Dėl Italijos ateities balsavo 60% žmonių

51 mln. gyventojų turinčioje Italijoje rinkimų apygardo atsidarė 7 val. vietos laiku. Po rinkimų paaiškėjo, kad pietinė Italijos dalis, kuri sudaro maždaug trečdalį viso elektorato, buvo viena pasyviausių, ten balsavo maždaug kas trečias žmogus. Tuo tarpu centrinė valstybės dalis demonstravo gerokai didesnį nei šalies vidurkis aktyvumą.
Referendumas rengiamas dėl šalies premjero Matteo Renzi vyriausybės siūlomų radikalių valstybės valdymo pertvarkų. Jomis būtų stipriai sumažinta Senato, aukštesniųjų parlamento rūmų, įtaka. Premjero teigimu, tai užtikrintų didesnį stabilumą Italijoje, kur vyriausybės keičiasi dažnai ir dėl to stringa reformos.
Finansų rinkose ir Europos politinėje arenoje nuogąstaujama, kad referendumu siūlomų reformų atmetimas gali sukelti politinį nestabilumą ir supurtyti Italijos bankų sistemą, kabančią ant plauko dėl blogų paskolų naštos. Blogiausiu atveju, tokie įvykiai galėtų įstumti euro zoną į naują krizę.
Visos opozicinės Italijos partijos ragino balsuoti prieš p. Renzi siūlomas reformas. Premjero pergalė būtų itin netikėta ir taptų asmeniniu p. Renzi triumfu, kadangi jis tebuvo vienintelis kampanijos Taip veidas.
VŽ rašė apie galimus scenarijus, kurie Italijos lauks po balsavimo. Tarp jų ir premjero traukimasis iš pareigų.
FOTOGALERIJA Skaičiuojami Italijos referendumo balsai (9 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti