybe. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų vadovybe. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dviejų svarbių Seimo komitetų vadovai sutarė kartu siekti, kad derybose dėl būsimojo ilgamečio Europos Sąjungos biudžeto pavyktų išlaikyti pakankamą dėmesį Lietuvoje įgyvendinamų strateginių projektų finansavimui.

Penktadienį prezidentė susitiko su Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų vadovais. Tai, pasak prezidentūros pranešimo spaudai, „reguliarus darbo susitikimas, kurio metu aptariamos valstybės pozicijos svarbiausiais Lietuvos užsienio politikos ir ES klausimais“.

Susitikimo metu aptarti praėjusią savaitę Briuselyje įvykusios ES Vadovų tarybos rezultatai ir pasirengimas artėjančioms deryboms dėl 2021-2027 m. Bendrijos biudžeto. Konstatuota, kad Lietuvai svarbu užtikrinti pakankamą finansavimo lygį.

Prezidentės teigimu, išmokos lietuvių žemdirbiams turėtų priartėti prie ES senųjų narių lygio. Be to, reikėtų siekti, kad gerėjant išsivystymo lygiui, ženkliau nesumažėtų struktūrinių fondų parama.

Lietuva taip pat sieks, kad derybų metu būtų numatytas tinkamas ir pakankamas finansavimas Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymui bei strateginių jungčių projektų įgyvendinimui.

Visiems šiems rezultatams pasiekti bus svarbus bendras prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo darbas.

Derybos dėl 2021-2027 m. ES finansinės perspektyvos suderinimo turėtų prasidėti dar šių metų viduryje, netrukus po to, kai gegužę Europos Komisija paskelbs savo pirminius derybinius pasiūlymus dėl būsimojo ilgamečio biudžeto. Tuomet ES valstybės narės pradės apie metus vyksiančias derybas su Komisija dėl konkrečių finansavimo apimčių.

Lietuva, Latvija ir Estija jau kreipėsi bendru laišku į ES Vadovų tarybą dėl būtinybės iš būsimojo biudžeto finansuoti strateginius projektus, tokius kaip elektros tinklų sinchronizavimas, „Rail Baltica“, IAE uždarymas.

Prezidentės susitikime su dviejų Seimo komitetų vadovais taip pat kalbėta apie valstybės saugumo ir gynybos užtikrinimą, pasirengimą artėjančiam NATO vadovų susitikimui šiemet liepą. Jame, tikimasi, Aljansas patikslins savo gynybinius planus, ypač savo vadinamojo rytinio flango, taigi, ir Baltijos valstybių, atžvilgiu.

„Didelis dėmesys Lietuvos ir Baltijos šalių saugumui bus skiriamas Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų viršūnių susitikime Vašingtone balandį“, – rašoma prezidentūros pranešime spaudai. Balandžio 3 d. numatomas trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

„Taip pat aptartas vasario 17 d. įvykęs oficialus susitikimas su Lenkijos prezidentu ir dvišalių santykių stiprinimas, pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai. Valstybės vadovė informavo apie planuojamus vizitus į užsienio valstybes ir jų tikslus. Be susitikimo Vašingtone balandį, kiti artimiausi šalies vadovės vizitai numatomi į ES Vadovų Tarybą kovo mėnesį, taip pat į Bukarešto devyneto susitikimą Varšuvoje, Prancūziją, Italiją, Gruziją ir kitas šalis.

Lietuvoje taip pat šiemet laukiama popiežiaus Pranciškaus, Graikijos, Italijos bei kitų šalių prezidentų, Norvegijos ir Nyderlandų karališkųjų šeimų atstovų vizitų. Birželio mėn. Vilniuje rengiamas aukšto lygio moterų politikos lyderių susitikimas“, – rašoma pranešime spaudai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau