Dėl Kainų komisijos sujungimo su Ryšių tarnyba – ir vėl nesutarimai

Publikuota: 2016-08-11
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Nepavyksta pajudinti iš vietos nebe pirmus metus stringantį Kainų komisijos, Ryšių reguliavimo tarnybos ir Energetikos inspekcijos sujungimą į vieningą Infrastruktūrų reguliavimo tarybą (IRT).

Ketvirtadienį Vyriausybės uždarame pasitarime ministrai ir vėl susiginčijo dėl kai kurių naujos jungtinės institucijos sukūrimo aspektų.

„Yra visokių abejonių ir klausimų dėl dviejų dalykų – dėl to, kokia darbo užmokesčio sistema turėtų galioti naujoje institucijoje, taip pat dėl jo finansavimo būdo. Todėl ministerijoms dar duota laiko tarpusavyje pasiderinti šiuos klausimus ir po kurio laiko, tikimės, netrukus, prie IRT suformavimo klausimo bus sugrįžta Vyriausybėje, o paskui šis klausimas keliaus į Seimą“, – VŽ sakė Rokas Baliukovas, energetikos viceministras.

Anot jo, kol kas išlieka planai IRT įsteigti kitąmet, nors ir nėra garantijų, kad taip tikrai įvyks.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kaip VŽ jau rašė, Finansų ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prieštarauja įstatymo dėl IRT įsteigimo projekte įrašytiems „kitokiems Tarybos narių darbo užmokesčio nustatymo principams, manydama, kad visiems valstybės pareigūnams turi būti taikoma vieninga sistema, numatyta Valstybės politikų, teisėjų ir pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme, netaikant išimčių“. Bet Energetikos ministerija atmeta šį pasiūlymą, tvirtindama, kad IRT darbuotojų atlyginimo skaičiavimo išimtys yra galimos, atsižvelgiant į kitus valstybės tarnyboje egzistuojančius precedentus – Lietuvos banke, Valstybinėje atominės energetikos saugos inspekcijoje.

Politikai taip pat niekaip negali apsispręsti, ar IRT bus išlaikoma tik iš rinkos dalyvių surinktų įmokų, ar bent iš dalies – ir iš valstybės biudžeto.

Ponas Baliukovas pripažino, kad diskusijos šiais dviem klausimais dar gali ir užtrukti. Be to, jos gali vėliau persikelti ir į Seimą, kuris turės priimti galutinį sprendimą dėl IRT įsteigimo, į kurią turėtų būti sujungtos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, Ryšių reguliavimo tarnyba bei Valstybinė energetikos inspekcija.

VŽ taip pat rašė, kad IRT įsteigimas valstybės biudžetui gali kainuoti iki 2,5 mln. Eur. Nors žadėta, kad vėliau tokia vieninga institucija padės kasmet sutaupyti apie 5% dabar trims žinyboms išleidžiamų lėšų, naujausi skaičiavimai rodo, kad jokių sutaupymų gali ir nebebūti, nes jungtinė institucija įgis naujų funkcijų.

Dar pernai vasarą Vyriausybė buvo apsisprendusi, kad 2015-ųjų pabaigos bus priimti visi būtini teisiniai sprendimai, leidžiantys steigti IRT, o ji pati atsiras 2016 m. liepą. Tačiau derinimai ir diskusijos žinybose gerokai užtruko. Šiemet gegužės pradžioje Vyriausybės uždarame pasitarime ir vėl svarstyti IRT įsteigimo klausimai, bet ir vėl galutinis sprendimas nebuvo priimtas.

Naujame įstatyme numatyta, kad IRT turėtų sudaryti 7 nariai, kurios 6 narius ir pirmininką premjero teikimu skirs prezidentas 5 metų kadencijai, bet ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Taip pat numatyta, kad IRT perims visas dabar Kainų komisijos, Ryšių reguliavimo tarnybos bei Energetikos inspekcijos funkcijas, įskaitant ir elektros bei šilumos kainų reguliavimo klausimus. Be to, pasak įstatymo aiškinamojo rašto, IRT „vykdys naujas – geležinkelių rinkos priežiūros – funkcijas, kurios bus perimtos iš Konkurencijos tarybos“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku