Į Malį kitąmet išvyks kelios dešimtys lietuvių taikdarių

Publikuota: 2015-12-22
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Kitąmet Lietuvos karių tarptautinėse operacijose sumažės dvigubai, bet šiek tiek išsiplės taikdarių geografija – kelios dešimtys jų vyks į neramumų apimtą Malį vakarinėje Afrikos dalyje.

Antradienį Seimas pritarė nutarimo projektui, kuriuo nustatytas Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose maksimalus ribinis skaičius 2016-2017 m. Lyginant su 2015 m., bendras Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose ribinis skaičius sumažės nuo 265 iki 130 karių.

Ir 2016-2017 m. dalyvavimo tarptautinėse operacijose prioritetais išlieka NATO ir Europos Sąjungos operacijos. Kartu, pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, „ženkliai didinamas Lietuvos indėlis į Jungtinių Tautų misijas“.

„Didėjančią grėsmę tarptautiniam saugumui kelia sukarintos grupuotės, vykdančios kriminalinio ir teroristinio pobūdžio veiklą Afrikos Sachelio regione. Jungtinės Tautos ir ES aktyviai veikia saugumo užtikrinimo srityje organizuodamos Afrikos valstybių gynybos institucijų ir karių mokymus, teikia karines priemones“, – teigia ministerija.

Pranešime primenama, kad keli Lietuvos kariai jau dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje, bet Seimo priimtas nutarimas leidžia kitąmet į Malyje Jungtinių Tautų vykdomą situacijos stabilizavimo operaciją MINUSMA kitąmet deleguoti iki 40-ties karių iš Lietuvos.

„Atsižvelgiant į esamus Aljanso karinio indėlio poreikius, į NATO mokymo misiją „Tvirta parama“ Afganistane 2016 m. Lietuva galės skirti iki 50 karių. Planuojama, kad Lietuvos kariai tęstų tarnybą NATO mokymo misijos štabuose, vykdytų Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų karių ir kitų institucijų personalo mokymus, užtikrintų Lietuvos kontingento logistinį aprūpinimą“, – rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Siekdama prisidėti prie stabilumo užtikrinimo Balkanų regione, kur NATO išlaiko tarptautines pajėgas Kosove, Lietuva 2016-2017 m. galės skirti iki 5 karių. Prie ES karinės jūrų operacijos „Atalanta“, skirtos kovoti prieš tarptautinį piratavimą ir ginkluotus plėšimus Indijos vandenyne prie Somalio krantų, Lietuva galės prisidėti siųsdama iki 30 karių ir civilių, pagrindinis indėlis išliks tas pats kaip ir šiais metais – Autonominės laivų apsaugos grupės.

Kovai su nelegalia migracija Viduržemio jūroje skirtai ES operacijai „Sophia“ Lietuva 2016-2017 m. galės skirti iki 5 karių.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau