Naujasis Seimas pasižadėjo: 2018 m. gynybai bus skirta 2% BVP

Publikuota: 2016-11-15
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Naujos kadencijos Seimas pasižadėjo tęsti krašto apsaugos stiprinimo ir jos finansavimo didinimo politiką. Antradienį vieningai priimta rezoliucija parlamentarai nustatė – 2018 m. bus įvykdytas NATO duotas įsipareigojimas Lietuvos gynybos sistemai skirti ne mažiau kaip 2% bendrojo vidaus produkto (BVP).

119-os Seimo narių patvirtintoje rezoliucijoje „Dėl Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos nuoseklumo ir tęstinumo 2016–2020 metais“ pabrėžiama, kad taip valstybė „prisiims atsakomybę už Lietuvos piliečių saugumą ir taip užtikrins Šiaurės Atlanto sutarties įgyvendinimą“.

Priimtame dokumente taip pat įsipareigojama „užtikrinti kompleksinį požiūrį į Lietuvos saugumą ir gynybą stiprinant ne tik konvencinį (karinį), bet ir informacinį, kibernetinį, ekonominį, energetinį, infrastruktūros ir kitokį Lietuvos saugumą; stiprinti euroatlantinį bendradarbiavimą ir integraciją Europos Sąjungoje, siekdamas ES valstybių narių solidarumo ir taip pat remdamas Rytų Partnerystės politikos tikslus; sėkmingai baigti derybas su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), kad Lietuva taptų šios organizacijos nare; stiprinti Lietuvos santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtine Karalyste, Vokietija, Prancūzija, Lenkija, Estija, Latvija, Šiaurės Europos ir kitomis demokratinėmis valstybėmis“.

Be to, rezoliucijoje įtvirtinta, kad Seimas „sieks stiprinti institucijų, atsakingų už užsienio, saugumo ir gynybos politikos formavimą ir įgyvendinimą, glaudų bendradarbiavimą, pabrėždamas, kad dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis šios politikos sritys yra neatsiejamos“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiemet krašto apsaugai yra skiriama apie 540 mln. Eur arba maždaug 1,45% BVP, kitų metų biudžeto projekte šiai sričiai ketinama skirti 148 mln. Eur didesnę sumą ir pasiekti apie 1,8% BVP finansavimo lygį. Norint 2018 m. pasiekti 2% BVP, reikės ir tais metais krašto apsaugai finansuoti skirti apie 120-150 mln. Eur didesnę sumą nei numatoma skirti 2017-aisiais.

Dabartiniais skaičiavimais, 2018 m. 2% nuo BVP sieks apie 850-900 mln. Eur.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku