Nutrauktas tyrimas dėl avariją patyrusio „An-2“ gelbėjimo

Publikuota: 2015-11-27
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Prokurorai priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl gegužę avariją patyrusio orlaivio „An-2“ ir jo įgulos paieškos bei gelbėjimo operacijos, nes nenustatyta faktų, kad ši operacija galėjo būti vykdoma netinkamai.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Romas Jasevičius paaiškino, kad „nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą priimtas įvertinus visą ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą“. „Nebuvo jokio pagrindo tvirtinti, kad paieškos ir gelbėjimo operacijoje dalyvavę pareigūnai neatliko pareigų ir funkcijų, kurios buvo priskirtos jų kompetencijai ir būtinos tarnybos interesams užtikrinti, ar šias pareigas ir funkcijas atliko netinkamai, nekokybiškai, aplaidžiai, atmestinai, pažeisdami teisės aktus, apibrėžiančius ir nustatančius jų kompetenciją“, – prokuratūros pranešime spaudai cituojamas p. Jasevičius.

Generalinė prokuratūra informavo, kad šiemet gegužės 20 d. buvo gautas Krašto apsaugos ministerijos pareiškimas dėl Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro ir Valstybės įmonės „Oro navigacija“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro galimai netinkamai atliktos paieškos ir gelbėjimo operacijos, gegužės 16 d. į Baltijos jūrą nukritus orlaiviui „An-2“ vykdymo bei koordinavimo, kas galėjo lemti, jog orlaivio pilotai nebuvo išgelbėti.

Gavus tokį pareiškimą Generalinėje prokuratūroje buvo nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau jį organizuoti ir jam vadovauti pavesta Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

„Remiantis surinktais duomenimis, galima teigti, kad įvykus incidentui, nelaimės ištiktų žmonių paieškos gelbėjimo darbai buvo organizuojami ir koordinuojami kompetentingai. Paieškos ir gelbėjimo operacija buvo vykdoma vadovaujantis tuo metu galiojusiais paieškos ir gelbėjimo darbus reglamentuojančiais teisės aktais. Tad buvo konstatuota, kad nebuvo padaryta jokia nusikalstama veika, pavyzdžiui, tarnybos pareigų neatlikimas“ , – teigė p. Jasevičius.

Vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodeksu ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Šis prokurorų nutarimas nustatyta tvarka per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS vyriausiajam prokurorui.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau