Lietuva turės komercijos atašė Suomijoje

Publikuota: 2016-10-13
Yveso Hermano („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
Yveso Hermano („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.

Vyriausybė pritarė sprendimui steigti komercijos atašė pareigybę Suomijoje.

„Nors Suomija yra svarbi rinka eksporto, investicijų, turizmo ir mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų srityse, šioje rinkoje nėra nei ekonomisto diplomato, nei komercijos atašė“, – išplatintame pranešime komentuoja Evaldas Gustas, ūkio ministras.

Anot jo, sukurti tokią pareigybę „bus naudinga stiprinant Lietuvos bendradarbiavimą su Šiaurės šalimis“.

Pasak ministro, naujai Suomijos komercijos atašė pareigybei steigti papildomų biudžeto lėšų skirti nereikės, nes ji kuriama panaikinus komercijos atašė padėjėjo pareigybę diplomatinėje atstovybėje Jungtinėje Karalystėje, kuri šiuo metu yra laisva.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pirmą 2016 m. pusmetį Suomija tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą buvo 16, pagal eksportą – 16, o pagal importą – 14 vietoje.

Pirmą 2016 m. pusmetį prekių apyvarta su Suomija sudarė 485,3 mln. eurų, eksportas – 196,4 mln. eurų, importas – 288,9 mln. eurų.

Pagal turistų apgyvendinimą Lietuvos apgyvendinimo įstaigose Suomijos turistai yra 11 vietoje. 2015 m. Lietuvoje buvo apgyvendinta 33.700 suomių ir tai sudarė 2,5% visų Lietuvoje apgyvendintų užsienio turistų.

Ūkio ministerija turi 14 komercijos atašė pareigybių: Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Izraelyje, Kinijoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Ukrainoje, Kazachstane, Azerbaidžane ir JAV.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau