Valstybės kontrolė susidomėjo VVĮ efektyvumu

Publikuota: 2016-01-07
Juditos Grigelytės (VŽ ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ ) nuotr.

2016 m. Valstybės kontrolė ketina atlikti daugiau kaip septynias dešimtis valstybinių auditų. Tarp jų bus ir patikrinimai, kaip vykdytas 2015-ųjų biudžetas, ar realistiškas 2017 m. biudžeto projektas, kaip efektyviai naudojami Europos Sąjungos pinigai, ar pakankamą grąžą valstybei neša jos valdomos įmonės (VVĮ).

Ketvirtadienį spaudos konferencijoje Arūnas Dulkys, valstybės kontrolierius, pranešė, kad šiemet planuojama iš viso pradėti 76 valstybinius auditus pagal sritis. 53 patikrinimai turėtų būti baigti.

„Valstybės kontrolė atliekama praktiškai visose valstybės valdymo srityse. Štai šiemet numatoma pradėti 15 auditų valstybės turto ir finansų valdymo srityje, po 9-is – švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugoje, 8 – valstybės ūkio ir rinkos kontrolės srityje, 7 – socialinės apsaugos ir darbo, po 4-is – energetikos, teisingumo ir vietos savivaldos, 6 – vidaus reikalų, 3 – aplinkos apsaugos, po 2 – informacinių išteklių bei žemės ūkio srityje, po 1 – kultūros, nacionalinio saugumo ir gynybos bei transporto ir komunikacijos srityje“, – vardijo p. Dulkys.

„19 auditų privalu atlikti pagal įstatymus, tarp jų bus ir visų 14-os ministerijų finansinės veiklos auditai. Tiesa, šiemet jie visi bus suvesti į vieną išvadą. 57-is patikrinimus mes patys inicijuojame“, – pridūrė valstybės kontrolierius.

Anot jo, 5 auditai bus atlikti vykdant ES struktūrinės paramos panaudojimą ir europietiškų fondų investicijas. O dar bus pateiktos penkios išvados, Valstybės kontrolei patikrinus, kaip vykdoma biudžeto politika.

Tarp 53-jų šiemet planuojamų baigti auditų, bus ir išvados dėl 2015 m. valstybės, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų vykdymo, dėl 2017 m. valstybės biudžeto projekto, taip pat – dėl VVĮ grąžos valstybei, dėl viešojo sektoriaus turimų duomenų valdymo, dėl palankios investicinės aplinkos formavimo ir dėl viešųjų įstaigų steigimo bei valdymo efektyvumo.

Atsakydamas į VŽ klausimą apie auditą dėl VVĮ veiklos efektyvumo ir grąžos valstybei, p. Dulkys užsiminė, kad šis patikrinimas turėtų būti baigtas pirmajame 2016-ųjų pusmetyje. „Tuomet ir paskelbsime savo išvadą, kaip matome tas VVĮ problemas, tarp jų – ir dėl tų viešojoje erdvėje neretai atsirandančių nuomonių dėl pernelyg menkos ar nepakankamos VVĮ grąžos valstybei, taip pat dėl priimamų sprendimų sumažinti į biudžetą sumokamus dividendus efektyvumo ir būtinumo“, – teigė valstybės kontrolierius.

Dar vienas svarbus darbas, į kurį jis atkreipė dėmesį, bus išankstinis 2017 m. valstybės biudžeto projekto įvertinimas. Ponas Dulkys žadėjo, kad šiemet, vykdydama išankstinį biudžeto įvertinimą, Valstybės kontrolė „bus kur kas griežtesnė nei 2016-aisiais“. „Finansų ministerija šiemet sulauks mūsų didesnio dėmesio, galiu dėl to patikinti. Nes į mūsų pernai rudenį pateiktą išvadą dėl 2016 m. biudžeto projekto nelabai buvo atsižvelgta arba atsižvelgta tik labai minimaliai. Pavyzdžiui, pernelyg lanksčiai buvo pažiūrėta į fiskalinės drausmės taisykles ir rekomendacijas būti šioje srityje ambicingesniais, greičiau ir drąsiau mažinti biudžeto deficitą“, – kalbėjo jis.

„Vis dėlto, pridurčiau, kad visiškai be atsako tos mūsų rekomendacijos neliko, nes turbūt buvo aiškiai pamatyta, kad būsim griežtesni, todėl pažadėta šiemet labiau atsižvelgti į mūsų pastabas“, – sakė valstybės kontrolierius.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau