Paskelbtos savivaldybės, kurios išbandys klasės krepšelį

Publikuota: 2015-11-25
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Nuo Naujųjų metų penkių savivaldybių – Alytaus, Jonavos, Telšių, Raseinių ir Šalčininkų rajonų – švietimo įstaigose bus vykdomas eksperimentas vietoje mokinio krepšelio įdiegiant klasės krepšelį. Jeigu jis bus sėkmingas, artimiausiais metais analogiška tvarka bus įdiegta visose šalies mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministerija trečiadienį pranešė, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. klasės krepšelio metodika bus išbandoma penkių rajonų savivaldybių mokyklose. Eksperimento dalyves iš visų, kurios pareiškė tokį norą, atrinko ministerija.

„Parenkant savivaldybes žiūrėta, kad jos būtų skirtingos – atsižvelgta į jų gyvenamosios vietos tipą, gyventojų skaičių, mokyklų tinklą, į tai, ar jose yra mokyklų tautinės mažumos kalba. Pavyzdžiui, viena yra vidutinio dydžio savivaldybė, kita – žiedinė, t. y., greta viena kitos esančios savivaldybės, iš kurių viena žiedu apjuosia antrąją, trečia – turinti mokyklų tautinės mažumos kalba“, – atrankos kriterijus pavardijo Audronė Pitrėnienė, švietimo ir mokslo ministrė.

Pagal naująją metodiką, kurią prieš savaitę patvirtino Vyriausybė, ugdymo lėšos skaičiuojamos visai klasei, o ne kiekvienam mokiniui.

Eksperimentui įgyvendinti nuo kitų metų skiriama 3,75 mln. Eur.

Ministrė tikisi, kad „klasės krepšelio metodika užtikrins didesnį finansavimo skaidrumą, lygybę ir teisingumą: turėtų nelikti disproporcijų tarp realaus mokinių skaičiaus ir nustatyto standarto, atkristi daug išimčių, nelikti finansinių paskatų mokykloms turėti perpildytas klases, o mokymo lėšų paskirstymas mokykloms būti tolygesnis ir racionalesnis“.

Atsižvelgiant į sąlyginės klasės dydį, kiekvienam srautui nustatyti trys klasės krepšelio dydžiai: mažiausias, kai yra 9–11 mokinių, vidutinis – 12–20 mokinių, ir didžiausias – 21 ir daugiau mokinių viename sraute. Metodikoje yra numatytas minimalus mokinių skaičius: 1–10 kl. – 9 mokiniai, 11–12 kl. – 15 mokinių.

Po metų bus įvertinti klasės krepšelio įvedimo penkiose savivaldybėse rezultatai. Jeigu ši tvarka pasiteisins, klasės krepšelis visose šalies mokyklose pakeis dabar taikoma mokinio krepšelį.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau