Sporto „ministras“ nušalintas nuo milijoninio fondo paskirstymo

Publikuota: 2015-11-23
Edis Urbanavičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Edis Urbanavičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Prie Vyriausybės veikiančio Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius nušalintas nuo per metus 6 mln. Eur sporto organizacijoms paskirstančio Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF) tarybos pirmininko pareigų.

Naujuoju pirmininku paskirtas KKSRF tarybos narys Rimantas Kveselaitis, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas.

Ponas Urbanavičius iš KKSRF tarybos vadovo pareigų nušalintas p. Kveselaičio bei likusių trijų tarybos narių balsais – Romualdo Bakučio, Albino Grabnicko ir Algio Bronislavo Vasiliausko.

Nepasitikėjimas KKSD direktoriumi, vadovaujančiu ir KKSRF tarybai, pareikštas po to, kai p. Urbanavičius pasisakė už Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijos detaliai viešinti valstybės finansuojamus sporto projektus įgyvendinimą. KKSRF kasmet įvairiems sporto projektams paskirsto iš valstybės biudžeto gaunamus 6 mln. Eur, tačiau nėra detaliai atsiskaitoma, kaip šie pinigai panaudojami. STT atkreipė į tai dėmesį.

Bet likę keturi KKSRF tarybos nariai pasisakė prieš p. Urbanavičiaus pasiūlymus. Pirmadienį jie išplatino pareiškimą, kuriame paaiškina, kodėl pareikštas nepasitikėjimas Fondo tarybos pirmininku ir jis nušalintas nuo vadovavimo tarybai.

Pareiškime paneigiami p. Urbanavičiaus teiginiai, esą „taryba nepritarusi jo iniciatyvai suteikti daugiau viešumo paraiškų priėmimo ir svarstymo procesui“. „Norime pabrėžti, kad 2015 m. rugsėjo 21 d. KKSD direktoriaus tarybai teiktose naujose Fondo administravimo taisyklėse jokių viešinimo tvarkos pakeitimų nebuvo pasiūlyta. Tik po to, kai 2015 m. spalio 1 d. prasidėjo paraiškų priėmimas ir Fondui jau gavus pirmąsias paraiškas, spalio 9 d. posėdyje p. Urbanavičius, žinodamas, kad juridiškai nėra galimi taisyklių pakeitimai, pateikė siūlymą viešinti paraiškų turinį. Tarybos nariai sutiko iš esmės koreguoti viešinimo tvarką, tačiau pasiūlė tarybos pirmininkui nenusižengti juridinei logikai, netaisyti galiojančių taisyklių paraiškų teikimo eigoje“, – teigiama pareiškime.

Reiškiamas pasipiktinimas, kad šioje situacijoje „yra spekuliuojama, jog tarybos yra neskaidri“.

Pats p. Urbanavičius kartoja, kad nuo KKSRF tarybos pirmininko pareigų buvo nušalintas dėl likusių tarybos narių nenoro skaidrinti Fondo veiklą.

Jis lieka ir pačioje taryboje, ir KKSD vadovu. Iš pastarojo posto p. Urbanavičius gali būti nušalintas tik Vyriausybės sprendimu.

Vadovauti KKSD prie Vyriausybės p. Urbanavičius pradėjo prieš dvejus metus.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau