Kubiliaus klausimas: kiek Karbauskio įmonė suteikė paslaugų LVŽS 

Publikuota: 2017-11-29
Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas. Dalios Kavaliauskaitės (VŽ) nuotr.
Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas. Dalios Kavaliauskaitės (VŽ) nuotr.

Opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius įtaria, kad Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ galėjo šio politiko vadovaujamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) suteikti įstatymų reikalavimų neatitinkančios paramos per 2016-ųjų Seimo rinkimų kampaniją.

Trečiadienį p. Kubilius pranešė VŽ, kad kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę dėl LVŽS pirktų paslaugų iš UAB „Agrokoncernas“ Seimo rinkimų kampanijos metu.

Kreipimesi parlamentaras prašo atsakyti, „kokias paslaugas 2016 m. Seimo rinkimų metu teikė UAB „Agrokoncernas“ valstiečių-žaliųjų partijai“. Taip pat teiraujamasi, „kokia bendra visų šios partijos ir UAB „Agrokoncernas“ ar jo valdomų įmonių pasirašytų sutarčių piniginė išraiška bei kokio dydžio valstybės dotaciją LVŽS jau yra gavusi po 2016 m. Seimo rinkimų“.

Paklausime domimasi, ar visos „Agrokoncerno“ suteiktos paslaugos „atitinka politinėms kampanijoms būdingą veiklą ir ar LVŽS bei šios įmonės pasirašytose sutartyse numatyti įkainiai už suteiktas paslaugas atitinka rinkos kainą“.

Be to, VRK siūloma apsvarstyti galimybę kreiptis į Seimo pirmininką su iniciatyva pasiūlyti įstatymų pataisas, kurios, anot p. Kubiliaus, „ribotų galimybes politinėms partijoms pirkti paslaugas iš tų įmonių ar organizacijų, kurių akcininkai yra susiję su partijų vadovais ar kandidatais, ypač turint galvoje, kad politinėms partijoms rinkimų kampanijos metu nėra taikomi viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai“.

„Mus neramina nuolatos pasikartojančios praktikos, kai stambių koncernų akcininkai ir valdytojai dalyvaudami rinkimuose labai dažnai naudojasi savo koncernų ir susijusių įmonių paslaugomis. Kyla klausimas, ar tos paslaugos tokiems politikams ir partijoms nėra teikiamos kokiomis nors lengvatinėmis sąlygomis, ar tų paslaugų kaina atitinka rinkos kainą? Jeigu ne – pažeidžiami įstatymai. Į šias abejones būtina atsakyti ir tinkamai reglamentuoti, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos visoms politinėms jėgoms“, – teigė TS-LKD atstovas.

Jis priminė, kad pasibaigus 2016 m. Seimo rinkimams, vienintelė LVŽS liko skolinga paslaugų teikėjams nemenką sumą – pernai rinkimus laimėjusi partija š. m. sausio pabaigoje turėjo beveik 1 mln. Eur dydžio skolą. „Gavusi valstybės dotaciją, partija skolas paslaugų teikėjams grąžino, tačiau iškilo klausimų dėl partijos iš UAB „Agrokoncernas“ gautų paslaugų finansinio skaidrumo žinant, kad partijai vadovauja didžiausias UAB „Agrokoncernas“ akcininkas“, – pastebėjo p. Kubilius.

LVŽS atstovai tvirtina, kad visa partijos gauta rinkimų kampanijai skirta parama buvo tinkamai deklaruota ir audituota.

Ponia Matjošaitytė žada susipažinti su p. Kubiliaus paklausimu ir pateikti atsakymus į užduotus klausimus, taip pat gali pasiūlyti ir VRK nariams juos apsvarstyti viename iš artimiausių posėdžių.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau