Valstybės įstaigų bendrąsias funkcijas centralizuos Finansų ministerijoje

Publikuota: 2018-02-07
Juliaus Kalinsko („15min“ / „Scanpix“) nuotr.
Juliaus Kalinsko („15min“ / „Scanpix“) nuotr.

Nuo šių metų kovo Finansų ministerijoje turėtų atsirasti Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, kuriame bus sukoncentruota dalis Vyriausybės institucijų atliekamų funkcijų.

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime buvo pritarta pasiūlymui pradėti įgyvendinti Seimo pernai priimtą įstatymą, kuriuo atveriamas kelias centralizuoti dalį vyriausybinių ir savivaldybių įstaigų atliekamų bendrųjų funkcijų.

„Įgyvendinimas bus vykdomas trimis etapais per artimiausius metus. Pirmiausia centralizuosime Vyriausybės kanceliarijos ir Vyriausybės atstovų tarnybų buhalterinę apskaitą, vėliau palaipsniui jungsime ir kitų vyriausybinių įstaigų bendrąsias funkcijas, tai yra ministerijų ir joms pavaldžių maždaug 130-ies institucijų buhalterinę apskaitą. Toks Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras veiks prie Finansų ministerijos. Numatyta jo įsteigimo data – š. m. kovo 1 d. Palaipsniui į šį Centrą bus sukelta ir kita dalis funkcijų – buhalterinė apskaita, informacinės technologijos, dokumentų valdymas, taip pat ir įstaigų personalo administravimas“, – po Vyriausybės pasitarimo atsakydamas į VŽ klausimus sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Nuo kovo 1 d. pradėtas 11 įstaigų – Vyriausybės ir jos atstovų tarnybų –  buhalterinės apskaitos centralizavimo pilotinis projektas, pasak pranešimo spaudai, „padės patikrinti, kaip praktikoje veikia centralizuotai buhalterinei apskaitai parengti veiklos procesai ir nustatyti optimalias duomenų mainų tarp įstaigų ir Centro procedūras“.

Jau nuo 2018 m. liepos 3 d. Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre bus centralizuota 142 biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita ir personalo administravimas. 

Antanas Matusa, Vyriausybės kanceliarijos Strateginių pokyčių grupės vyriausiasis projektų vadovas, tvirtina, kad šiuo metu Lietuvoje tik labai nedidelė dalis valstybės įstaigų buhalterinę apskaitą ir personalo administravimą atlieka centralizuotai.

„Nors įvairiose mūsų šalies biudžetinėse įstaigose bendrųjų funkcijų paskirtis yra tokia pati, tačiau jos atliekamos skirtingais būdais, informacinės sistemos nesuderintos, procesai nestandartizuoti. Pvz., Lietuvoje vienas buhalteris vidutiniškai atlyginimą skaičiuoja 100 darbuotojų, o Estijoje – net 1.200. Optimizavus procesus, nesidubliuos darbuotojų funkcijos, o iki 2020 m. sukūrus vieningas informacines sistemas ir centralizavus likusių 460 valstybės įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, bus galima kasmet sutaupyti apie 40 mln. Eur biudžeto lėšų“, – pranešime spaudai cituojamas p. Matusa.

Bendrųjų funkcijų centralizavimas įgyvendintas tokiose šalyse kaip Suomija, Estija, Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei įvairiose verslo organizacijose užsienyje.

Dalis savivaldybių jau įgyvendina funkcijų koncentracijos projektus. Pernai tai joms leido sutaupyti 1,2 mln. Eur. Šiemet, įgyvendinant įstatymą, leidžiantį Vyriausybei ir savivaldybėms steigti biudžetines įstaigas, kurios centralizuotai atliktų dalį bendrųjų funkcijų, prie šio proceso žada prisijungti ir daugiau savivaldybių, kuriančių regioninius bendrųjų funkcijų centrus.

Pasak premjero, dar daugiau valstybės valdymui skiriamų biudžeto lėšų pavyks sutaupyti jau nuo kitų metų, kai ne tik įsibėgės dalies funkcijų centralizavimas, bet ir bus pradėtas įgyvendinti valstybės tarnybos pertvarkymas. Vyriausybė tvirtina, kad dėl šios reformos valdininkų sumažės iki dešimtadalio. Tiesa, pirmiausia Seimas turi šiemet priimti naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymą, atversiantį kelią tokiai pertvarkai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau