Svarbiausi 2015 m. įvykiai pagal „Facebook“

Socialinis tinklas Facebook atskleidė 10 pasaulio įvykių, apie kuriuos tinklo vartotojai šiemet diskutavo daugiausiai.
1. JAV prezidento rinkimai
Nors iki JAV vadovo rinkimų dar liko metai, Facebook vartotojai šia tema šiemet turėjo daugiausia ką pasakyti. Tai nenuostabu, nes socialiniai tinklai abiejų pagrindinių rinkimų favoritų demokratės Hillary Clinton bei respublikono Donaldo Trumpo svarbi kampanijos dalis.
2. Paryžiaus teroro atakos
Per lapkričio 13-osios naktis Prancūzijoje kruviniausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Facebook operatyviai sureagavo į šias teroristų atakas ir tą patį vakarą sukūrė įrankį, kuris leido Paryžiaus gyventojams ir svečiams socialiniame tinkle pasižymėti, kad jie yra gyvi ir saugūs. Facebook tapo ir kanalu žmonėms išreikšti savo solidarumą bei užuojautą.
3. Karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė
Konfliktas Sirijoje tęsiasi nuo 2011-ųjų, tačiau šiemet Europą užplūdę pabėgėliai iš šios karo nuniokotos šalies padidino Vakarų šalių dėmesį. Vien šiais metais į Europą iš Sirijos ir kitų šalių atvyko per 750.000 pabėgėlių.
4. Nepalo žemės drebėjimas
Šių metų balandžio 25 d. Nepalą sukrėtė 7,8 balo stiprumo žemės drebėjimas, kuris nusinešė daugiau nei 8.800 žmonių gyvybių. Gegužės 12 d. smogęs antras stiprus drebėjimas dar labiau suniokojo šalį.
5. Graikijos skolų krizė
Šią vasarą Graikijos skolų krizė buvo pasiekusi apogėjų: šalies vyriausybės ir ES derybos dėl paramos visiškai sustojo, referendume graikai nubalsavo prieš paramos sąlygas, o Graikija nesugebėjo sumokėti skolos Tarptautiniam valiutos fondui. Dėl susidariusios situacijos Graikija buvo priversta įvesti kapitalo kontrolę, kuri sukėlė nerimą šalies gyventojams ir pakirto šalies ekonomiką.
6. Tos pačios lyties santuokos
2015-ieji buvo geri metai kovojantiems už tos paties lyties asmenų santuokos įteisinimą. Gegužę Airija tapo pirmąja šalimi įteisinusia tokias santuokas referendumo būdu. Birželį JAV aukščiausiasis teismas įsakė visoms valstijoms leisti tos paties lyties asmenims susituokti. Tuo tarpu savivaldos lygmeniu homoseksualių asmenų santuoka leista ir kitose šalyse, kaip Meksika bei Japonija.
7. Kova su Islamo valstybe
Paryžiaus atakos bei susprogdintas rusų avialinijų lėktuvas parodė Islamo valstybės grėsmės mastą pasauliniu lygiu. Nors socialiniai tinklai tapo ir Islamo valstybės verbavimo įrankiu, jie taip pat padeda skleisti žinią, kad Islamo religija su Islamo valstybe turi mažai ką bendro.
8. Charlie Hebdo atakos
Lapkričio 13-oji ne vienintelė skaudi diena šiais metais prancūzams. Sausio 7 d. į satyrinio laikraščio Charlie Hebdo biurą įsiveržę 2 teroristai nužudė 12 žmonių. Frazė Je suis Charlie (aš esu Charlie) pasklido po socialinę žiniasklaidą ir tapo solidarumo ir laisvo žodžio simboliu.
9. Baltimorės protestai
Balandį 25-erių metų amerikietį Freddie Gray sulaikė Baltimorės policija už esą nelegaliai turėtą peilį. Pareigūnai sulaikymo metu taip sužalojo jaunuolį, kad jį dar policijos automobilyje ištiko koma ir po kelių dienų jis mirė. Šis įvykis vėl užkūrė besitęsiančias diskusijas dėl JAV policijos elgesio juodaodžių atžvilgiu ir įžiebė protestus.
10. Čarlstono žudynės ir debatai dėl vėliavos
Birželio 17 d. Pietų Karolinoje metodistų bažnyčioje ginkluotas vyras, kaip įtariama vedinas rasistinių sumetimų, nužudė 9 žmones. Po įvykio rastos nusikaltėlio nuotraukos, kuriose jis pozuoja su konfederatų valstijų, kurios XIX a. priešinosi vergijos panaikinimui, vėliava.
Ši vėliava kai kuriose pietinėse JAV valstijose dažnai oficialiai naudojama vietos pareigūnų. Tačiau po žudynių bažnyčioje kilę debatai privertė P. Karolinos valdžios atsovus uždrausti oficialų jos naudojimą.
FOTOGALERIJA Svarbiausi 2015 m. įvykiai pagal Facebook (10 nuotr.)
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti