Laisvės premijos skiriamos Adamkui ir Landsbergiui

Publikuota: 2016-12-22
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiais metais Laisvės premija paskirta dviem politiniams veikėjams – buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui ir kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui.

Ketvirtadienį Seimas gana vieningai – 84 už, niekas nebuvo prieš ir 2 susilaikė – balsavo dėl šių metų Laisvės premijos laureatų. Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininkas, pateikė parlamentarams Laisvės premijų komisijos pasiūlymą 2016 m. premijas skirti ir p. Landsbergiui, ir p. Adamkui.

Diskusijų metu daugumos Seimo narių viešo pasmerkimo sulaukė parlamentarai Petras Gražulis, Aušra Maldeikienė ir Vytautas Kamblevičius, kurie gana piktai savo kalbose kritikavo p. Landasbergį ir p. Adamkų bei idėją būtent jiems skirti Laisvės premiją.

Abi premijas ketinama įteikti per artimiausią Sausio 13-osios minėjimą Seime.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Seimas praėjusią savaitę skubos tvarka pakeitė įstatymą, kad per vienerius metus Seimas galėtų įteikti ne vieną, bet dvi Laisvės premijas.

Pono Landsbergio kandidatūra Laisvės premijai gauti buvo pasiūlyta dar pernai, tačiau praėjusios kadencijos Seimas jos nepatvirtino.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

5.000 Eur siekiančią Laisvės premiją Seimas įsteigė 2011 m. Ji teikiama kasmet per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Laisvės premijos per pastaruosius penkerius metus yra skirtos Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui politiniam kaliniui Antanui Terleckui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“ steigėjui, arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui, taip pat Lenkijos disidentui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku