Dėl apsirgusio premjero atšauktas Gynimo tarybos posėdis

Publikuota: 2015-12-07
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Juditos Grigelytės(VŽ) nuotr.
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Juditos Grigelytės(VŽ) nuotr.

Premjero Algirdo Butkevičiaus liga pakoregavo pirmadienio aukščiausiųjų valdžios institucijų darbotvarkes – atšauktas Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdis, kuriame turėjo būti apsispręsta dėl šarvuočių pirkimo Lietuvos kariuomenei, ir Vyriausybės pasitarimas keliais aktualiais klausimais.

Pirmadienį popiet turėjo įvykti prezidentės vadovaujamos VGT posėdis. Taryba vienija aukščiausius valstybės pareigūnus, įskaitant ir premjerą.

Tačiau savaitgalį p. Butkevičius apsirgo, todėl paskelbta, kad VGT posėdis pirmadienį neįvyks. Kol kas nėra apsispręsta, kada taryba galėtų susirinkti. Nauja posėdžio data esą bus suderinta pasveikus ir į darbą grįžus premjerui.

VGT turėtų apsispręsti, kokias pėstininkų kovos mašinas už kelis šimtus milijonų eurų turėtų įsigyti Lietuvos kariuomenė. Tarybai bus pristatytos išvados apie kiekvieną Lietuvos kariuomenei pasiūlymus pateikusį pėstininkų kovos mašinų gamintoją. Iš viso dešimt tokių gamintojų pateikė Lietuvai pasiūlymus dėl galimybės įsigyti jų gaminamus šarvuočius. Prie rimčiausių pasiūlymų priskirti vokiečių „Boxer“, šveicarų ir amerikiečių firmos gaminamos „Piranha V“ bei Jungtinių Amerikos Valstijų pasiūlyti „Stryker“.

Šios technikos pirkimas taps brangiausiu pirkiniu Lietuvos kariuomenės istorijoje. Kontrakto apimtis sieks iki pusės milijardo eurų. Iš viso Lietuva planuoja įsigyti iki šimto šarvuočių.

Dėl premjero ligos atšauktas ir pirmadienį turėjęs įvykti Vyriausybės pasitarimas, kuriame turėjo būti sugrįžta prie svarstymo, kaip įsteigti valstybės transporto, susisiekimo, ryšių ir logistikos įmonių holdingą, į kurį be kitų bendrovių įeitų ir „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos paštas, Lietuvos radijo ir televizijos centras. Šio klausimo ministrai žada imtis nepaisant to, kad įstatymų, leidžiančių steigti tokį holdingą, pateikimas stringa Seime, mat ten nerandama politinio sutarimo dėl šio valstybinio transporto „monstro“ įkūrimo.

Be to, Vyriausybės pasitarime žadėta aptarti valstybės, Vilniaus miesto savivaldybės ir privačių investuotojų partnerystę, statant Daugiafunkcinį sporto ir pramogų kompleksą su Nacionaliniu stadionu sostinėje. Ministrai turėjo apsispręsti ir dėl ketvirtojo ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plano patvirtinimo.

Vyriausybėje VŽ buvo informuotos, kad p. Butkevičius savaitgalį, matyt, peršalo, jam yra pakilusi temperatūra, premjeras vartoja vaistus. Bet tikimasi, kad jau artimiausiomis šios savaitės dienomis Vyriausybės vadovas galės grįžti į darbą.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau