Biudžeto peržiūra – paraleliai su Vyriausybės suformavimu

Publikuota: 2016-11-17
Naujai išrinktasis Lietuvos Seimas pradėjo darbą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Naujai išrinktasis Lietuvos Seimas pradėjo darbą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis pripažįsta, kad naują Vyriausybę formuoti „sekėsi nelengvai“. Vis dėlto, tikina turįs galimus pretendentus jau į visų ministerijų vadovų postus, tik jų kruopščiai neatskleidžia ir nekomentuoja viešojoje erdvėje pasirodančių spėlionių apie kai kurias potencialias kandidatūras.

Ketvirtadienį po prisistatymo Seimo plenariniame posėdyje p. Skvernelis pirmiausia susitiko su opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos nariais. Jis buvo kelis kartus paklaustas apie galimą personalinę būsimos Vyriausybės sudėtį.

„Prisipažinsiu – sekėsi nelengvai ieškoti kandidatų į ministrus. Nes norint prisikviesti gerą specialistą iš privataus sektoriaus reikia pasiūlyti gerą atlyginimą. Ir nors ministro alga, palyginti su Lietuvos vidurkiu, tikrai yra labai nebloga, vis dėlto, ji negali konkuruoti su privačiame sektoriuje itin aukšto rango ir kompetencijos specialistams mokamais atlyginimais. Todėl neretai tenka tikėtis, kad bus einama į ministrus iš idėjos ir noro padėti“, – skundėsi p. Skvernelis.

Vis dėlto, jis tikino jau turįs kandidatus į visas ministerijas, taip pat sakė, jog su prezidente Dalia Grybauskaite pasikalbėjęs apie galimus kandidatus į kai kurias pozicijas, ypač derinantis kandidatus į užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bet paviešinti nors vieną kandidatūrą p. Skvernelis atsisakė: „Jeigu kitą antradienį Seime bus priimtas sprendimas dėl ministro pirmininko paskyrimo, tada ir prasidės oficialūs susitikimai su pretendentais į ministrus. Visi juos ir sužinos. Iki antradienio tikrai ne.“

„Aš neslėpsiu, dėl visų kandidatų mes kalbame ir diskutuojame“, – patvirtino kandidatas į premjerus.

Liberalai jo konkrečiai teiravosi ir dėl galimo VŽS kandidato į finansų ministrus Stasio Jakeliūno. Bet ir šiuo atveju p. Skvernelis nepasakė nei „taip“, nei „ne“ dėl šios kandidatūros priimtinumo tiek jam pačiam, tiek ir prezidentei.

Būsimasis premjeras prisipažino, kad kartu su Vyriausybės sudarymu paraleliai vyksta ir darbas su būsimo ministrų kabineto veiklos programa. „Projekto projektas jau yra ir netgi buvo viešai komentuotas tam tikrose žiniasklaidos priemonėse. Bet tai dar negalutinis tekstas, nes kiekvienas paskirtasis ministras turės galimybę prisidėti prie galutinio programos teksto suredagavimo. Tik tada, kai bus sudaryta Vyriausybė, atsiras ir jos galutinis programos tekstas, kurį pristatysiu Seimui tvirtinti“, – paaiškino p. Skvernelis.

Anot jo, tuo pat metu tenka ir „pasižiūrėti, pasigilinti, kaip galėtų būti keičiamas kitų metų biudžeto projektas“, kurį pateikė ligšiolinė, Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė. Jau kitą savaitę naujajame Seime turėtų būti surengtas pirmasis biudžeto svarstymas, tuomet projektas grįš į Vyriausybę ir ši pirmosiomis gruodžio dienomis pateiks savo verdiktą, ką siūlytų jame pakeisti.

Anot p. Skvernelio, kadangi naujojo socialinio modelio įgyvendinimas didintų 2017 m. valstybės biudžeto deficitą, todėl bent dalies šio modelio įstatymų įsigaliojimą reikėtų atidėti pusmečiui. „Viena iš tų galimų grėsmių, įgyvendinant socialinį modelį – galimas biudžeto deficito ženklus padidėjimas – iki 250 mln. Eur arba iki 0,8% bendrojo vidaus produkto. Turime pasverti ir priimti tas priemones, kurias galėsime įgyvendinti be didelės skolos. Tas priemones, kurios iš tiesų biudžetui yra nepakeliamos, mes turime svarstyti galimybę atidėti“, – sakė kandidatas į premjerus.

Šiuo klausimu esą jau pradėtas dialogas su sudarytaisiais Seimo komitetais. „Bet atsakymo, kaip bus pasielgta šiuo atveju aš kol kas neturiu“, – pridūrė p. Skvernelis.

Anksčiau valstiečiai-žalieji buvo užsiminę, kad jiems reikia pusmečio patobulinti Darbo kodeksą, o kitų socialinio modelio įstatymų įsigaliojimą atidėti metams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku