Seimo sesijai – dešimtys projektų iš Vyriausybės

Publikuota: 2018-02-12
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Kovo viduryje prasidedančiai ir keturis mėnesius užtruksiančiai Seimo pavasario sesijai Vyriausybė siūlo daugiau kaip šimtą įstatymų projektų, tarp jų – dėl valstybės tarnybos pertvarkos, dėl paramos būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, dėl balsavimo internetu įteisinimo.

Pirmadienį Vyriausybės posėdyje patvirtintas sąrašas įstatymų projektų, kuriuos ministrų kabinetas pateiks Seimui kovo 10 d. prasidedančiai pavasario sesijai. „Tokių projektų paketų iš viso yra 120. Iš jų 74 susiję su Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimu, 19 – eurointegraciniai, 27 – kiti aktualūs teisės aktai“, – posėdyje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Anksčiau jis išsakė apgailestavimą, jog „iki šiol nepavyksta padaryti taip, kad nebūtų tokie dideli kiekiai projektų teikiami Seimui, ypač kai jie dar nėra parengti, nes vis tiek per sesiją spėjama išnagrinėti mažiau teisės aktų, nei jų pateikiama“. Premjeras vylėsi, kad dar šiemet arba rytoj, pertvarkius teisėkūros procesą ir reformavus valstybės tarnybą pavyks „racionalizuoti ir optimizuoti, logiškiau sutvarkyti šį procesą“.

Tarp tų projektų, kurie yra teikiami šiai Seimo pavasario sesijai, Vyriausybės vadovas išskyrė valstybės paramos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, taip pat dar pernai gruodį parengtą ir Seimui jau perduotą naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo projektą.

Dar tarp p. Skvernelio paminėtųjų projektų – dėl informacinių sistemų konsolidavimo, dėl šiuo metu Seime svarstomos atnaujintos Nacionalinės energetikos strategijos įgyvendinimo, dėl balsavimo internetu įteisinimo, arba, kaip pareiškė premjeras, „kitokių pasiūlymų kaip išspręsti šį klausimą“.

Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Kęstučio Navicko, aplinkos ministro, pasiūlymui iš Seimui teikiamų įstatymų projektų sąrašo išimti Saugomų teritorijų įstatymo pataisų projektą. „Mes kiek vėliau šiemet pasiūlysime platesnį įstatyminį požiūrį į pažeidimų saugomose teritorijose problemos sprendimą. Jiems parengti ir suderinti dar reikia šiek tiek laiko“, – sakė ministras.

Pagal Konstitucija, Seimo pavasario sesija prasideda kasmet kovo 10 d. ir tęsiasi iki birželio 30 d. Seimas turi teisę sesiją pratęsti.

Be Vyriausybės siūlomų projektų Seimas sesijos metu taip pat svarsto prezidentės Dalios Grybauskaitės ir pavienių parlamentarų teikiamus įstatymus. Iš viso per sesiją priimama apie 200 įstatymų pakeitimų, daugumą jų būna pasiūliusi Vyriausybė.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau