Turkija grasina atverti vartus į Europą

ES spaudimą pajutęs Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, pagrasino atversiantis vartus į Europą pabėgėliams. Tai ne pirmas kartas, kai vadovas graso nutraukti susitarimą.
Šiuo metu tarp Bendrijos ir šalies galioja susitarimas, kuriuo Turkija įsipareigojo atgal priimti Graikiją pasiekusius pabėgėlius. Manais Europa pažadėjo 3 mlrd. Eur, bevizį režimą ir greitesnį prisijungimą prie Sąjungos. Be to, pagal procedūras žadėta iš Turkijos priimti tiek pat pabėgėlių, kiek ši susigrąžino.
Tačiau p. Erdogano elgesys po nepavykusio pervesmo Briuselyje sukėlė nepasitenkinimą. Prezidento įsakymu darbo neteko ar buvo suimta 100.000 teismų, aukštųjų mokyklų, viešojo sektoriaus darbuotojų.
Per ES nuvilnijo diplomatinis nepasitenkinimas raginta užtikrinti teisės viršenybę bei domkratiją. Kai kuriose Europos vietose pasigirdo ir prašymų stabdyti stojimo į ES procedūras. Pavyzdžiui, Liuksemburgo užsienio reikalų ministras paragino Turkijai įvesti sankcijas, mat tokie viešojo sektoriaus valymai primena nacių laikus.
Tačiau p. Erdogano retorika rodo, kad jis to nesibaimina, nes jo rankose pabėgėlių koziris. Jis įsitikinęs, kad ES bijo nutraukti derybas.
Žinote tuos 3 mln. pabėgėlių, kurie yra Turkijoje? Jie [ES] sako, kad tai problema. Kas bus, jei derybos baigsis ir jie atvers vartus tiems 3 mln. pabėgėlių? Štai kas jiems kelia nerimą. Štai kodėl jie negali iki galo susitarti (ar stabdyti derybas dėl stojimo į ES VŽ), susitikęs su vietos verslininkais kalbėjo p. Erdoganas. Jį cituoja Financial Times.
Tai ne pirmas kartas, kai p. Erdoganas išsitraukia pabėgėlių kortą. Rugpjūtį jis patikino, kad kovą pasiektas sutarimas dėl migracijos politikos žlugs, jei ES neįvykdys savo pažadų dėl bevizio režimo turkams ir nepagreitins derybų dėl narystės Bendrijoje.
ES bevizį režimą Turkijos piliečiams prisižadėjo suteikti iki šių metų spalio, tačiau iki šiol nesuderinta daugybė klausimų. Turkija savo ruožtu neskuba atgal priimti Graikijos krantus pasiekusių migrantų. Nuo kovo atgal priimta tik keli šimtai žmonių.
infogr.am::5db49fe7-2288-48a9-b1d1-27df96df11f9
infogr.am::atvykusiu_i_graikija_ir_italija_vidurzemio_jura_skaicius_2015_m
FOTOGALERIJA Perversmas Turkijoje (59 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti