Pabėgėlių atgabenimas į Lietuvą vėluos

Publikuota: 2016-01-11
Į Lietuvą gruodį atvyko pirmieji pabėgėliai Irako.  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Į Lietuvą gruodį atvyko pirmieji pabėgėliai Irako. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Bent kiek ženklesnio pabėgėlių skaičiaus atvykimas į Lietuvą atidedamas, nes tęsiamas jų atrinkimo procesas.

Pernai rudenį Europos Sąjungos valstybėms pasidalinus pabėgėlių iš konfliktų ir ekonominių negandų apimtų Šiaurės Afrikos bei Viduriniųjų Rytų regionų kvotas, paskelbta, kad Lietuva turės per artimiausius dvejus metus priimti 1.105 pabėgėlius.

Netrukus buvo paskelbti preliminarūs grafikai, kada ir kiek pabėgėlių pasieks Lietuvą 2016-2017 m. laikotarpiu. Pagal šį grafiką buvo numatyta, kad 2016-ųjų sausį į Lietuvą turėtų atvykti ne mažiau kaip 95 žmonės.

Bet taip neįvyks. Mat, VŽ žiniomis, gerokai užtruko Lietuvai pagal nustatytus kriterijus tinkančių pabėgėlių, dar ir norinčių atvykti į ją, atrankos procesas. Jis tęsis dar bent visą sausį.

Elvinas Jankevičius, vidaus reikalų viceministras, VŽ yra pripažinęs, kad tęsiasi intensyvus darbas, pietų Europos valstybėse esančiose pabėgėlių stovyklose vykdant į Lietuvą atvyksiančių asmenų atranką. Jis teigė, kad dėl įvairių priežasčių, pirmiausia – ekonominių, nėra labai daug pabėgėlių, norinčių atvykti į Lietuvą ir integruotis čia, todėl jų atranka esą ir užtruko, nes pirmiausia ieškoma tų, kurie patys pageidauja apsistoti Lietuvoje.

Pasak p. Jankevičiaus, yra tikimybė, kad kelios dešimtys pabėgėlių atvyks į Lietuvą vasarį arba vėliausiai kovą.

Prieš kelias savaites, pernai gruodžio pabaigoje atvyko pirmoji keturių asmenų šeima iš Irako. Ji jau įsikūrė Jonavos rajone, Rukloje esančiame Pabėgėlių priėmimo centre, netrukus pradės dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamoje integracijos programoje.

Pagal sudarytąjį preliminarų grafiką po to, kai šiemet sausį į Lietuvą turėjo atvykti 95 pabėgėliai, balandį, liepą, spalį ir gruodį jų turėjo atvykti po 100, o kitąmet kovą – 140, birželį ir rugsėjį – po 150, 2017-ųjų gruodį – paskutinė 160-ties pabėgėlių dalis. Tokiu būdu per dvejus metus Lietuva įvykdytų įsipareigojimą priimti iš viso 1.105 pabėgėlius.

Nustatyta, kad Rukloje pabėgėliai gyventų iki pusmečio, per tą laiką dalyvautų intensyvioje integracijos programoje, po to pasiskirstytų po savivaldybes ir pradėtų savarankišką gyvenimą. Du trečdaliai savivaldybių pareiškė esančios pasirengusios priimti po vieną ar kelias pabėgėlių šeimas, pasiūlyti jiems gyvenamąjį būstą ir netgi galimybes įsidarbinti.

Šių metų biudžete pabėgėlių integracijai numatyta 5,5 mln. Eur. Beveik dvigubai didesnę sumą Lietuvai šioms reikmėms planuoja skirti ir ES.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau