Tabako gamintojai ir pardavėjai nebegalės remti renginių

Publikuota: 2016-12-08
Michaela Rehle („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
Michaela Rehle („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.

Nuo Naujųjų metų Lietuvoje griežtėja apribojimai tabako gamintojams ir prekiautojams – jie nebegalės tapti jokių renginių rėmėjais.

Tokį įstatymą ketvirtadienį priėmė Seimas. Už jį balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 12 parlamentarų.

Pasak Seimo pranešimo, pataisomis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme „nuspręsta ne tik drausti tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įsigijimo ir (ar) vartojimo skatinimą, bet ir rėmimą bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis“.

„Pakeitimais panaikinta iki šiol galiojusi išimtis, kad tabako gaminių reklamos draudimas netaikomas juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo, gaminančio tabako gaminius arba kurio pagrindinė veikla yra prekyba tabako gaminiais, pavadinimo (firmos vardo) pateikimui jų remiamų renginių metu ir šių renginių rėmėjų sąrašuose. Pagal naujas nuostatas jiems bus draudžiama bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis remti visus renginius, veiklas, asmenis ir visuomenės informavimo priemones“, – rašoma Seimo pranešime apie priimtąjį įstatymą.

Priimtomis pataisomis taip pat „įsipareigojama nustatant ir įgyvendinant su tabako kontrole susijusias politikos kryptis apsaugoti jas nuo komercinių ir kitų tabako pramonės interesų“.

Jeigu prezidentė Dalia Grybauskaitė neprieštaraus, nauji pakeitimai Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo įsigalios sausio 1 d.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau