Socialdemokratai pradės derybas su valstiečiais-žaliaisiais

Publikuota: 2016-10-28
LSDP prezidiumo posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
LSDP prezidiumo posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Penktadienio vakarą Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nusprendė pradėti derybas su Seimo rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo ir Vyriausybės suformavimo. Tikimasi, kad jos prasidės pirmadienį ir bus gana sparčios - baigsis jau kitą savaitę.

Apie tai penktadienį vakare po keturias valandas trukusio LSDP prezidiumo posėdžio pranešė socialdemokratų lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius.

„Tik ką paskambinau VŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui ir pranešiau jam apie mūsų priimtą sprendimą. Jis pasveikino tokį sprendimą, priėmė jį teigiamai ir, tikiuosi, kitą savaitę prasidės derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo“, - teigė p. Butkevičius.

Kitą savaitę LSDP taryboje dar numatoma įtvirtinti šį prezidiumo sprendimą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

O pačios derybos, pasak p, Karbauskio, turėtų prasidėti jau pirmadienį. VŽS lyderis tikisi, kad jos bus baigtos per kitą savaitę.

LSDP prezidiumo posėdyje sudaryta septynių socialdemokratų derybinė grupė, kurioje yra ir pats p. Butkevičius.

„Pirmiausia bus derinamos programinės nuostatos, tik tuomet bus kalbama apie postus ir atsakomybės sritis, derinamos kandidatūros į tas pareigybes“, - pabrėžė LSDP vadovas.

Paklaustas, ar sutiks su VŽS reikalavimu, kad jiems priklausytų ir premjero, ir Seimo pirmininko pozicija, p. Butkevičius atsakė: „Premjero klausimas nekvestionuojamas, o visa kita - derybų klausimas. Kai susėsim prie derybų stalo, tada ir derinsim visus šiuos klausimus. Bet pirmiausia – vertybės ir programinės nuostatos, tai yra, ką įrašome į būsimos Vyriausybės programą.“

Vienas iš socialdemokratų vadovų Algirdas Sysas VŽ patikslino, kad LSDP prezidiumo sprendimas yra „sutikti pradėti derybas“, o po savaitės įvyksiančiame tarybos posėdyje „bus sprendžiama, ar eiti į koaliciją, ar ne, atsižvelgiant į derybose jau pasiektus rezultatus“.

VŽ žiniomis, socialdemokratams turėtų būti pasiūlyti nuo 3 iki 5 ministrų portfeliai iš 14-os, tarp jų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovo. Taip pat LSDP greičiausiai atiteks Seimo pirmojo vicepirmininko postas.

Tai, kad socialdemokratai pradeda derybas su valstiečiais-žaliaisiais savo ruožtu reiškia, kad bent kuriam laikui nutrūks VŽS derybos su konservatoriais. Nebent derybos tarp valstiečių-žaliųjų ir socialdemokratų žlugtų, tuomet gali būti atnaujintos VŽS konsultacijos su Tėvynės sąjunga. Tai jau pripažino ir konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.

VŽS naujajame Seime turės 56 mandatus, socialdemokratai – 17, konservatoriai – 31. Tad VŽS ir LSDP koalicija iš viso vienytų 73 Seimo narius iš 141.

FOTOGALERIJA LSDP posėdis (33 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku