Kandidatė į teisingumo ministres: dėl partnerystės bus ieškoma sutarimo

Publikuota: 2016-12-09
Prezidentė susitiko su kandidate į teisingumo ministres Milda Vainiute. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Prezidentė susitiko su kandidate į teisingumo ministres Milda Vainiute. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Į teisingumo ministrus pasiūlyta teisininkė Milda Vainiutė įsitikinusi, kad visuomenėje įmanoma rasti sutarimą dėl partnerystės, įskaitant ir vienos lyties asmenų, įteisinimo. Todėl, anot pretendentės, tokio sutarimo bus ieškoma ir tik kai jis bus rastas, bus sprendžiama dėl partnerystės įteisinimo.

Prieš kelias dienas į teisingumo ministrus pateikta p. Vainiutė penktadienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite. „Aptarėme Teisingumo ministerijos kuruojamas sritis ir aktualijas – Kalėjimų departamento darbą, Registrų centro veiklą. Jeigu kalbėtume apie kalėjimus, manau, kad svarbiausia – infrastruktūros gerinimo klausimai. Bet pirmiausia norėčiau įsigilinti į Teisingumo ministerijos kuruojamas sritis ir tada ieškoti, derinti aktualiausių problemų sprendimų būdus“, – kandidatė į ministrus po pokalbio su prezidente labai trumpai ir aptakiai atsakinėjo į žurnalistų klausimus.

VŽ paklausė, koks jos požiūris į partnerystės įteisinimo problemą. „Manau, kad visuomenėje bus ieškoma bendro sprendimo, bent jau sutarimo šiuo klausimu ir tik tada bus priimamas sprendimas. Manau, kad tokį sutarimą rasti galima“, – atsakė p. Vainiutė.

Kalbėdama apie užsieniečių pavardžių rašymą lietuviškuose dokumentuose kandidatė atsakė, kad „reikės atsižvelgti į Konstitucinio Teismo suformuluotą doktriną šiuo opiu ir aktualiu, kuri yra svarbi“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

54 m. kandidatė į teisingumo ministrus yra socialinių mokslų daktarė, profesorė.

Ponia Vainiutė studijavo tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute (dabar – Lietuvos edukologijos universitetas), vėliau įgijo teisininko kvalifikaciją Vilniaus universiteto Teisės fakultete, teisės magistro darbą ir socialinių mokslų daktaro disertaciją apgynė Vokietijos Gyseno universitete. Yra dirbusi Rokiškyje lietuvių kalbos mokytoja, nuo 2000 m. – Teisingumo ministerijoje, Nacionalinėje teismų administracijoje, prezidentūroje. Nuo 2012-ųjų p. Vainiutė yra Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros vedėja. Nuo šių metų pradžios premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymu p. Vainiutė yra Prokurorų etikos komisijos narė.

Ponia Vainiutė yra ketvirtoji valdančiosios koalicijos partnerių socialdemokratų per pastarąsias dvi savaites pasiūlyta kandidatė į teisingumo ministrus. Kilus skandalui dėl vairavimo išgėrus iš šio posto pasitraukė jau paskirtas Julius Pagojus. Prieš p. Pagojų tarp galimų kandidatų į teisingumo ministrus buvo minimas eksparlamentaras Darius Petrošius, tačiau jis savo kandidatūrą atsiėmė, o Seimo nario Juliaus Sabatausko kandidatūra netiko valstiečiams-žaliesiems.

Visi kiti 13 naujosios Vyriausybės ministrų jau yra prezidentės paskirti.

Naujas kabinetas turėtų prisiekti kitą savaitę po to, kai Seimas balsuos už Vyriausybės programą.

FOTOGALERIJA Milda Vainiutė susitiko su prezidente (8 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku