Kinai į projektus Rytų Europoje investuoja milijardus

Publikuota: 2015-11-27
(„Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
(„Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Su premjero vadovaujama delegacija Kinijoje apsilankę lietuvių verslininkai tikina buvę informuoti apie šios gigantiškos Azijos valstybės milijardines investicijas į didelius infrastruktūrinius Rytų ir Vidurio Europos projektus.

Algirdo Butkevičiaus, ministro pirmininko, vadovaujama vyriausybinė delegacija, kurią lydėjo ir grupė Lietuvos verslininkų, po visą šią savaitę vykusio vizito į Kiniją penktadienį popiet grįžta į Vilnių. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pranešė, kad vizito metu verslo misija apsilankė ekonomiškai svarbiuose Kinijos miestuose – Pekine, Šanchajuje ir Sudžou, susitiko su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis bei užmezgė naudingus kontaktus.

„Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės“, – rašoma pranešime.

Verslininkai tikina pastebėję tendencijas, kad „Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Centrinės Europos valstybėmis“. Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 mlrd. USD infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti.

„Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms“, – rašoma pranešime.

Apibendrindamas verslo misijos į Kiniją rezultatus Osvaldas Čiukšys, LPK generalinis direktorius, tikino, kad jos metu „Lietuvos verslas turėjo progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas – lietuviškos įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose Pekine ir Šanchajuje“.

„Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė p. Čiukšys.

Šanchajuje LPK su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – pasakojo LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 ketinimų protokolų dėl Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją, atvykusioje kartu su Lietuvos premjero vadovaujama vyriausybine delegacija, dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

„Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą“, – rašoma LPK pranešime.

Jame taip pat primenama, kad „lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau