Olekas neatsistadydina, bet skandalingą sutartį liepė nutraukti

Publikuota: 2016-09-02
Juozas Olekas, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juozas Olekas, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas pareiškė nematąs dėl ko turėtų atsistatydinti. Pasitikėjimą juo reiškia ir valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybė.

Ministras pranešė pavedęs kariuomenės vadui nutraukti skandalingą sutartį dėl „auksinės virtuvės įrangos“, kaip rekomendavo Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Penktadienį LSDP tarybos posėdyje dalyvavęs p. Olekas pareiškė neketinąs atsistatydinti: „Manau, kad galiu eiti ministro pareigas iki galo. Pabaigsiu tą darbą, kurį pradėjau.“

Jis padėkojo „partijos kolegoms, bičiuliams už palaikymą ir raginimus neatsistatydinti“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

LSDP tarybos posėdyje nebuvo keliamas pasitikėjimo p. Oleku klausimas, nors anksčiau keli partijos atstovai, tarp jų Bronius Bradauskas ir Gediminas Kirkilas, pasisakė už nepasitikėjimą krašto apsaugos ministru arba už jo savanorišką atsistatydinimą. Tiesa, taryboje p. Bradauskas ir p. Kirkilas jau nuosaikiau kalbėjo apie krašto apsaugos ministrą.

Tarybos posėdyje leista suprasti, kad tebegalioja prieš kelias dienas partijos vadovybės ir Seimo frakcijos išplatintas pareiškimas apie paramą KAM vadovui.

Ponas Olekas pranešė žurnalistams, kad pavedė kariuomenės vadui įvykdyti VPT rekomendacijas dėl sutarties su bendrove „Nota bene“ dėl pernelyg brangių virtuvės rakandų įsigijimo.

Pats ministras tikino sutarties nutraukti negalįs. „Mano žiniomis, sutartį gali nutraukti VPT vadovė, bet kažkodėl ji to nepadarė ir manęs neinformavo. Tik šiandien iš viešų šaltinių sužinojau apie VPT raštą dėl rekomendacijos nutraukti sutartį, nors paties rašto dar neteko matyti. Sužinojęs, kad toks raštas yra nusiųstas Materialinių resursų departamentui, pavedžiau kariuomenės vadą, kad būtų įgyvendintos rekomendacijos“, – sakė p. Olekas.

Todėl, ministro nuomone, jo atsakomybės reikalaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė „buvo blogai informuota“.

Po susitikimo su VPT vadove prezidentė penktadienį paragino KAM nutraukti prieš dvejus metus sudarytą, bet kol kas pristabdytą skandalingąją sutartį dėl „auksinių virtuvės rakandų“ įsigijimo.

VPT vadovė Diana Vilytė pareiškė, kad 1,6 mln. Eur sutartis su „Nota bene“ dėl virtuvės įrankių pirkimo jau penkios dienos kaip gali būti nutraukta, bet KAM „to kažkodėl iki šiol nepadarė“.

„Dar yra du mėnesiai ir ministras turi visas galimybes sustabdyti tokius pirkimus ir neleisti toliau įsibėgėti problemoms. Kol kas matome, kad net ir prasidėjus kritikai nei ministras, nei ministerija nereagavo“, – kalbėjo prezidentė penktadienį.

Paklausta, ar krašto apsaugos ministras gali toliau eiti pareigas, šalies vadovė sakė: „Tai pažiūrėsime, ar jis gali dirbti, ar jis dirbs.“

VPT šios savaitės pradžioje paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau, nei rinkoje.

Tuo metu kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas penktadienį pranešė sieksiantis nutraukti sutartį su „Nota bene“.

„Nusprendžiau inicijuoti procedūras, kad negaliojančia būtų pripažinta ne tik 2014 m. spalio 1 d. su UAB „Nota bene“ sudaryta preliminarioji sutartis už 1,6 mln. Eur, tačiau ir jos pagrindu 2014 m. spalio 8 d. sudaryta tikroji sutartis už 175.000 Eur. Be to, sieksime grąžinti pardavėjui visas įsigytas prekes ir atgauti už jas sumokėtus pinigus“, – pareiškė kariuomenės vadas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku