Prie Rusijos ambasados Vilniuje – protestas prieš Gruzijos žemių okupaciją

Publikuota: 2017-08-08

Antradienį Vilniuje surengta taikaus protesto prieš Gruzijos žemių okupaciją akcija. Joje dalyvavo ir buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

Protestą Žvėryno rajone, skvere priešais Rusijos ambasadą, tradiciškai organizavo Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mantas Adomėnas, kuris yra Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės narys.

Tai buvo jau devintoji akcija prie Rusijos ambasados Lietuvos sostinėje, rengiama kasmet rugpjūčio 8 d. Šią dieną lygiai prieš devynerius metus – 2008-aisiais – Rusija įsiveržė į Gruzijos teritoriją ir užėmė jos žemes – Pietų Osetiją ir Abchaziją. Penkių dienų karo metu rusų pajėgos atakavo daugelį Gruzijos gyvenamųjų vietovių, įskaitant ir Tbilisį. Konflikto metu žuvo šimtai žmonių.

„Kartais atrodo, kad karą Gruzijoje baigiame užmiršti – kaip ir tai, kad būtent nuo jo ir prasidėjo ta Rusijos revanšistinio imperializmo fazė, kuri tęsiasi iki šiol“, – teigė p. Adomėnas.

Anot jo, „panašiai, kaip rugpjūčio 23-oji Šaltojo karo laikais buvo Juodojo kaspino diena ir priminė kovą dėl Baltijos šalių nepriklausomybės, taip rugpjūčio 8-oji turėtų būti laikoma Juodojo žiedo diena, skirta atminti visoms nuo Kremliaus režimo kenčiančioms šalims: Gruzijai, Ukrainai, Moldovai“.

Ši diena, pasak politiko, „turėtų būti minima ir kaip kovos už Rusijos pavergtų kraštų laisvę ir valstybingumą diena“.

Ponas Saakašvilis, kuris buvo Gruzijos vadovas per Rusijos agresiją 2008-aisiais, mitinge dėkojo lietuviams už paramą: „2008-aisiais Lietuva buvo pirmoji, kuri ištiesė mums pagalbos ranką. Jūs prikrovėte pilną lėktuvą amunicijos ir išskraidinote ją į Gruzijai. Tai buvo pirmasis lėktuvas mūsų erdvėje. Tai yra draugiškas poelgis. Nors ir prastai besijausdamas, prezidentas Valdas Adamkus tada taip pat atvyko, jis buvo ten. Tokių poelgių mūsų tauta tikrai nepamirš.“

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija antradienį išplatino pareiškimą dėl devintųjų Rusijos-Gruzijos karo metinių, kuriame be kita ko teigiama, kad Kremlius iki šiol „vis dar neįgyvendina vadinamojo Šešių punktų susitarimo, nes Gruzijos regionai šiandien tebėra de facto okupuoti – toliau vykdoma slenkanti šių regionų aneksija, statomos vadinamąją „sieną“ žyminčios tvoros, ženklai, pasirašomi ir įgyvendinami vadinami „susitarimai“ su Gruzijos regionais, skirti dar labiau integruoti šių regionų ekonominį, socialinį, karinį gyvenimą į Rusijos“. Be to, „šiuose Gruzijos regionuose sistemiškai pažeidinėjamos žmogaus teisės, neįmanoma užtikrinti tarptautinio padėties stebėjimo“.

Lietuva paragino Maskvą laikytis tarptautinių ir tarpvalstybių susitarimų bei liautis vykdyti agresyvią okupacinę politiką Gruzijos ir kitų kaimyninių valstybių atžvilgiu.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau