Prasidėjo paskutinė Seimo sesija

Publikuota: 2016-09-10
Seimo posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Seimo posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šeštadienį prasidėjusi Seimo rudens sesija dėl šį spalį įvyksiančių naujojo parlamento rinkimų suskils į dvi dalis – iki lapkričio vidurio dirbs dabartinis, kadenciją baigiantis Seimas, paskui darbą pradės naujas parlamentas. Pagrindiniai šios sesijos darbai – darbo santykių naujas reglamentavimas bei kitų metų biudžetas, o naujajam Seimui teks ir atsakomybė suformuoti naują Vyriausybę.

Savo sveikinime prasidėjusios sesijos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė priminė, kad dėl naujojo Seimo rinkimų dabartinių parlamentarų laukia labai intensyvus darbas: „Laukia politiškai karštas ruduo. Mėnuo iki Seimo rinkimų – trumpas laikas, kurio reikės ir svarbiems darbams užbaigti, ir dialogui su žmonėmis siekiant pelnyti jų pasitikėjimą.“

Vien Vyriausybė Seimo rudens sesijai teikia kelis šimtus teisės aktų projektų. Tačiau Loreta Graužinienė, Seimo pirmininkė, pristatydama sesijos darbų programą, atkreipė dėmesį, kad per keturis sesijos mėnesius paprastai priimama tik apie 150-200 įstatymų. O ši sesija – ypatinga, dėl rinkimų ji bus faktiškai trumpesnė, įvyks mažiau posėdžių, be to, naujam Seimui teks įvykdyti daug procedūrų, įskaitant ir naujos Vyriausybės sudarymą. Tad šios „skilusios“ sesijos metu, kaip spėjo p. Graužinienė, bus priimta dar mažiau teisės aktų.

„Todėl šįkart į programą įrašėme tik registruotus teisės aktus. Neregistruotas tik biudžetas, bet jį privalėsime spalį pradėti svarstyti, kai pateiks Vyriausybė. Biudžeto šios sudėties Seimas jau nepatvirtins, bet pirmąjį jo svarstymą mes dar surengsime“, – sakė Seimo vadovė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Premjeras Algirdas Butkevičius savo kalboje apie svarbiausius Seimo darbus šį rudenį daug dėmesio skyrė vasarą parlamentarų priimtam, bet prezidentės vetuotam naujam Darbo kodeksui (DK). Jis paragino atmesti veto ir įtvirtinti modernius ir konkurencingus darbo santykius įtvirtinantį įstatymą, kuris įsigaliotų nuo kitų metų.

„Jeigu būtų priimtas veto arba jeigu liktų galioti senas kodeksas, tektų koreguoti beveik tris dešimtis kitų socialinio modelio įstatymų, be to, į tai reikėtų atsižvelgti priimant kitų metų biudžetą, kuris, tikimės, bus subalansuotas“, – kalbėjo p. Butkevičius.

Premjeras atkreipė dėmesį, kad lankstesni darbo santykiai ypač svarbūs dabartiniame kontekste, kai net kelios tarptautinės kompanijos išėjo iš Lietuvos, perkėlė savo gamybą ar planuoja perkelti savo būstines į kitas šalis.

Seimas dar šeštadienį balsuos, ar pradėti svarstyti prezidentės veto DK. Nusprendus pradėti šią procedūrą kitą savaitę įvyks galutinis balsavimas, ar atmesti veto. Tam reikia ne mažiau kaip 71 Seimo nario balso.

Atsakydamas į opozicijos užduotą klausimą apie santykius ir bendradarbiavimą su prezidente p. Butkevičius pabrėžė esąs pasirengęs kalbėtis su valstybės vadove ir „be tarpininkų aptarti probleminius klausimus“, jeigu tik ji pakvies į susitikimą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku