Liežuvio nevaldęs Trumpas įsivėlė į naują skandalą

Publikuota: 2018-01-12
Donaldas Trumpas, JAV vadovas. Carloso Barria (Reuters / Scanpix) nuotr.
Donaldas Trumpas, JAV vadovas. Carloso Barria (Reuters / Scanpix) nuotr.

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, viešai paklausė, kodėl Amerikai reikėtų priimti imigrantus iš Haičio bei Afrikos ir pavadino jas „mėšlo skylėmis“ (angl. „shithole“). Pats prezidentas vėliau tai paneigė.

Apie tai skelbia daugelis žiniasklaidos priemonių, besiremiant posėdyje dalyvavusių asmenų liudijimais.

Prezidentas Trumpas tokius žodžius ištarė, kai demokratų senatorius Dickas Durbinas ir respublikonas Lindsey Grahamas pristatė jam naujausią imigracijos įstatymo projektą. Posėdyje dalyvavo ir kiti vyriausybės pareigūnai.

Senatoriai pasakojo, kaip tiksliai veikia imigracijos programos, taip pat apie tai, kaip į JAV patenka žmonės iš valstybių, nukentėjusių nuo gamtos kataklizmų arba konfliktų.

„Kodėl mes norime visų šių žmonių iš Afrikos? Tai yra valstybės–mėšlo skylės. Mums reikėtų priimti daugiau žmonių iš Norvegijos“, – anot vieno iš posėdyje dalyvavusių pareigūnų kalbėjo p. Trumpas.

Kitas šaltinis taip pat patvirtino tokią p. Trumpo išdėstytą poziciją, kuri buvo pasakyta ir Haičio atžvilgiu.

Pasirodžius šiai informacijai, daugelis demokratų ir respublikonų parlamentarų griežtai kritikavo prezidentą dėl tokių kalbų bei ragino atsiprašyti.

Vėliau p. Trumpas tradiciškai savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad jis tokių žodžių nenaudojo. Jis pripažino, kad susitikimo metu naudota klaba buvo „kieta“, tačiau tai nebuvo „mėšlo skylės“.

Raj Shah, Baltųjų Rūmų atstovas, sakė: „Kai kurie Vašingtono politikai renkasi kovoti su užsienio valstybėmis, o prezidentas Trumpas visuomet kovos už Amerikos žmones.“

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau