Seimo rinkimai: skaičiuojami paskutiniai balsai

Publikuota: 2016-10-10
Atnaujinta 2016-10-11 07:38
Gabrielius Landsbergis, konservatorių lyderis, ir Saulius Skvernelis, vienas iš Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos vedlių. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Gabrielius Landsbergis, konservatorių lyderis, ir Saulius Skvernelis, vienas iš Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos vedlių. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Sekmadienį įvykusiuose Seimo rinkimuose dėl pirmos vietos varžosi Ramūno Karbauskio vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) bei Gabrieliaus Landsbergio vedami konservatoriai. Vyriausiajai rinkimų komisijai liko suskaičiuoti 5 apylinkių balsavimo rezultatus.

  • Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) grumiasi su Valstiečių – žaliųjų sąjunga dėl pirmos vietos daugiamandatėje rinkimų apygardoje.
  • Vienmandatėse apygardose pirmąjame ture buvo išrinkti trys kandidatai, kiti dar kartą susirungs spalio 23 d.
  • Nusivylę rinkimų rezultatais Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas traukiasi iš užimamų pareigų. Algirdas Butkevičius LSDP pasirodymu taip pat nebuvo patenkintas ir užsiminė apie galimus naujo partijos vado rinkimus.
  • Netyla triukšmas dėl su trikdžiais veikusios VRK IT sistemos – sistema sekmadienį protarpiais neveikė, sukėlė gaišaties laukiant rinkimų rezultatų. Sekmadienį įvyko ir duomenų nutekėjimas – daugiau nei 500 žmonių asmens duomenys kuriam laikui tapo prieinami kitiems sistemos naudotojams.
  • Pirmojo pusdienio naujienų srautą galite rasti ČIA.

18:12 Liko 5 apylinkės

Vyriausiajai rinkimų komisijai liko suskaičiuoti balsus 5 likusiosi rinkimų apylinkėse. Nors jos sudaro tik nedidelę dalį balsų, intriga, kuriai partijai labiausiai pasisekė daugiamandatėje apygardoje, išlieka. Šiuo metu TS-LKD turi 21,63% visų balsų ir su tiek jai atitektų 20 mandatų Seime. Tačiau visiškai šalia yra LŽVS, turinti 21,57% balsų arba 19 mandatų.

Pagal mandatų skaičių toliau rikiuojasi socialdemokratai (13), Lieberalų sąjūdis (8), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (5) ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

14:41 Puteikis jau skelbia apie „smūginį pasirengimą“ 2019 m. rinkimams

Nors Antikorupcinei Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicijai pritrūko balsų, kad patektų į naująjį Seimą, jos lyderiai skelbia apie gerus rezultatus ir deklaruoja pasirengimą būsimiems rinkimams.

Sekmadienį Seimo rinkimuose Antikorupcinė koalicija (AK) iš viso gavo 6,07% balsų ir nepateko į Seimą, nes koalicijoms reikia įveikti 7% balsų barjerą.

„Šiek tiek pritrūko raumenų, laiko ir dar šiek tiek pinigų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį paskelbė p. Puteikis.

Jis džiaugėsi, kad gavusi daugiau kaip 3% balsų AK įgijo teisę gauti valstybės biudžeto dotaciją.

„Tai padės mums kur kas efektyviau ruoštis būsimiems rinkimams. Tad jau dabar pradėsime pasirengimą 2019 m. įvyksiantiems savivaldos ir Europos Parlamento rinkimams“, – tikino politikas.

„Mums pritrūko labai nedaug. Pasiekėm labai neblogą rezultatą, aplenkėm Darbo partiją, Tvarkos ir teisingumo partiją, Lenkų rinkimų akciją. Reikšmingai sumažinome labiausiai korumpuotų partijų „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ balsus. Tai geras rezultatas, nes nors ir nepatekom į Seimą, bet padėjom tvirtą pagrindą ateities dar geresniems pasiekimams. Mūsų „dešimties smūgių korupcijai“ programa buvo priimtina daugiau kaip 76.000 rinkėjų. Tad dabar galime pradėti „smūginį pasirengimą“ būsimiems rinkimams“, – spaudos konferencijoje kalbėjo p. Krivickas.

Jis AK vadino centristines pažiūras ginančia politine jėga, nors ir ne kartą kartojo radikalias idėjas, pvz., aktyvią kovą su imigracija.

Naujame Seime geriausiu atveju bus tik vienas AK atstovas – p. Puteikis, kuris pateko į antrąjį turą vienoje iš Klaipėdos vienmandačių apygardų.

13:34 Loreta Graužinienė traukiasi iš Darbo partijos.

„Šį sprendimą priėmiau apgalvotai, atsižvelgdama ir gerbdama daugumos Ukmergės rinkėjų išreikštą valią. Dėkoju visiems Ukmergės ir Lietuvos rinkėjams, kurie nuoširdžiai mane palaikė ir išreiškė pasitikėjimą manimi bei mano nuveiktais darbais“, – išplatintame pranešime cituojama p. Graužinienė.

Šiandien ji pateikė prašymą Darbo partijos Ukmergės skyriui ją išbraukti iš Darbo partijos narių sąrašų.

13:07 Balsas į balsą

TS-LKD baigiant skaičiuoti balsus buvo aplenkę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą pagal mandatų skaičių. Tačiau pridėjus dar vienos apylinkės duomenis, valstiečiai mandatą atkovojo atgal.

12:48 Pučia miglą

Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderis, teigia, kad jokių derybų dėl galimos valdančiosios koalicijos šiuo metu partija neveda. Anot jo, kalbos apie jų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) derybas yra melagingos, o jas skleidžia socialdemokratai.

„Aš esu žemaitis, tai vieną kartą pasakiau, kad derybų su niekuo nevedame ir nenoriu kartotis. Tai yra sąmoningai socialdemokratų skleidžiamas melas bandant mus paveikti, – sako p. Karbauskis. – Mes palauksime antro turo rezultatų, jį laimėsime ir tada pradėsime tartis dėl koalicijos“, – VŽ sako p. Karbauskis.

Tiesa, apie dviejų pirmaujančių partijų derybas prabilo ir „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų sąraše pirmuoju įrašytas Remigijus Žemaitaitis.

12:34 Tomaševskis įtaria: rinkimų rezultatai galėjo būti klastojami

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis, nors ir džiaugiasi, jog ši partija Seimo rinkimuose peržengė 5% balsų barjerą, bet įtaria balsavimo rezultatų galimą klastojimą.

„Nereikėtų atmesti tokios galimybės, kad kažkas bando šituos rinkimus falsifikuoti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė p. Tomaševskis.

Anot jo, tokius įtarimus pagrindžia smarkiai vėluojantis rinkimų galutinių rezultatų paskelbimas, „nesutampanti balsų aritmetika“, vis „keistai informacinėse sistemose kintantys rezultatai“, taip pat tai, kad balsavimo dieną Lietuvoje nebuvo surengtas „exit poll“, t.y. balsavusiųjų reprezentatyvi apklausa.

Bet p. Tomaševskis neketina pradėti teisminių procesų dėl rinkimų rezultatų, nes pareiškė netikįs, kad „būtų įmanoma tokius procesus laimėti dabartinėje Lietuvoje“.

LLRA Seimo rinkimų daugiamandatėje dalyje surenka apie 5,5% balsų, kas jai garantuotų 5 mandatus. Be to, dar du šios partijos kandidatai – Leonardas Talmontas ir Česlovas Olševskis – tradiciškai jau pirmajame rinkimų ture laimėjo rytinėje Lietuvos dalyje esančiose apygardose.

Ponas Tomaševkis įsitikinęs, kad dar bent vienoje apygardoje tikrai laimės LLRA atstovas: „Rita Tamašunienė Nemenčinės apygardoje beveik laimėjo jau pirmame rinkimų rate, jai pritrūko vos poros procentų iki pergalės, tad neabejoju, kad ji laimės antrajame ture ir mes turėsime tikrai ne mažiau kaip 8 vietas Seime, t.y. tiek pat, kiek turime ir dabar, ar net dar daugiau.”

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku