Mirė buvęs Izraelio prezidentas Shimonas Peresas

Publikuota: 2016-09-28

Nobelio taikos premijos laureatas, buvęs Izraelio premjeras ir prezidentas Shimonas Peresas mirė sulaukęs 93 metų.

Politikas prieš dvi savaites buvo patyręs insultą, jis gulėjo Tel Avivo ligoninėje.

Shimonas Peresas buvo vienas iš paskutinių valstybės veikėjų, dalyvavusių 1948 m. Izraelio susikūrimo įvykiuose, rašo BBC.

Premjeras Benjaminas Netanyahu po žinios išreiškė „gilų asmeninį gedulą išėjus tautos numylėtiniui“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Barackas Obama, JAV prezidentas, pavadino Shimoną Peresą savo „geru draugu“.

Užuojautą pareiškė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Shimonas Peresas iki paskutinių gyvenimo dienų neapleido pareigos savo politine, viešąja ir švietėjiška veikla siekti dialogo, sutarimo ir taikos tarp Izraelio ir jo kaimynų, žydų, arabų ir visų regiono žmonių. Už tai Prezidentas užsitarnavo neprilygstamą pagarbą ir atminimą visame pasaulyje“, – šalies vadovė teigia prezidentūros išplatintame pranešime.

Nors savo politinės karjeros pradžioje Shimonas Peresas pasisakė už aktyvią kovą dėl teritorijų, palaikė naujakurių persikėlimą į Vakarų Krantą, paskutinius dešimtmečius buvo vienas pagrindinių balsų, agituojančių už taikų žydų ir palestiniečių sugyvenimą.

Szymonas Perskis gimė 1923 m. Višnevo kaime, tuometinėje Lenkijoje (dabar – Baltarusija), ir dar būdamas vaikas su tėvais išvyko į Izraelį.

Baigęs komercijos mokyklą, 1947 m. jis įstojo į Izraelio kariuomenę, 1948 m. pradėjo dirbti gynybos ministerijoje, 1955 m. tapo jos generaliniu direktoriumi.

1959 m. Shimonas Peresas išrinktas į Knesetą, Izraelio parlamentą, ir nuo to laiko dirbo 12-oje vyriausybių, du kartus trumpai joms vadovavo.

Eidamas užsienio reikalų ministro pareigas kartu su tuometiniu premjeru Yitzhaku Rabinu 1993 m. pasirašė Oslo taikos susitarimus, sukūrusius Palestinos autonomiją. Kartu su palestiniečių lyderiu Yasseru Arafatu ir Yitzhaku Rabinu po metų Shimonas Peresas gavo Nobelio taikos premiją.

2007 m. jis tapo Izraelio prezidentu, iš šio posto pasitraukė 2014 m.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku