Grybauskaitė su Tusku kalbėjo apie ES ateitį po „Brexit“

Publikuota: 2016-09-09
Roberto Dačkaus (LR Prezidentūros) nuotr.
svg svg
Roberto Dačkaus (LR Prezidentūros) nuotr.

Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos bendrija privalės persitvarkyti, bet ji turi išlaikyti keturias pamatines savo laisves – laisvą asmenų, kapitalo, prekių ir paslaugų judėjimą.

Apie tai pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Vilniuje susitikusi su Donaldu Tusku, ES Vadovų tarybos (EVT) pirmininku.

Ponas Tuskas atvyko į Lietuvą su p. Grybauskaite aptarti pasirengimą kitą savaitgalį vyksiančiam EVT susitikimui Bratislavoje, kuriame 27 ES valstybių vadovai, nedalyvaujant JK premjerei, diskutuos dėl ES ateities po šiemet birželį surengto britų referendumo, per kurį dauguma pasisakė už šalies pasitraukimą iš bendrijos.

Anot prezidentūros pranešimo spaudai, „valstybės vadovė pabrėžė, jog „Brexit“ balsavimas atskleidė visos ES problemas – susidūrus su šiandienos iššūkiais, tokiais kaip nestabili ekonominė situacija, nedarbas, masinė migracijos krizė, terorizmas, Europa nesugeba greitai ir veiksmingai jų atremti, kas mažina žmonių pasitikėjimą visa ES ir skatina euroskeptikų bei populistinių jėgų sustiprėjimą“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Prezidentės teigimu, „būtina atsakingai atsižvelgti į „Brexit“ pamokas ir pateisinti ES piliečių lūkesčius“.

„Šiuo metu vienas pagrindinių ES tikslų užtikrinti, kad visi ES piliečiai jaustųsi saugiai. Tai įmanoma pasiekti veiksmingai stiprinant išorės sienų apsaugą, taip pat ES pajėgumus efektyviai atremti hibridines, kibernetines ir energetinio saugumo grėsmes bei keisdamiesi informacija apie teroristus“, – rašoma pranešime.

Taip pat ES turi siekti kito tikslo – augančios ir konkurencingos ekonomikos: „Todėl būtina nedelsiant kovoti su įsisenėjusiomis nedarbo problemomis, gerinti verslo sąlygas, mažinti biurokratinius suvaržymus, stiprinti skaitmeninę ekonomiką, įveikti skurdą bei socialinę atskirtį.“

Prezidentė pabrėžė, kad JK „buvo, yra ir išliks labai svarbi ES partnerė“. Tačiau, šalies vadovės teigimu, ES privalo ištikimai ginti 4 pamatines savo laisves – laisvą asmenų, kapitalo, prekių ir paslaugų judėjimą.

Pono Tusko pareiškimų po susitikimo su Lietuvos prezidente nebuvo išplatinta. EVT vadovas taip pat nesurengė spaudos konferencijos Vilniuje. Diplomatinių šaltinių teigimu, p. Tuskas atvyko į Vilnių išklausyti Lietuvos prezidentės pozicijos dėl ES ateities po „Brexit“.

Ponios Grybauskaitės susitikimas su EVT vadovu yra vienas iš konsultacinių susitikimų prieš viršūnių susitikimą Bratislavoje. Šį sekmadienį prezidentė ES ateitį Berlyne aptars su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Ponas Tuskas prieš vizitą Vilniuje viešėjo Rygoje, o iš Lietuvos dar vyks į Estiją

Rugsėjo 16 d. Slovakijos sostinėje rengiamas susitikimas bus skirtas aptarti ES ateičiai po birželį įvykusio „Brexit“ balsavimo.

FOTOGALERIJA WEB Grybauskaitė su Tusku kalbėjo apie ES ateitį po „Brexit“ (6 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku