Biudžeto dotacija partijoms paskirstyta nepaisant naujausių Seimo rinkimų

Publikuota: 2016-11-09
svg svg

Tik ką praūžę Seimo rinkimai visiškai nepakoregavo partijoms skiriamus šių metų antrojo pusmečio biudžeto dotacijos dydžius

Trečiadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) padalino devynioms partijoms antrojo šių metų pusmečio biudžeto dotaciją – iš viso bemaž 2,75 mln. Eur.

Ilgos diskusijos kilo dėl pasiūlymo biudžeto dotacijas perskaičiuoti pagal naujausius, spalį įvykusių Seimo rinkimų rezultatus. Tokiu atveju iš partijų, kurioms skiriamos lėšos, dalybų iškristų „Drąsos kelio“ partija ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), o pačios dotacijos atitektų ne devynioms, bet septynioms partijoms.

Į VRK posėdį atvykę Artūro Zuoko vadovaujamos Laisvės sąjungos atstovai piktinosi tokiu pasiūlymu, pagrasinę dėl jo skųstis teismui. Komisijai priminta, kad 2012 ir 2008 m. antrojo pusmečio biudžeto dotacijos būdavo paskirstomos dar iki Seimo rinkimų, todėl neatspindėjo tais metais surengto balsavimo rezultatų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nemažą dalį VRK narių tokie argumentai įtikino, nors komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas laikėsi priešingos nuomonės: „Mano supratimu, neteisinga nepaisyti tik ką išreikštos rinkėjų valios ir dalinti biudžeto pinigus pagal prieš ketverius metus įvykusių rinkimų rezultatus.“

Balsuodami devyni VRK nariai pasisakė už tai, kad biudžeto dotaciją skirstant būtų atsižvelgta į 2012 m. Seimo rinkimų rezultatus, keturi nariai, įskaitant ir p. Vaigauską, buvo už šių metų rinkimų rezultatų paisymą.

Jeigu būtų priimta VRK pirmininko ginta pozicija, dvi partijos iškristų iš biudžetinių pinigų dalybų, trys partijos – valstiečiai-žalieji, konservatoriai ir liberalai – gautų didesnes dotacijas nei pirmajame pusmetyje, likusios keturios partijos – socialdemokratai, „darbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija – turėtų tenkintis mažesniais pervedimais.

Pinigai partijoms yra paskaičiuoti ne tik pagal 2012 m. Seimo, bet ir paskutiniųjų savivaldybių bei Europos Parlamento rinkimų rezultatus. Vienas partijos gautas balsas įvertintas 0,53 Eur.

Ypač smarkiai – beveik keturis kartus turėjo padidėti šiuos Seimo rinkimus laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) gaunama suma. Bet VRK narių daugumai patvirtinus skaičiavimo pagal senus rinkimų rezultatus formulę valstiečiai-žalieji tegaus 147.000 Eur.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratams bus pervesta 0,551 mln. Eur, Lietuvos socialdemokratų partijai – 0,573 mln. Eur, Darbo partijai – 0,487 mln. Eur, Liberalų sąjūdžiui – 0,328 mln. Eur, Tvarkos ir teisingumo partijai – 0,253 mln. Eur, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – 0,187 mln. Eur, „Drąsos keliui“ – 0,128 mln. Eur, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – 92.000 Eur.

Pagal įstatymą, valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios atitinka įstatymu keliamus reikalavimus bei yra gavusios ne mažiau kaip 3% balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus.

Iš viso partijoms šių metų biudžete skirta beveik 5,5 mln. Eur, pusmečiui paskirstoma apie 2,747 mln. Eur.

Politinėms partijoms dotacijos pervedamos dukart per metus, iki kiekvienų metų balandžio 15 d. ir lapkričio 15 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku