Seime opozicijos lyderio kurį laiką nebus

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bei Liberalų sąjūdžio (LS) frakcijos įšaldo derybas dėl Seimo opozicijos lyderio. Tad bent kurį laiką naujame Seime opozicijos lyderio nebus.
Konservatorių susirinkime ketvirtadienio rytą nuspręsta neribotam laikui pasitraukti iš diskusijų su liberalais dėl naujojo Seimo opozicijos lyderio delegavimo.
Mes jau prieš daugiau kaip savaitę pateikėme kolegoms liberalams savo pasiūlymus dėl to, kaip galima būtų spręsti šį klausimą, bet iki šiol negavome jokių signalų dėl šių pasiūlymų palaikymo arba nepalaikymo. Todėl koncertuojamės į kitus svarbius politinius klausimus, nuspręsdami pasitraukti iš diskusijų su LS dėl opozicijos lyderio, VŽ sakė Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas.
Tuo metu LS frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tvirtino iš p. Landsbergio jau trečiadienio vakarą supratęs, kad konservatoriai deda tašką opozicijos lyderio klausimu, todėl sutinka, kad bent kuriam laikui gal ir verta pristabdyti diskusijas dėl to.
Kita vertus, tiek konservatoriai, tiek ir liberalai pabrėžia, kad tai nėra galutinis taškas, todėl prie Seimo opozicijos lyderio klausimo po kurio laiko, galbūt po savaitės kitos arba Naujųjų metų pradžioje, gali ir turėtų būti sugrįžta.
Tai reiškia, kad bent kurį laiką Seimo vadovybėje bus tik viena opozicijos atstovė parlamento vicepirmininkė, konservatorė Irena Degutienė. Seimo opozicijos lyderio statusas beveik atitinka parlamento vicepirmininko statusą jis taip pat įeina į Seimo valdybą.
Lapkričio viduryje susirinkus naujajam Seimui konservatoriai ir liberalai pradėjo tartis dėl opozicijos lyderio delegavimo, tačiau derybos nutrūko, kai abiejų partijų vadovai nerado bendros kalbos šiuo klausimu.
Seimo statutas numato, kad jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.
Konservatoriams trūksta vieno balso, kad jų frakcijos vadovas p. Landsbergis automatiškai taptų opozicijos lyderiu. Opozicinė TS-LKD frakcija turi 31 atstovą, iš viso Seimo mažumoje 63 Seimo nariai. Susitarimas su 14 narių turinčia LS frakcija leistų deleguoti opozicijos lyderį nuo 45 Seimo mažumai priklausančių parlamentarų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti